Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrhy Brno odstartovaly!

 

Ve Středu 25. 4. 2018 v 10 hodin vypukl na brněnském výstavišti trojlístek veletrhů spojených se vším, co se stavbou souvisí. V rámci pavilonu P najdete Stavební veletrhy Brno a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. V pavilonu F na vás čeká veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Souběžně se Stavebními veletrhy Brno bude probíhat v pavilonu V i Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který bude zpřístupněn široké veřejnosti v pátek 27. a v sobotu 28. dubna.

Doprovodný program pro každého

Veletrhy doplňuje i zajímavý doprovodný program. Kromě přednášek týkajících se třeba chytré koupě nemovitosti a právních otázek kolem bydlení nebo protipovodňové ochrany města Brna se můžete dozvědět, jak můžete ušetřit využitím dotací od Státního fondu životního prostředí ČR v rámci programů Nová zelená úsporám nebo Dešťovka. Zároveň zde probíhá řada soutěží jako je Učeň instalatér, mistrovství ČR stavebních řemesel nebo mistrovství ČR v oboru truhlář. Pokud si na veletrh přinesete vlastní plány stavby či rekonstrukce, najdete zde také řadu odborníků, kteří Vám poradí, jak je vylepšit, jak ušetřit nebo zajistit lepší funkčnost stavby. Kromě samotných vystavovatelů se může poradit na 10 nezávislých centrech.

Kompletní doprovodný program Stavebních veletrhů Brno a DSB – Dřevo a stavby Brno

Kompletní doprovodný program veletrhu MOBITEX

Slavnostní zahájení již v úterý 24. 4. 2018

Veletrhy byly spuštěny oficiálním zahájením dvou událostí. První byla 18. slavnostní Ouvertura Stavebních veletrhů Brno na téma územní plánování. Setkání tradičně pořádá Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT), která tentokrát pozvala jako hosta Jaroslava Dokoupila ze studia Arch.Design, architekta podepsaného mimo jiné pod pavilony V a P brněnského výstaviště a spolutvůrce konceptu územního plánu města Brna z let 2004 – 2012. Jeho přednáška o úloze územního plánování v přípravě výstavby shrnula legislativní rámec a kritizovala stavební zákon z roku 2006, který negativně ovlivňuje a neúměrně protahuje celý proces. Tradiční součástí Ouvertury Stavebních veletrhů Brno byl křest nové Stavební knihy. V pořadí již 23. vydání této oficiální publikace ČKAIT přineslo dosud nepublikované oficiální výsledky stavebnictví a bytové výstavby za rok 2017. Druhá část knihy se letos zaměřila na téma Parkování ve městě. Závěr Ouvertury patřil prezentaci ankety České a slovenské stavby století, která mapuje a propaguje úspěchy našeho stavitelství za posledních sto let. Hlasování veřejnosti o nejzajímavější architektonické dílo bylo zahájeno 25. dubna spolu se startem Stavebních veletrhů Brno.

Více o 18. slavnostní Ouvertuře

Stavební kniha Parkování ve městě Stavební kniha Parkování ve městě
Ing.arch. Jaroslav Dokoupil Ing.arch. Jaroslav Dokoupil

Druhou významnou událostí, která 24.4:2018 odstartovala Stavební veletrhy Brno, bylo slavností zahájení soutěže Učeň instalatér 2018, jejíž 21. ročník vrcholí právě na brněnském výstavišti. Hlavním cílem soutěže je podpořit české řemeslo a prestiž instalatérského řemesla a ocenit ty nejlepší studenty tohoto oboru. Do finále postoupili nejlepší studenti třetích ročníků oborů instalatér, kteří splnili předepsané teoretické a praktické úkoly ve školských a krajských kolech a získali potřebný počet bodů. Celkově letos soutěží 28 studentů z ČR a 6 studentů ze zahraničí. Praktická i teoretická část finále soutěže bude probíhat ve středu 25. a ve čtvrtek 26. 4. od 10 do 17 hodin v pavilonu P na stánku Cechu topenářů a instalatérů. Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhne v pátek 27. 4. 2018 od 11:30 hodin v rotundě pavilonu A.

Více o slavnostním zahájení soutěže Učeň instalatér 2018

Datum: 25.4.2018 11:51:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště