Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Stavební veletrh ve znamení novinek

 

Novinky, nové trendy i poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu přinese na jaře příštího roku Stavební veletrh. Ovšem pozor – představí se v novém termínu – od 27. února do 2. března 2019. Pod jednotným názvem se skrývají tři tradiční veletržní akce – Stavební veletrh Brno, veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX.

Proč nový termín Stavebního veletrhu? Vyhovuje lépe sezonnímu charakteru oboru stavebnictví. Ještě před samotným zahájením stavební sezony tak veletrh umožní získání potřebných informací, přehledu o novinkách na nadcházející období nebo nalezení realizátorů a dodavatelů staveb, stavebních materiálů či nábytku. Kromě dřívějšího termínu čeká veletrh změna i v otevírací době, denně od 9 do 18 hodin. Vstupenku si v online předprodeji zájemci zakoupí již za 100 Kč, navíc od 15 hodiny bude vstup na veletrh zcela zdarma.

Stavební veletrh Brno, který se tradičně odehraje v pavilonu P, ukáže průřez celým odvětvím stavebnictví. K vidění zde budou novinky z oboru, nové technologie i praktické ukázky od realizace staveb, přes stavební materiály a konstrukce až po technické zařízení budov. Doplní jej veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který přináší prezentaci oborů dřevěných staveb a konstrukcí a materiálů pro dřevostavby. Všemi třemi veletrhy se prolne téma a projekt Chytré bydlení, který na praktických ukázkách předvede, jak může fungovat inteligentní domácnost. Veletrh doplní bohatý doprovodný program, kde si najdou své jak odborníci, tak i laická veřejnost. K dispozici vám bude řada bezplatných poradenských center – například Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) nebo Cech topenářů a instalatérů ČR. Nedílnou součástí veletrhu bude i soutěž o Zlatou medaili Stavebních veletrhů Brno.

Každý den jiné téma doprovodného programu

Každý den veletrhu se spojí s jedním tématem, k němuž budou připraveny zajímavé přednášky a diskuze. Témata odborně zastřeší Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). Po celou dobu veletrhu budou k dispozici odborníci, kteří vám bezplatně poradí s právními a technickými problémy spojenými s přípravou, realizací, opravami i užíváním staveb. Každý den bude přítomen také specialista podle tématu dne.

Témata doprovodného programu:

  • středa 27. 2. 2019 Hospodaření vodou – hospodaření s dešťovou vodou, studny, vrty, informace o dotacích, právní rámec.
  • čtvrtek 28. 2. Požární ochrana – zaměřeno na vlastníky rodinných domů, bytů, bytových domů, včetně společenství vlastníků a bytových družstev.
  • pátek 1. 3. Bezbariérové bydlení – úpravy bytu či rodinného domu pro pohodlný život ve stáří, seniorů či zdravotně znevýhodněných osob.
  • sobota 2. 3. Zdravé bydlení – chemie ve vybavení domácnosti a její vliv na zdravý život, prevence vzniku plísní, zajištění dostatečné výměny vzduchu.

S řešením interiéru poradí architekti

Veletrh MOBITEX situovaný do pavilonu F bude věnován problematice vhodného výběru nábytku s pozitivním dopadem na zdraví. Vybrat si můžete třeba z širokého sortimentu sedacích souprav či matrací, které podporují správnou polohu těla a umožňují tak eliminovat třeba bolest zad. Nově bude návštěvníkům k dispozici v rámci projektu Architekt bezplatný poradenský servis pro řešení interiéru bytu či domu. Poradenství zdarma poskytne i Cech čalouníků a dekoratérů a Klastr českých nábytkářů. A odborníci opět vyhlásí GRAND PRIX MOBITEX jak vystavovatelů, tak i ve studentské kategorii.

Pavilon Z místo venkovních prostor

Ukázky studentských prací Vzhledem k dřívějšímu termínu veletrhu bylo potřeba najít nové vnitřní umístění pro doprovodný program, který se v předchozích letech odehrával na volných prostranstvích kolem pavilonů P a F. Týká se to především studentských soutěží a ukázek prací pořádaných na podporu řemesel. Učni a studenti naleznou zázemí nově v pavilonu Z. Setkat se zde můžete se Střední školou stavebních řemesel Brno – Bosonohy a uvidíte ukázky prací řezbářů, truhlářů, zedníků, pokrývačů, kominíků, nebo se Střední školou polytechnickou Brno, Jílová. V „zetku“ bude probíhat řada soutěží a mistrovství České republiky. Pro firmy působící v těchto oborech se ikonický kulatý pavilon stane i místem, kde by si mohly vybrat své budoucí zaměstnance a oslovit je.

Datum: 29.10.2018 15:56:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště