Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

Pap4ever: Zlatá Salima pro termotiskárnu s 12 patenty

 

Společnost pap4ever, která letos poprvé vystavuje na veletrhu EmbaxPrint v Brně, proměnila svoji veletržní premiéru hned ve Zlatou Salimu. Tu získala za produkt italského partnera T-Trade, jenž v České republice představuje žhavou novinku. Jde o termotiskárnu GT ONE používající lanerless etikety.

Hlavní přínos nového řešení spočívá v patentované kazetě, obsahující jak lepicí pásku, tak i pásku barvící. Vzhledem k tomu, že tiskárna již nemusí používat klasickou etiketu, která je navinutá na základním podkladovém materiálu – silikonu, je díky této inovaci možné použít dvojnásobnou délku lepicí pásky, která jako taková tvoří samolepicí etiketu.Díky tomu i v malé kompaktní tiskárně může být návin 120 metrů. Tiskárna je tak schopná velmi rychle a efektivně tisknout,“ říká Martin Jamrich, ředitel společnosti.

Tiskárna GT ONE měla svoji světovou premiéru na podzim loňského roku v Itálii a již tam bylo zřejmé, že jde o unikátní produkt, obsahující v sobě 12 patentů, původně vyvinutý pro maloobchod, respektive pro tisk etiket po zvážení zboží. Tiskárna se dá se připojit k jakýmkoliv dynamickým vahám, nejen v supermarketech při vážení ovoce a zeleniny, a díky tisku dvoubarevných etiket umožňuje zákazníkovi okamžitě odlišit, zda kupuje zlevněné zboží.

Kromě tiskárny GT ONE najdeme na stánku pap4ever v pavilonu G1 i automatický velký průmyslový aplikátor etiket, který může mít návin materiálu na vytváření etiket až 1,5 km, jehož rychlost tisku je 30 cm za sekundu. „Kromě tohoto aplikátoru jsme sem přivezli také unikátní zařízení v podobě balení nebo oblepování krabic, které zároveň tiskne. Takže na horní část lepicí pásky, kterou zavíráme box, vytiskneme adresu a ostatní logistické informace. Krabice tak může putovat dál, aniž by bylo nutné aplikovat další etiketu,“ vysvětluje Martin Jamrich. V Brně firma předvádí i řadu aplikátorů etiket na různé typy lahví a také digitální tiskárny etiket od japonského výrobce s tiskem velmi vysoké kvality 1200 dpi. „Snažíme se vyrábět efektivně, s minimálním odpadem a ukazujeme zákazníkům nejnovější trendy,“ říká Martin Jamrich.

Datum: 19.2.2016 13:35:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště