Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

Mezinárodní konference SAVE FOOD

 

Obalový institut SYBA a Veletrhy Brno společně zorganizovaly mezinárodní konferenci SAVE FOOD. Na jejím programu bylo sedm specializovaných přednášek, které se týkaly různých témat z oblasti obalového průmyslu.


„Potraviny a obaly jsou velice úzce svázány,“ připomněl v úvodu Vlado Volek, moderátor akce, s tím, že jak ve vyspělých, tak rozvojových zemích nedojde z 30ti až 50ti procent ke konzumaci potravin, které bývají následně zničeny. Mění se tak i úhel pohledu na udržitelnost obalů. 

Jedním z témat konference bylo i použití písma na obalech s ohledem na to, že je v platnosti Nařízení EP a Rady Evropy 1169/2011, článek 13, jímž se řídí i velikost písma (1,2 mm), používaná na obalech potravinových výrobků tak, aby spotřebitel byl schopen přečíst informace o výrobku. Detailního vysvětlení této problematiky se ujal Milan Heroudek ze Střední školy grafické v Brně, který zejména mladému publiku objasnil způsoby měření písma i rozdíly typografických soustav používaných v Evropě, Velké Británii a Spojených státech a další typografické záležitosti. 

Datum: 18.2.2016 12:50:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště