Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vzorová inteligentní domácnost pod taktovkou studia JASYKO

 

V rámci veletrhu MOBITEX, který se koná od 27. 2. do 2. 3. 2019 v pavilonu F brněnského výstaviště, se můžete těšit také na ucelenou ukázku tzv. chytré domácnosti. Studio JASYKO připravilo společně s partnery BESTPARKETT, Pražská energetika, ATELIER ŠTĚPÁN, PETRACO a ŠOLC DESIGN ARCHITECTS vzorový dům, který bude rozdělen na dvě pomyslné části – první z nich představí aktuální trendy ve vybavení interiéru včetně ukázek špičkové audiovizuální techniky, druhá se pak zaměří na ukázky technických a technologických řešení. Chybět nebude ani bezplatný poradenský servis pro návštěvníky.

Proč právě problematika smart home?

V současné době roste počet domů s inteligentní elektroinstalací, neboť jejich přínos zahrnují jak úsporu energií, peněz, zvýšení uživatelského komfortu, ale především bezpečnosti. Zároveň je v dnešní době technicky je možné ovládat již téměř vše. JASYKO však své klienty od překombinovaných řešení zrazuje a upozorňuje na úskalí s tím spojená. Vzorová domácnost tak nejenom ukáže aktuální trendy, nabídne možnost vyzkoušet si různá řešení, ale zároveň upozorní na možná úskalí související s realizací chytré domácnosti.

Navštivte chytrý vzorový dům v pavilonu F

Vzorový dům nabídne na téměř 200 metrech čtverečních ucelený pohled na problematiku inteligentní domácnosti. Expozice bude rozdělena na dvě vzájemně se doplňující části – jedna z nich bude zaměřená na aktuální trendy a design jako součást moderního interiéru, druhá pak na technologie a technická řešení.

V designové části expozice se návštěvníci seznámí s interiérovou částí chytré domácnosti, kterou je audiovizuální technika. V dnešní době je možný nejenom výběr hudby z úložiště, USB, internetových rádií či dalších internetových služeb prostřednictvím například tabletu, ale i ovládání ozvučení v různých místnostech z kteréhokoliv místa v domě. Tyto zóny je možné různě slučovat, aby v nich hrálo ta samá, nebo různá hudba se stejnou či různou hlasitostí. Stranou nestojí ani uživatelsky příjemné prostředí ovládání. Tedy všechny podsystémy je možné ovládat jedním nadřazeným systémem.

V rámci ukázek špičkové audiovizuální techniky připraví studio JASYKO to nejlepší, co je v dnešní době k dispozici. Z audiotechniky se můžete těšit na diamantově čistý zvuk britské značky reprosoustav Bowers & Wilkins v kombinaci s komponenty prémiové značky McIntosh. Ve vizuální technice pak uvidíte nový standard OLED v rozlišení 4K.

Technická část pak ukáže například možnosti ovládání klimatizace, ohřevu vody, tepelného čerpadla, osvětlení a dalších prvků domácnosti. Nebude chybět ani elektromobil zapojený do energetiky domu jako kompenzátor výkyvů dodávek elektrické energie, nabíjený například fotovoltaickými panely spolu s hlavními bateriemi domu. Cílem je představit vizi energeticky nenáročného až soběstačného řešení.

Vzhled designové části, která vzniká pod taktovkou Atelieru Štěpán, bude připomínat legendární Freedomek, jenž vznikl před několika lety a těší se vzrůstajícímu zájmu z řad široké veřejnosti. Finální úpravu stěn unikátními luxusními designovými stěrkami zajistí Šolc Design Architects. Dřevěné parkety položí firma Bestparkett. Technická část vzniká v gesci Pražské energetiky. Odborným garantem projektu je studio JASYKO.

 

Datum: 16.1.2019 14:36:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště