Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Jak při vytápění ušetřit peníze i energii? Bezplatné poradenství Komínové asociace poprvé na veletrhu!

 

Podle čeho vybírat kotel nebo komín, čím topit nejúsporněji, kdy je potřeba komín vyvložkovat nebo jak zajistit požární bezpečnost. Na Stavebním veletrhu poprvé najdete stánek Komínové asociace – APOKS, kde vám odborníci bezplatně poradí se všemi nejasnostmi kolem vytápění, údržby spalinových cest i energetické efektivnosti.

Komínová asociace – asociace pro optimalizaci komínů a spalování (APOKS) je nezávislý neziskový spolek, který sdružuje odborníky z oborů kominictví, revize spalinových cest, požární bezpečnosti i stavebnictví. Jeho cílem je výměna zkušeností a popularizace poznatků v oblastech týkajících se zdrojů energie vzniklé spalováním a následného odvodu zplodin do atmosféry při současné minimalizaci znečištění životního prostředí.

„Na Stavebním veletrhu Brno budou po celou dobu přítomni dva až tři energetičtí poradci, se kterými mohou všichni zájemci konzultovat svou vytápěcí soustavu a hledat její optimální řešení. Návštěvníkům poradíme, jak mohou výběrem kotle a komína ušetřit energii i peníze, případně pomůžeme s návrhem a výpočtem spalinových cest,“ říká ředitel APOKS Walter Sodomka. K častým dotazům patří třeba možnost využití tzv. kotlíkové dotace nebo přechod na vytápění alternativními palivy. Poradenství je určeno především široké veřejnosti, ale na specialisty APOKS se mohou obrátit také zástupci stavebních firem, stavebních úřadů, projektanti a další. Veškeré konzultace jsou bezplatné a na financování se podílí Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR v rámci PROGRAMU EFEKT – Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie. Cílem je podpořit zavádění energeticky úsporných řešení při výstavbě a rekonstrukcích budov.

V rámci veletržního doprovodného programu proběhne také odborná přednáška na téma Požární bezpečnost a integrace komínových systémů do moderních staveb. Ředitel APOKS Walter Sodomka v ní představí možnosti integrace komínů do nízkoenergetických pasivních staveb z hlediska požární bezpečnosti.

Na Stavebním veletrhu vám bude k dispozici i spousta dalších bezplatných poradenských center – najdete zde poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu.

Datum: 28.1.2019 15:19:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště