Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Objevte tepelnou izolaci z juty, která ochrání interiér před letním horkem lépe než dvojnásobná vrstva skelné vaty

 

Místo polystyrenu nebo skelné vaty můžeme stavby izolovat ekologickým a rychle obnovitelným materiálem, který předčí konkurenci svými užitnými vlastnostmi. Vedle technického konopí se přírodní izolace vyrábí také z dříve vyhazovaných jutových pytlů. Společnost IZOLACE KONOPÍ, s. r. o., se uchází o Zlatou medaili s produktem THERMO JUTE 100, který ideálně ochrání podkroví před letním horkem.  

Návrat k přírodním a ekologickým materiálům není jen „zelenou“ módou, ale i racionální volbou. Dokazuje to nabídka společnosti IZOLACE KONOPÍ CZ, s. r. o., která je výhradním distributorem značkové tepelné izolace z technického konopí TERMO-KONOPÍ® , hliněných stavebních produktů a omítek ProCrea® a dřevovláknitých desek Opti Plan® do České a Slovenské republiky. Přírodní stavební materiály německé firmy Hock jsou výsledkem výzkumu konopného vlákna a jeho vynikajících tepelně-akustických izolačních vlastností. Technické konopí se uplatňuje jako alternativa neprodyšného a neekologického polystyrénu, velmi oblíbené je zejména ve srubech, roubenkách a dalších dřevostavbách.

Na Stavebním veletrhu Brno se společnost IZOLACE KONOPÍ CZ uchází o Zlatou medaili s výrobkem THERMO JUTE 100 z jutového vlákna. Základem izolačního materiálu jsou dříve vyhazované přepravní pytle, v nichž se do Evropy dováží kakao a káva. Po recyklaci nachází jutové pytle nové využití jako izolační materiál se skvělou bilancí ceny, kvality a funkčnosti. Na trhu se střešními izolacemi jde o jedinečný produkt, hygienicky nezávadný, odolný vůči plísním a s velmi dlouhou životností. Izolační rohože nebo role z jutového vlákna zajistí nejlepší ochranu tepla díky minimální tepelné vodivosti. Vysoká schopnost kumulovat teplo je ideální pro ochranu před letním horkem. Teplo totiž zůstává uchováno ve stavebních konstrukcích a do obytného prostoru je odevzdáno s ideálním fázovým posunem 11 hodin, tedy až v době, kdy se venkovní vzduch opět ochladí. Zateplení vrstvou 24 cm THERMO JUTE 100 tak ochrání místnosti proti přehřívání lépe než 50 cm skelné vaty. Materiál má zároveň dobré protihlukové vlastnosti, je nestravitelný pro hmyz i hlodavce a díky vysoké sorpční schopnosti vyrovnává vlhkost, čímž udržuje v interiéru zdravé klima.

 

Datum: 31.12.2018 16:30:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště