Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

Historický podpis smlouvy v rámci veletrhu EMBAXPRINT!

  

Ve čtvrtek dne 18.2.2016 v 13.00 proběhne v rámci veletrhu EMBAXPRINT 2016 v pavilonu G1 na stánku č. 024 podpis smlouvy o spolupráci mezi ROLOFOL a.s. a Středoevropským technologickým institutem Vysokého učení technického v Brně - CEITEC VUT Brno.
Za CEITEC bude smlouvu o spolupráci podepisovat prof. Ing. Radimír Vrba, CSc. a za ROLOFOL a.s. ředitel a majitel společnosti Václav Kučerka. Za CEITEC se bude podpisu smlouvy účastnit také prof. RNDr. Josef Jančář, CSc., vedoucí výzkumné skupiny Pokročilé polymerní materiály a kompozity.

Společnost ROLOFOL a.s. je známá výrobními aktivitami na poli fixačních fólií a i díky spoluprací  CEITEC VUT Brno se propracovala mezi absolutní evropskou a světovou špičku.
Svojí výrobkovou řadou ROLOfilm XT, která představuje svou výrobní technologií zcela jedinečný produkt, se firma ROLOFOL a.s. velmi výrazně odlišila od ostatních evropských i světových výrobců.
ROLOfilm XT představuje ideální výsledek spolupráce výrobce plastových výrobků a výzkumného střediska, které má k dispozici vědecký i materiálně technický výzkumný potenciál. V tomto případě se potkal český výrobce fixačních fólií (ROLOFOL) s vědeckým renomovaným českým výzkumným centrem (CEITEC) a z tohoto setkání vznikl ROLOfilm XT.

Podpis rozšířené smlouvy o spolupráci mezi ROLOFOL a CEITEC rozšíří oběma společnostem obzor ve svém oboru. Společnost ROLOFOL získá přístup ke špičkovým výzkumným a zkušebním metodám a společnost CEITEC bude mít možnost vidět výsledky svého výzkumu v praxi.
Spolupráce mezi ROLOFOL a CEITEC je velmi výrazným příkladem spolupráce špičkových českých vědců s typickým českým výrobcem, který z „ničeho“ dokázal vybudovat a vyrobit produkt světové úrovně.

O tom, že podpis smlouvy o spolupráci mezi CEITEC a ROLOFOL je ve svém oboru velmi výrazný počin, svědčí i návštěva vedoucího vývoje pokročilých polymerních materiálů společnosti DOW Chemical Ing. Martina Pavlíka, PhD., který 18.2.2016 přiletí na EMBAX ze švýcarského Horgenu (švýcarský Horgen je evropským sídlem americké společnosti DOW Chemical, která je největším výrobcem PE plastů na světě).
Ing. Martin Pavlík, PhD. je velmi uznávaným odborníkem v oblasti výzkumu a užití PE polymerů jak v Evropě, tak ve světě.
Pokud by na vědecké úrovni došlo ke spolupráci mezi CEITEC a DOW, která by začala vzájemným seznámením na exposici ROLOFOL na EMBAX 2016, znamenalo by to velké a prestižní propojení renomovaného světového výrobce v oblasti plastů a českého špičkového výzkumného střediska ze stejného oboru. Také z tohoto hlediska je významný fakt, že z materiálů společnosti DOW dokáže společnost ROLOFOL za pomoci CEITEC vyrobit špičkovou fixační fólii, překračující hranice české republiky.

ROLOFOL představí jedinečnou světovou fixační fólii ROLOfilm XT

Společnost ROLOFOL a.s. se během 10 let svých výrobních aktivit na poli fixačních fólií propracovala mezi absolutní evropskou a světovou špičku. S fixační fólií se dnes setkává denně téměř každý, neexistuje takřka výrobek, který by nebyl při svém transportu ve větším množství na paletách chráněn právě obalem z fixační fólie.

Jen namátkou, ovinutím fixační fólií jsou při svém transportu chráněny:

Minerálky, limonády i pivo, veškeré kartonové zboží, betonové stavební prvky, potravinářské výrobky naskládané v plastových přepravkách (salámy, sýr, pečivo i mléčné výrobky) a další a další výrobky.

Svojí výrobkovou řadou ROLOfilm XT, která představuje svou výrobní technologií zcela jedinečný produkt, se firma ROLOFOL a.s. velmi výrazně odlišila od ostatních evropských i světových výrobců.
ROLOfilm XT totiž snížil tloušťku používaných fixačních fólií o 50%, při zachování mechanických vlastností.
ROLOfilm XT snížil spotřebu plastových PE přepravních obalů o 50%.
ROLOfilm XT dnes používají zákazníci za polárním kruhem při balení hluboko zmrazených ryb (velmi vysoká odolnost ROLOfilm XT vůči křehnutí pří hluboce nízkých teplotách) – odběratel na Faerských ostrovech za polárním kruhem.
ROLOfilm XT dnes používají zákazníci v extrémně vysokých teplotách egyptské pouště (velmi vysoká odolnost ROLOfilm XT vůči měknutí při velmi vysokých teplotách při přepravě v poušti) – odběratel v Egyptě.
ROLOfilm XT si oblíbily renomované firmy nadnárodní firmy: COCA COLA, PANASONIC, DHL, FOXCONN, MATONNI, Kingspan ale také české úspěšné firmy: Kostelecké uzeniny, ALIMPEX, Vodňanská drůbež, Prefa Brno, PENAM, STAROPRAMEN …
ROLOfilm XT představuje ideální výsledek spolupráce výrobce plastových výrobků a výzkumného střediska, které má k dispozici vědecký i materiálně technický výzkumný potenciál.
V tomto případě se potkal český výrobce fixačních fólií (ROLOFOL) s vědeckým renomovaným českým výzkumným centrem (CEITEC) a z tohoto setkání vznikl ROLOfilm XT.

Význam ROLOfilm XT pro ochranu životního prostředí:

ROLOfilm XT je vyroben z polyetylénu typu LLDPE. Fixační fólie ROLOfilm XT se vyrábí z granulátu LLDPE. ROLOfilm XT snižuje spotřebu PE plastu na obalu palet o 50%.
Při výrobě 1 kg LLDPE granulátu je do ovzduší vypuštěno 1,9 kg CO2.
Tedy každý, kdo používá ROLOfilm XT uspoří 50% obalu.
Tedy každý, kdo použije ROLOfilm XT sníží s každým uspořeným 1 kg obalu emise CO2 o 1,9 kg.

Příklad:
Česká republika spotřebuje měsíčně 2.000.000 kg fixačních fólií z materiálů LLDPE.
Pokud by tyto fólie byly důsledně nahrazeny fólií ROLOfilm XT, došlo by k úspoře 1.000.000 kg LLDPE měsíčně. Při této úspoře by nebylo do ovzduší vypuštěno cca 2.000.000 kg CO2 (skleníkových plynů). 2.000.000 kg to je 83 plně naložených kamionů měsíčně (naložených naprosto škodlivými látkami pro životní prostředí). ČR je jedním z nejmenších evropských uživatelů LLDPE.

Chcete se dozvědět více … navštivte stánek ROLOFOL a.s. na EMBAXPRINT 2016 v Brně ve dnech 17. až 19.2. 2016 v pavilonu G1 ve stánku č. 024.

Datum: 16.2.2016 10:55:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště