Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrhy Brno nabídly řešení a poradenství pro stavbu i vybavení domácnosti

 

Od 25. do 28. dubna se na brněnském výstavišti konaly Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Souběžně se konala také konference s výstavou URBIS SMART CITY FAIR a veletrh Ptáček Topení – Sanita – Koupelny.

Na brněnském výstavišti se prezentovalo 320 přímých vystavovatelů z 9 zemí světa, jejich expozice navštívilo 27 400 návštěvníků z 15 zemí. Nedílnou součástí akce byl návštěvnicky velmi atraktivní doprovodný program a přímo na ploše bylo v akci hned deset poradenských center zaměřených na všechny oblasti spojené se stavbou či rekonstrukcí.

Expozice Stavebních veletrhů Brno a Dřevo a stavby Brno zaplnily pavilon P a přilehlé volné plochy. Vystavovatelé a partnerské asociace a cechy si pro návštěvníky připravili nejen atraktivní praktické ukázky, ale také soutěže a praktická poradenská centra. Kromě tradičního Stavebního poradenského centra (ČKAIT) nebo Asociace dodavatelů montovaných domů zde návštěvníci mohli najít například poradenství pro BIM, tedy pro Informační modelování budov, a poprvé i Poradenské centrum pro okna a stínící techniku. Divácky atraktivní byly i volné plochy veletrhu, ať už šlo o ukázku řemesel nebo o projekt Zahrada s praktickými ukázkami zahradní architektury a designu. Přímo na výstavní ploše probíhalo finále soutěže Učeň Instalatér či Mistrovství České republiky v oborech Klempíř, Pokrývač, Tesař a Kominík. V rámci doprovodného programu poutal největší pozornost Inženýrský den ČKAIT na téma výstavby vysokorychlostních železničních tratí. Stranou však nezůstala ani další témata, jako Protipovodňová ochrana města Brna, konference o aplikaci BIM či blok seminářů Zdravé bydlení v moderní dřevostavbě.

Nedílnou součástí veletrhu je také soutěž o Zlatou medaili Stavebních veletrhů Brno, kterou letos získali tři vystavovatelé. První Zlatou medaili získal komín Schiedel KINGFIRE GRANDE S v kategorii design od výrobce Schiedel GmbH & Co. KG. Další Zlatou medaili obdržela kompletní řada akustických cihel Porotherm Aku Profi/ Profi Dryfix od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. v rámci kategorie inovativní materiál. Třetí oceněnou firmou byla společnost LIKO-S, a.s. za exponát Zelená fasáda made by LIKO-S v kategorii design.

Expozice Mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX zaplnily většinu pavilonu F, zbylý prostor patřil soutěžní přehlídce studentského designu a přednáškovému fóru. V soutěži GRAND PRIX MOBITEX 2018 se ucházelo o ceny sedmnáct exponátů. V kategorii Progresivní design zvítězila sedací souprava Maira od společnosti Polstrin design, druhé místo odborná porota přiřkla bambusovému ventilátoru Stadler Form Otto vystavovatele Bibetus a třetí příčka patří předsíňové sestavě Ventum od družstva Dřevotvar Jablonné nad Orlicí. Vítězem kategorie Progresivní materiál/technologie se stala biometrická postel MagniSmartech od italské značky Magniflex, cenu za druhé místo získal dřevěný světelný rám Flex Frame wood od společnosti Top Advert a jako třetí byl oceněn pracovní stůl Tandem 3-segment vystavovaný společností Office Pro Service. V soutěžní přehlídce GRAND PRIX MOBITEX – studentská sekce si návštěvníci prohlédli 80 návrhů či výrobků od 92 studentů z pěti středních a vysokých škol. Vítězným exponátem se stal ořechový jídelní stůl Memo, který navrhla Dominika Sirná z Ústavu nábytku, designu a bydlení Mendelovy univerzity v Brně. Dále bylo uděleno ještě devět studentských cen, a to jak odbornou porotou, tak partnery a sponzory soutěže.

Souběžně se Stavebními veletrhy Brno proběhl Veletrh PTÁČEK společnosti PTÁČEK - velkoobchod, který byl otevřen široké veřejnosti v pátek 27. a v sobotu 28. dubna. V rámci této akce představila společnost PTÁČEK - velkoobchod, a. s. svoji nabídku výrobků více než 150 dodavatelů z oboru topení – plyn – voda – sanita – inženýrské sítě.

První ročník URBIS SMART CITY FAIR jasně prokázal, že chytrá města jsou nosným tématem, stejně jako Smart resources (chytré nakládání se zdroji) či Smart governance (chytrá správa měst a obcí). Během dvou dnů se akce zúčastnilo téměř 1 000 odborných návštěvníků, především zástupců měst a obcí a také odborníků na problematiku chytrých měst, téměř padesát vystavujících firem a zástupci neziskových organizací. Do Brna přijela řada zahraničních hostů, především ze střední Evropy – Slovenska, Maďarska, Rakouska, Polska a Slovinska, ale i dalších zemí.

Na akci se akreditovalo osmdesát devět novinářů.

Příští ročník Stavebních veletrhů Brno se uskuteční v termínu 27. 2. – 2. 3. 2019.


Řekli o veletrzích

Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city
Jsem rád, že veletrh URBIS SMART CITY FAIR povstal jako Fénix z popela. Je to velká událost, která znamená nový život pro Smart city. Naším cílem je vybudovat evropskou platformu C2C, tedy City to City, pro předávání zkušeností – dobrých i špatných, ze kterých se můžeme poučit, a také propojit akademický a podnikatelský sektor tak, aby se města v České republice i Evropě posouvala dál a aby se nám v nich dobře žilo.

Jiří Kuliš, generální ředitel, Veletrhy Brno
Město Brno je ve středoevropském regionu jasným tahounem tématu smart city. Je proto logické, že jsme se ve spolupráci s ním rozhodli toto téma uchopit. Letošní první ročník prokázal, že poptávka po veletržní akci s odborným doprovodným programem skutečně na evropské úrovni, je silná. Věřím, že značka URBIS díky tomu získala zpět své místo ve veletržním kalendáři brněnského výstaviště.

Ing. Dominika Hejduková, vedoucí střediska vzdělávání a informací ČKAIT:
Velká odezva byla především na náš Inženýrský den, o který projevilo zájem velké množství odborníků. V předvečer před zahájením veletrhu se konalo setkání Ouvertura, kde byla slavnostně pokřtěna Stavební kniha. Veletrh jsme využili především pro odborné vzdělávání, patřilo k tomu i poradenství v Poradenském centru a tradičně o něj byl velký zájem ze strany široké veřejnosti. Lidé se k nám už naučili chodit, protože vědí, že poskytujeme dobré informace. Stali jsme se jakousi jistotou v této oblasti. Navíc nás navštěvovali letos i developeři, kteří se zajímali o možnosti v úvěrování staveb. Veletrh se z našeho pohledu vydařil.

Petr Bača, prodej a servis zplynovacích kotlů ATMOS, KESSEL BIO s.r.o.:
Z veletrhu mám radost. O naše dotované zplynovací kotle byl velký zájem. V Jihomoravském kraji stále pokračují kotlíkové dotace, proto expozici navštívilo hodně lidí. Většina měla vážný zájem o koupi této techniky. Samozřejmě tyto kontakty vyhodnotíme až po skončení veletrhu. Máme totiž velmi slušné množství kontaktů. Navíc k nám zavítali i pracovníci z velkoobchodů, kteří odebírají zboží a chtěli vysvětlit funkci jednotlivých typů kotlů. Z hlediska firmy byly Stavební veletrhy velmi úspěšné.

Stanislav Karlík, jednatel, Ferrum s.r.o.:
Pro nás má Stavební veletrh v Brně význam už z hlediska image. Jezdíme do Brna pravidelně už nejméně deset let a zveme si na výstaviště své obchodní partnery. O naše výrobky, zejména podlahové rošty je stále velký zájem, který se potvrdil i během letošního veletrhu. Nabízíme široký sortiment zboží, především hutní materiál pro stavební firmy. S účastí na veletrhu byla firma spokojená.

Bc. Lenka Janů, asistentka divize ENERGY, LIKO-S, a.s.:
Letos jsme se účastnili veletrhu v Brně poprvé a s účastí jsme byli spokojeni. Vynikající je zázemí veletrhu, zejména byla dobrá příprava expozice. Jsme rádi, že jsme získali Zlatou medaili, která nejen zvýší naši image, ale zvýší i zájem veřejnosti o naše produkty. Získali jsme také řadu nových kontaktů. Pro naši firmu se veletrh vydařil.

Lucia Haraslínová, předsedkyně Klastru českých nábytkářů:
Veletrh MOBITEX byl opět platformou pro setkávání nábytkářů, kteří návštěvníkům ukázali své novinky, ale také evergreeny. Viděla jsem tu design, který se na vlně současné retro nálady opakuje třeba po 25 letech. Pro KČN to určitě byl úspěšný ročník, naši členové měli úspěšnou společnou expozici a jeden z produktů našeho člena získal i cenu. Náš doprovodný program se setkal s pozitivním ohlasem a měl větší sledovanost než v minulých letech. Přednášky byly inspirativní a celkově myslím, že veletrh naplnil, co sliboval.

Jaroslav Frantál, obchodní ředitel společnosti EXIT 112 s. r. o. – BÖHM čalouněný nábytek:
Na veletrhu MOBITEX vystavujeme už od založení firmy celých 25 let, jako jedna z mála firem bez přestávky od prvního ročníku. Je to pro nás hlavně prezentace firmy vůči koncovým zákazníkům, máme tady stálou klientelu a na zájem o naše sedačky si nemůžeme stěžovat. Protože vystavujeme čtvrt století, chodí sem za námi už třetí generace zákazníků – vnukové, kterým babička doporučila pohovku od Böhma.

Jiří Strnka, obchodní zástupce společnosti Top Advert s. r. o.:
Na veletrhu MOBITEX vystavujeme poprvé, abychom představili nový výrobek, se kterým míříme do oblasti interiérového designu. Zajímalo nás, jak se trhu bude líbit, a zatím to vypadá, že zájem je velký. Myslím si, že účast pro nás splnila, co jsme očekávali, a bude mít i obchodní efekt Jednali jsme tu s řadou designérů a někteří koncoví zákazníci si rovnou chtějí odvézt exponáty ze stánku.

Stanislav Brázda, vedoucí prodeje, Finská sauna-Horavia s.r.o.:
Pro nás byl veletrh velice úspěšný, což ovšem platí pro všechny předchozí stavební veletrhy v Brně. O finské sauny se totiž zajímá stále více lidí. I proto nás letos navštívili přímo zástupci dodavatelů z Finska. Kromě koncových zájemců o tato zařízení přišla řada obchodníků z firem a nabízela nám výrobky, které patří k vybavení saun. Uspořádali jsme také společenská setkání se svými obchodními partnery. Příští rok přijedeme zase.

Jiří Kadlec, technický poradce, LOMAX:
Na Stavebním veletrhu vystavujeme pravidelně už sedmnáctý rok. Letos jsme denně získali kolem třiceti kontaktů od nových koncových zákazníků. Firma s tímto cílem prakticky do Brna přijela, proto jsme byli spokojeni. Samozřejmě jsme uspořádali obchodní schůzky, aby se všichni mohli seznámit s naší prezentací. Já osobně jsem totiž zástancem přímého kontaktu s lidmi.

Jaroslav Daňhel, manažer, ACTUAL okenní centrum Praha:
Pro naši firmu Stavební veletrh splnil účel. Získali jsme nové kontakty od koncových zákazníků. Jak jsme byli úspěšní, vyhodnotíme až za nějakou dobu po veletrhu. Na výstaviště do Brna jsme přijeli znovu po sedmi letech, zřejmě budeme vystavovat i v příštím roce.

Martin Císař,  Key Account Manager, BIN Project, s.r.o.:
Letošní brněnské stavební veletrhy se dotkly budoucnosti stavebnictví dvěma spolu souvisejícími tématy – Stavebnictví 4.0 a Informační modelování staveb označované jako BIM. Odborně jsme zaštítili Poradenské centrum, kde jsme seznamovali odborníky s tímto programem. Byl jsem překvapen velkým zájmem zejména ze strany architektů a projektantů, kteří se o projekt zajímali. Někteří dokonce už uvedli, že začínají na tento program přecházet. Pro naši firmu byl veletrh úspěšný.

Milan Jírava, montáže, SOKOL – OKNA, VEŘE, VRATA:
Stavební veletrh hodnotím kladně, firma byla spokojena. Hlavním přínosem byl kontakt s lidmi, kterých přišlo do naší expozice poměrně dost. Navíc jsme získali spoustu nových zakázek, ale ty vyhodnotíme až po skončení veletrhu. Také se na prezentaci luxusních dveří přijel podívat přímo jejich výrobce z Polska.  S veletrhem jsme byli spokojeni.

Datum: 29.4.2018 9:51:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště