Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

QUICKHAUS - výrobce certifikovaných dřevostaveb a specialista na individuální projekty

 

Už více než dvacet let má firma QUICKHAUS s.r.o. zkušenosti se stavbou a konstrukcí kvalitních dřevostaveb. Pro zákazníky provádí kompletní servis od návrhu, přes povolení, stavbu až kolaudaci. Vlastní projekční ateliér, který zpracuje kompletní podklady a dokumentaci. Samozřejmě je členem Asociace dodavatelů montovaných domů.

Dřevostavby jsou na vzestupu pro své nadstandardní tepelně izolační vlastnosti a vyřešené detaily.  Ze dřeva se stavělo od pradávna a staví se z něj dodnes. Jedná se o nejpoužívanější stavební materiál. „Pořízením domu od nás tedy navíc získáte úsporu financí za vodu, elektřinu či topení. Dřevostavby od nás mají mimo skvělých tepelných vlastností i menší tloušťku stěn, tudíž získáte větší obytnou plochu v porovnání se zděnými domy. Kdo by si nepřál úsporu financí a ke všemu ekologicky a ekonomicky kvalitnější bydlení? A co víc? Bydlet můžete velmi brzy, protože stavební dílce jsou vyrobené ještě před montáží ve výrobní hale. Samotná výstavba je pak otázkou pouhých několika dnů,“ řekl ředitel společnosti Jiří Novák.

Nízkoenergetické domy NED mají měrnou potřebu energie na vytápění 15-50kWh/m²/rok. V současnosti jsou v systému výstavby dřevostaveb běžnou záležitostí. Spotřeba energie na vytápění musí být nižší než 50kW/m² za rok. Všechny domy jsou smysluplně osazené na parcelu s ohledem na světové strany.

V případě pasivních domů dosahuje měrná potřeba energie na vytápění 5-15kWh/m²/rok. Parametry pasivního domu jsou dány několika požadavky, aby potřeba tepla na vytápění byla menší nebo rovna 15kWh/m² za rok, dále průvzdušnost objektu n50 byla menší nebo rovna 0,6-1, celkové množství primární energie spojené s provozem domu včetně domácích spotřebičů bylo menší nebo rovno 120kWh/m² za rok. „Mezi další požadavky řadíme nucené větrání s rekuperací, tedy se zpětným získáváním tepla z odpadového vzduchu a kvalitní tepelnou izolaci. V neposlední řadě je zde nutný i tvar domu s co nejpříznivějším poměrem ochlazovaného povrchu k vytápěnému objemu, šikovně zvolené prosklené plochy tak, aby solární zisk převyšoval tepelné ztráty zasklením. Výhodou pasivních domů je kvalitní vnitřní prostředí se stálým přísunem čerstvého vzduchu bez průvanů a alergenů, příjemné teploty v interiéru po celý rok a vysoká kvalita provedené stavby,“ doplnil ředitel Novák.

Dodal, že nulový dům nebo aktivní dům je termín, který se již běžně používá. Nulová nebo téměř nulová spotřeba je jen teoretická. Dům na provoz určité množství energie spotřebuje, ale zabezpečí si jí z obnovitelných zdrojů pomocí např. fotovoltaických panelů. Rozdíl mezi nulovým a aktivním domem je jen v tom, kolik dokáže vyrobit energie navíc oproti spotřebované energii.

K dalším stavbám s ohledem na spotřebu energie patří inteligentní domy. Ty mohou být všechny výše uvedené kategorie domů s různou potřebou tepla na vytápění. Pro komfort bydlení a optimální vnitřní prostředí je použita inteligentní neboli chytrá elektroinstalace, která zvyšuje obyvatelům domu na klíč jejich pohodlí. Hlavním předpokladem pro užití inteligentní elektroinstalace je inteligentní uživatel. Jádrem inteligentního domu je centrální systém, který pomocí jednotlivých aktivních prvků optimalizuje provoz domu. Ovládání a řízení systému je velmi jednoduché uživatelsky pomocí ovládání např. na tabletech nebo chytrých mobilních telefonech. Inteligentní instalace se stará o zabezpečení domácnosti, poskytuje kdykoliv a kdekoliv přehled o aktuálním stavu v domě nebo blízkém okolí. Inteligentní elektroinstalace umožňuje komfortní komunikaci mezi členy domácnosti a v neposlední řadě se stará i o zábavu a pohodlí obyvatel. Inteligentní domy se i s rozvojem elektroniky v České republice stávají trendem moderního bydlení.

„Individuální dřevostavby na klíč firma navrhne v našem projekčním ateliéru nebo je postavíme podle vlastního projektu od jiného projekčního ateliéru. Zde je ale nutné dům přeprojektovat do tloušťek konstrukcí certifikovaných stěn QUICKHAUS. Jsme ryze česká rodinná společnost zabývající se vývojem, výrobou a montáží kvalitních montovaných dřevostaveb v nízkoenergetickém a pasivním standardu. Jako doplňkovou činnost provádíme tesařské konstrukce, krovy, altány, pergoly, terasy a další. Zakládáme si na individuálním přístupu ke každému zákazníkovi, jeho představy jsou našim cílem. Jsme členy ADMD to znamená především kvalitně provedené stavby pod kontrolou Výzkumného dřevařského ústavu. Vlastníme nejen zákonnou certifikaci, jako Je Stavebně technické osvědčení a Certifikát výrobku, ale i DNK - Dokument národní kvality,“ doplnil.

 

Datum: 30.1.2019 13:37:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště