Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

DSB
26.-29.4. 2017

Dřevo a stavby Brno

Stavební veletrhy Brno, DSB a URBIS 2017 v číslech

Od 26. do 29. dubna se na brněnském výstavišti konaly Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. I v letošním roce se souběžně konal veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK – velkoobchod. Inspiraci z hotových dřevěných montovaných domů nalezli návštěvníci v Národním stavebním centru. Letošní novinkou byl veletrh chytrých řešení pro města a obce URBIS.

Statistická data 2017*

Počet firem 827 z 20 zemí světa
Čistá výstavní plocha 19 630 m2
Počet návštěvníků 44 059 z 15 zemí světa

* Společná statistická data Stavebních veletrhů Brno a veletrhů URBIS, DSB – Dřevo a stavby Brno, MOBITEX, SC EDEN 3000 a veletrhu Ptáček.

ŘEKLI O STAVEBNÍCH VELETRZÍCH BRNO A VELETRHU DSB – DŘEVO A STAVBY BRNO

Ing. Pavel Křeček, předseda ČKAIT
I přes stále neuspokojivý trend vývoje českého stavebnictví, jsem rád, že byly Stavební veletrhy Brno místem, kde firmy představovaly své novinky, technická i technologická zlepšení. A to mě naplňuje optimismem do dalších let.

Vratislav Blaha, CSc., předseda Asociace dodavatelů montovaných domů:
Byli jsme potěšeni dobrou spoluprací s Veletrhy Brno, a.s. Veletrh se vydařil, přišlo na něj dost návštěvníků, čemuž posloužila i dobrá mediální podpora veletrhu. Cílem prezentace na tomto veletrhu bylo prezentovat dřevostavby našich členů. Letos jsme připravili i poradenství z této oblasti.

Helena Prokopová, Cech čalouníků a dekoratérů:
Letošní veletrh MOBITEX byl opět lepší než byl ten loňský, bylo tu mnoho zajímavých výrobků. Největší radost mám, že tři členové našeho cechu získali ocenění za své výrobky. Pro cech čalouníků se veletrh MOBITEX jako vždy opravdu vydařil.

Lucia Haraslínová, Klastr českých nábytkářů:
Klastr českých nábytkářů prezentoval ve společné expozici kvalitní a zajímavý design výrobků svých členů. Právě proto nesmíme v Brně chybět. Realizace expozice KČN a aktivit KČN v rámci doprovodního programu veletrhu MOBITEX byla spolufinancována z projektu OPPI- Spolupráce-Klastry.

Zdeněk Sleha, ALUKOV a.s.:
Veletrh v Brně se firmě vydařil, neboť naše marketingové oddělení dobře tuto prestižní akci podpořilo. To znamená příliv zákazníků do expozice, která letos byla zhotovena ve stylu zastřešení terasy CORSO Premium. Rádi jsme přijeli právě na Moravu, neboť naše firma sídlí v Čechách. Naše produkty je potřeba vidět a osahat si je a poté si dohodnout schůzku, která vede k realizaci. To se dařilo, pro nás je prioritou dostat se zákazníkům co nejblíže. Navíc jsme uspořádali také řadu cílených schůzek. Zdá se nám, že naši zákazníci na Moravě jsou rádi, že se prezentujeme právě na Stavebních veletrzích v Brně.

Stanislav Řežný, Atmos:
Návštěvnost na veletrhu byla slušná, zaměřili jsme se na koncové zákazníky. Pro firmu byl stavební veletrh úspěšný, předali jsme také své informace řadě zákazníků, což jsou především odborné topenářské firmy. Zájemcům jsme poskytli veškeré informace při individuálním řešení vytápění příslušných prostor, ale i o tom, jak postupovat v případě kotlíkových dotací.

Jan Kratochvíl, DOMY D.N.E.S.:
Se Stavebními veletrhy Brno jsme ve finále vždy spokojeni, patříme k pravidelným vystavovatelům. Na veletrhu se ukázalo, že o dřevostavby roste zájem. Naše firma nabízí typové projekty, ale samozřejmě vyhovíme každému, kdo požaduje individuální výstavbu.

Vendula Chocholoušová, HK-Dřestav:
Na stavební veletrhy do Brna jezdíme rádi, protože vždy zde získáme nové zákazníky, čili ekonomicky je pro nás přínosem. Je vidět, že lidé opět začali stavět, i proto jsme se museli prezentovat na brněnském veletrhu a se svou účastí jsme naprosto spokojeni. Poptávky po dřevostavbách jsou stále vyšší, denně jsme získali kolem padesáti kontaktů. Firma realizuje zhruba sto rodinných domů ročně, naše kapacity jsou už v současnosti vytíženy, další dodávky uskutečníme bohužel až příští rok.

Oldřich Grepl, krby MetAx:
Patříme k českým výrobcům krbových vložek jak teplovodních, tak i teplovzdušných. O návštěvnosti naší expozice se dá říci, že byla pro firmu pozitivní, i proto patříme k pravidelným vystavovatelům na Stavebních veletrzích Brno.

Roman Adámek, KRUŽÍK:
Stavební veletrhy Brno nám slouží ke schůzkám s našimi obchodními partnery a samozřejmě k nám chodí stálí zákazníci. Účelem účasti naší firmy je také zjistit jaké jsou nové trendy v naší branži ve světě a samozřejmě představit naše novinky. V tomto směru veletrh vždy splní svůj účel. Navíc mají zákazníci možnost si naše produkty prohlédnout a osahat, což bylo a bude vždy důležité.

Radek Dufek, LOMAX:
Naše expozice byla na tomto veletrhu prakticky stále zaplněna. Do Brna jsme přijeli, abychom zde prezentovali nové výrobky, naši značku. Letos poskytujeme služby zákazníkům už přesně čtvrt století. V Brně jsme uspořádali také řadu obchodních schůzek, za nás se veletrh vydařil.

Petr Dědek, Thermona spol. s r.o.:
Naše firma musí být na veletrhu v Brně vždy, neboť se nachází v tomto regionu, máme sídlo nedaleko. Na veletrh jezdíme s cílem získat zakázky od koncových zákazníků, což se nám daří. Úspěšně jsme zde prezentovali naše služby v oblasti vytápění se všemi náležitostmi a hlavně se všemi novinkami. Máme několik nových kotlů, které u zákazníků vzbudily velký zájem. Přišlo velké množství zájemců, a to z celé republiky. Jasně se tak potvrdilo, že Brno je přirozeným centrem pro lidi, kteří se zajímají o stavební činnost komplexně. Je příjemné, že na výstaviště můžeme také pozvat obchodní partnery, zázemí na výstavišti je perfektní.

Petra Trefilová, TONDACH Česká republika s.r.o.:
Do Brna jezdíme pravidelně, na tomto veletrhu firma nesmí chybět. Patříme k tradičním výrobcům tak zvaného zdravého keramického materiálu a ten právě zde prezentujeme zájemcům o střešní krytiny. V Brně jsme také pořádali řadu obchodních schůzek s pokrývači a obchodními partnery. Veletrh má pro firmu i společenský charakter.

Hrnčířová Zdeňka, VESPER FRAMES s.r.o.:
Návštěvnost byla dobrá, každý den jsme získali ve srovnání s loňským ročníkem daleko více kontaktů. Je vidět, že dřevostavby stále více táhnou, lidé o ně mají zájem. Lidé k nám přicházeli už s hotovými studiemi domu a většinou už měli na objekt i zakoupený pozemek. Veletrh v Brně splnil očekávání firmy. Veletrh v Brně je pro naši firmu vždy přínosem. Staráme se o to, co budeme na veletrhu prezentovat už dlouhou dobu dopředu, a vždy jsme úspěšní. Jsme rádi, že nás navštěvují všechny generace.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště