Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Embax
25.-28.2. 2014

Mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií

DataLine Technology představí v české premiéře Scodix

 

Expozice společnosti DataLine Technology patří na polygrafických veletrzích vždy k těm nejvýznamnějším a nejzajímavějším. Výjimkou nebude ani letošní veletrh Print Expo v Brně. Expozice bude odrážet nejnovější trendy v digitálním tisku a dokončení. Navíc přinese jednou českou premiéru.

HP Indigo 5600

Prvním z exponátů, který bude základem celé expozice, bude digitální tiskový stroj HP Indigo 5600. Tento tiskový stroj bude vystaven v maximální možné výbavě a bude pochopitelně představen v plném provozu. Během veletrhu tak bude k vidění např. tisk bílou barvou na barevné substráty, tisk na metalizované a plastové materiály, využití rozšířeného barevného prostoru pro věrnou simulaci přímých barev a další speciality. HP Indigo 5600 patří pro svoji neomezenou univerzálnost k prodejním tahákům společnosti. Vzhledem k úzkému propojení veletrhu Print s veletrhy Embax a Salima, bude kladen důraz i na prezentaci uplatnění digitální technologie při tisku obalů. Škála možností digitálních tiskových strojů HP Indigo je proti klasickému ofsetu mnohem širší, a to umožňuje zákazníkům velmi pružně reagovat na vývoj skladby zakázek v polygrafii. Dalším argumentem pro stále se zvyšující zájem o tyto stroje je trend klesajícího objemu jednotlivých zakázek, které činí digitální tisk ekonomicky zajímavějším pro stále větší podíl produkce. Protože během veletrhu není pochopitelně možné tisknout ani zlomek aplikací, které tento tiskový stroj dokáže realizovat, bude k dispozici také velké množství různorodých ukázek od plastových karet, přes lentikulární tisk až po fotoknihy.

Scodix – česká premiéra

Druhým dominantním exponátem expozice bude digitální lakovací stroj Scodix. V čem je toto zařízení pro zákazníky zajímavé? Na úvod se musíme trochu zabývat obchodní stránkou dnešní polygrafie. Úkolem obalů a tiskovin obecně je dnes především snaha odlišit výrobek a vzbudit zájem zákazníka v konkurenčním prostředí. Právě proto se snaží výrobci zboží tuto oblast neopomíjet, a hledají cesty jak luxusní a dražší výrobky ještě více zatraktivnit pro koncové zákazníka. Obaly, které v dnešní době používají výrobci, se dají rozdělit do dvou kategorií. Jsou to obaly, kde je jednoznačným kritériem pro jejich finální podobu cena tohoto obalu, a na druhé straně, existují obaly exkluzivní. Levný obal má čistě ochrannou funkci a při jeho tvorbě se hledí především na minimální vliv jeho ceny proti ceně samotného výrobku. Obal zde nemá žádnou marketingovou ani reklamní hodnotu a v tomto případě není tím, co zákazníka motivuje nebo přesvědčí ke koupi.
 Druhou kategorií jsou naopak obaly, které mají jednoznačně vzbudit zájem zákazníka a vyvolat dojem luxusu, výjimečnosti a touhy zboží vlastnit.

Na tento trend samozřejmě reagují i výrobci zařízení pro výrobu a zušlechťování obalů. A právě takovým výrobcem je izraelská firma Scodix. Digitální tisk prodělává v posledních letech ohromný rozmach, ale digitální dokončovací stroje stále trochu ve svých možnostech pokulhávají. Jedněmi z mála skutečně digitálních dokončovacích technologií byly donedávna laserové výseky a řezací stoly. Exluzivní obaly se vyrábějí většinou v menších sériích, a právě proto jsou pro ně klasické metody zušlechtění (např. sítotisk) poněkud limitující. A právě toto je oblast na kterou se firma Scodix zaměřila. Její zařízení jsou určena pro parciální lakování, reliéfní lakování, tisk Braillova písma a nanášení glitterů. Všechno je pochopitelně tištěno digitálně. Možnosti jsou tedy velmi široké. Je možné na obaly tisknout motivy od vlasových linií až po 3D imitace kapek. Lze reálně simulovat povrchy tištěných motivů. Kožený pásek hodinek, golfový míček či perlový náramek tak získávají zcela novou dimenzi. Aplikace glitterů umožňuje velmi luxusní zvýraznění, které je dobře uplatnitelné u výrobků pro děti a dále u módního zboží, parfémů, šperků a podobně. Možnost digitálního tisku Braillova písma bude vzhledem k neustále měnící se legislativě nabývat čím dál většího významu a jedná se zcela určitě o velmi důležitou výhodu, které Scodix nabízí. Důležité je, že všechny tyto aplikace lze realizovat v jednom zařízení a není nutně kupovat několik specializovaných jednoúčelových zařízeni. Zušlechtění, která technologie Scodix umožňuje realizovat, mají proti klasickým analogovým technologiím výhodu v tom, že nejsou potřeba žádné tiskové formy. Je tedy možné velmi jednoduše udělat pro marketingové oddělení či zákazníka různé varianty a vzorky, protož zde nevznikají žádné vedlejší náklady na jejich zhotovení. To pochopitelně usnadňuje obchodní komunikaci se zákazníkem. Scodix bude na veletrhu Print Expo představen v plném provozu, včetně doplňkové stanice pro aplikaci glitterů.

Software

Třetí část expozice bude zaměřena především na produkty z oblasti software a dále bude představena široká paleta pomůcek pro CMS. Návštěvníci se budou moci seznámit se sw společnosti ESKO, které jsou určeny především pro konstrukci a návrh obalů, a dále s kompletními workflow nástroji pro komplexní řízení datových procesů. Velmi atraktivní bude zcela určitě ukázka pluginů pro tvorbu deformací a 3D náhledů produktů. Toto jsou velmi důležité funkce, které jsou nepostradatelné při návrhu shrinksleevů a sáčků.

Měřici přístroje

Tradičně bude na stánku zastoupena pestrá kolekce měřicích přístrojů, kalibračních sond a CMS software společnosti X-Rite, doplněná širokou paletou vzorníků Pantone. Tato část expozice bude zřejmě vyhledávána především pracovníky tiskáren, manažery kvality a pracovníky DTP studií. Zájemci se budou moci seznámit s řešeními pro kontrolu kvality, kalibraci tiskového procesu a velmi atraktivním tématem bude jistě zpracování zbytkových barev. Všechny přístroje i software na stánku budou prezentovány na monitorech NEC.

Web2print řešení

Určitě nejperspektivnějšími aplikacemi v polygrafii jsou systémy w2p, které umožňují snadné zadávání zakázek přes internet. Hlavní význam mají pro příjem malých zakázek, u kterých administrativa představuje hlavní nákladovou položku jejich zpracování. Návštěvníci se budou moci seznámit s řešením Pixfizz včetně reálného nasazení v konkrétních projektech.

Veškeré novinky, které uvádí společnost  DataLine Technology na náš trh uvidíte v expozici č. 090 v pavilonu B brněnského výstaviště, více info na: www.dataline.cz

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Video - EMBAX

Současně také

SALIMA
18.-21.2. 2016


MBK
18.-21.2. 2016


INTECO
18.-21.2. 2016

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště