Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

EmbaxPrint a komplex potravinářských veletrhů SALIMA se v roce 2021 neuskuteční

 

S ohledem na aktuální vývoj epidemické situace a průběhu očkování se rozhodlo vedení společnosti Veletrhy Brno zrušit letošní ročník komplexu potravinářských veletrhů SALIMA, veletrhů potravinářských strojů SALIMATECH, výstavy zařízení pro gastronomii a hotely G+H, výstavu pekárenství MBK, veletrhu VINEX a veletrhu obalů a tisku EmbaxPrint, které byly plánovány na 28.–30. června 2021.


Přípravy tradičních veletrhů oboru potravinářství, zařízení pro hotely a restaurace jsme vzhledem ke stále nejisté situaci nuceni ukončit. Důvodem je eliminace rizika zmařených investic do přípravy na straně vystavovatelů a nás jako organizátora. Do úvahy jsme vzali i nepříznivou ekonomickou situaci hotelů a restaurací jako cílové skupiny, která byla silně postižena dlouhodobým uzavřením provozoven,“ uvedl k důvodům generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš. 

„Veletrh SALIMA patří k tradičním podnikům. Vzhledem k tomu, že se v tomto roce nemůže uskutečnit, potravináři přijdou například o možnost osobního setkání a navázání nových obchodních kontaktů. To je pro potravinářství samozřejmě nepříznivé, v současné době ale musíme počítat s omezeními kvůli nákaze covid-19 a respektovat vládní opatření,“ řekl Jindřich Fialka, náměstek Sekce zemědělství a potravinářství Ministerstva zemědělství.

„Společně s partnery zvažujeme prezentaci vybraných potravinářských oborů v rámci veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, který se bude nově konat 5.–8. září 2021 společně s Národní výstavou hospodářských zvířat. Vystavovatelům Salimy dáváme možnost prezentace strojů a technologií pro mlékárenství a pro masný průmysl“, doplňuje Lucie Vymazalová, ředitelka veletrhu ANIMAL TECH.

Nový termín potravinářských veletrhů a veletrhu EmbaxPrint v roce 2022 bude stanoven na základě diskuze s profesními svazy a průzkumu mezi vystavovateli.

Profesní svazy, partneři i vystavovatelé považují komplex veletrhů SALIMA/SALIMA Technology/MBK/G+H/VINEX/EmbaxPrint za důležitou prezentační platformu a podporují jeho konání.

Odborný komplex veletrhů EmbaxPrint a SALIMA má svoji dlouholetou tradici a nelze jej nahradit jakoukoliv jinou formou. Náš projekt Packaging Live je živou prezentací technologií, a proto se těšíme, že se brzy setkáme opět všichni osobně,“ dodala Michaela Zachová, organizátorka projektu Packaging Live ze společnosti Equicom, s.r.o.

Aktuální informace najdete na www.salima.cz a www.embaxprint.cz 


Datum: 26.4.2021 8:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště