Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

DECAPULP: Výrobce nasávané kartonáže

 

Firma DECAPULP je předním evropským výrobcem produktů a obalů z nasávané kartonáže. Zabývá se jak výrobou standardních obalů z recyklovaného papíru, jako jsou například papírové palety, fixace rolí a barelů, obaly na láhve, proložky na ovoce, UN certifikované obaly pro chemii, tak i zakázkovou výrobou dle přání a požadavků zákazníka. Zakázková výroba obalů z nasánavé kartonáže se uplatňuje především v oblastech spotřební elektroniky, kosmetiky, v nábytkářském průmyslu a v neposlední řadě také v automobilovém průmyslu.

Co je nasávaná kartonáž?

Nasávaná kartonáž je moderní technologie zpracování a tvarování papírových vláken. Výrobky z nasávané kartonáže jsou díky své schopnosti absorbovat nárazy a vibrace ideální především pro obalový průmysl. Jedná se přitom o ekologické výrobky, které jsou vyráběny z recyklovaného papíru a zároveň jsou plně recyklovatelné, kompostovatelné a snadno biologicky odbouratelné. Při výrobě nasávané kartonáže se nepoužívají žádné toxické látky, tento materiál je elektricky neutrální a neprodukuje elektrostatický náboj. Hlavní výhodou výrobků z nasávané kartonáže je však její stohovatelnost, čímž, v porovnání s ostatními obalovými materiály, výrazně snižuje náklady na přepravu a skladování. Vhodným designem lze také dosáhnou značné variability, kdy jeden obal lze využít k balení více obdobných výrobků. Nasávaná kartonáž je také vhodná pro automatizované provozy a v neposlední řadě nepodléhá žádným globálním ekologickým omezením.

Sortiment

Veškerý sortiment má tyto společné vlastnosti:

 • ekologické produkty, vyrobeny z recyklovaného papíru, plně recyklovatelné a biologicky odbouratelné
 • snadná manipulace a použití
 • díky stohovatelnosti šetří přepravní a skladovaní náklady
 • výborné ochrané vlastnosti balení z nasávané kartonáže

Fixace rolí a barelů

Tyto proložky z nasávané kartonáže jsou navrženy pro optimální balení a transport rolí, barelů, či jakýchkoliv válcových předmětů. Použitím těchto proložek lze dosáhnout ideálního množství přepravovaných rolí na paletě a to při dodržení maximální bezpečnosti. Proložky jsou navrženy pro použití s paletou o rozměru 120 x 80 cm

 • dostupné v 7 variantách dle průměru role
 • použitelné pro role o průměru od 16 cm do 80 cm

Zakázková výroba ochraným obalů

I přes značnou nabídku standardních výrobků se firma DECAPULP zaměřuje především na zakázkovou výrobu ochranných obalů a proložek z nasávané kartonáže. Zákazníkům jsou proto k dispozici zkušení designéři, kteří znají nejen proces a technologii výroby nasávané kartonáže, ale také specifika průmyslového a spotřebitelského balení, včetně pořadavků a norem na pádové a transportní testy. Díky těmto znalostem jsou schopni vyvinout obal, proložku, nebo ochraný segment přesně dle přání a požadavků zákazníka. Největší uplatnění zakázkové výroby obalů z nasávané kartonáže lze najit u spotřebitelské a průmyslové elektroniky, v automobilovém průmyslu, nábytkářství a v neposlední řadě také v kosmetickém a potravinářském průmyslu. Ideální balení z nasávané kartonáže však dokážou navrhnout pro téměř jakýkoliv segment.

Palety z nasávané kartonáže

Palety v recyklovaného papíru o rozměru 600 x 400 mm. Ideální pro propagační vystavení Vašich výrobků, ale také pro průmyslové využití. Designováno pro manipulaci vysokozdvižnými či paletovými vozíky – možnost předního i bočního nabrání.

 • nosnost palety: 350 kg
 • hmotnost: 700 g

Ochranné fixace pro chemické láhve

Tyto ochranné fixace jsou primárně určeny pro balení v chemickém a farmaceutickém průmyslu, ovšem naleznou uplatnění také všude tam, kde je vyžadována speciální ochrana lahví a jejich obsahu. Fixace jsou navrženy speciálně dle požadavků UN certifikace pro ADR přepravu.

 • dostupné v 10 variantách dle velikosti láhve
 • navržené pro chemické láhve o obsahu: 1litr, 2,5litrů a 4 litry
 • farmaceutické proložky navržené pro lékovky o obsahu: 50ml, 100ml, 125ml, 150ml a 250 ml
 • lze dodat také jako set včetně UN certifikovaných krabic

Proložky na víno

Proložky na balení lahví na víno, poskytují ideální ochranu a jsou vhodné pro všechny běžné typy láhví o obsahu 0,7L, 0,75L a 1 Litr. Navrženo speciálně pro poštovní a zásilkovou přepravu.

 

Proložky na ovoce

Ekologická verze proložek na ovoce, ideální především pro bio produkty, drobné farmáře, či pěstitele. Ovoce uložené v papírových proložkách lépe odolává zkáze při dlouhodobém skladování. Určeno pro přímý styk s potravinou.

 • k dispozici 18 typů proložek na jablka, broskve, atd.
 • vhodné pro ovoce o průměru od 65 mm do 94 mm
 • 9 typů proložek na melouny
 • vhodné pro melouny o hmotnosti od 400 g do 1500 g
 • 7 typů proložek na hrušky
 • všechny typy jsou dostupné v pěti barevných provedeních: přírodní, zelená, modrá, růžová a černá

Datum: 9.2.2018 17:05:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště