Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

Arcon Machinery dodává vysoce kvalitní průmyslová zařízení


Skupina společností Arcon Machinery působí na českém trhu již několik desítek let. Dodávají vysoce kvalitní průmyslová zařízení do farmaceutického, potravinářského, kosmetického, chemického, ale i do kovozpracujícího a těžebního průmyslu. Mají v zastoupení mnoho zahraničních firem, díky čemuž získali četné mezinárodní zkušenosti a nyní mají i kanceláře po celé Evropě.

Specializují se na balící stroje pro farmaceutické odvětví. „Léky a doplňky stravy nejenom balíme, ale i vyrábíme. Máme kompletní linky včetně přípravy a zpracování surovin. Zákazník si akorát připraví určitou recepturu a podle toho se následně míchají jednotlivé prášky a dále se homogenizují, prosívají, granulují, fluidně suší, následně se plní do kapslí, vyrábí se tablety, tablety se počítají, potahují, blistrují se do plat a balí se do krabiček i s příbalovým letákem a ty se následně etiketují,“ popisuje proces přípravy léků Miroslav Grund, vedoucí obchodního oddělení společnosti Arcon machinery a.s.

Dodávají i systémy do linky pro výrobu měkkých želatinových, soft gel kapslí, což v v Čechách či v Evropě není zcela běžné. Nejčastěji se dovážejí z Číny. Příprava těchto soft kapslí totiž prochází velice složitou technologii přípravy.

Všechny firmy, které zastupují, mají v exkluzivním zastoupením a většina z nich jsou z Jižní Koreje, tak jako firma Hoonga, která je největší z firem, která vyrábí blistrovací a kartonovací stroje. Firma Countec se zaměřuje na počítací stroje a také PTK. Tyto firmy dokážou zajistit kompletní linku, a to od vstupní suroviny až po finální balení.

Víceméně celý proces linky si zde můžete prohlédnout v provozu. „Veškeré stroje jsou funkční, takže lze demonstrovat možnosti toho, co dělají. Ty vetší, jako je potahovací stroj či granulačka, ty tu máme pouze v malé podobě,“ popisuje produkty na výstavě Jiří Němec, servisní technik společnosti Arcon Machinery a.s.

Pomocí komplexního servisu se jim podařilo ovládnout trh, kterému dříve dominovali firmy z Německa a Itálie. Jejich přidanou hodnotou je především vysoká kvalita strojů, víceméně srovnatelná s Němci a k tomu nabízí lepší cena a vlastní servisní oddělení, pomocí kterého zajišťují instalaci a následnou místní podporu, takže není potřeba dlouhých čekacích lhůt, jako u strojů ze zahraničí. Podobný servis umí zákazníci docenit především díky jeho rychlosti a dostupnosti.

Datum: 9.2.2023 9:44:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště