Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Jak na správný výběr stínění vám poradí v Poradenském centru pro okna a stínicí techniku!

 

Zajímáte se o stínicí techniku? Chystáte se pořídit nebo vyměnit stávající stínění? Stavíte dům nebo chystáte rekonstrukci a zajímá vás, zda na stínění dostanete dotaci? Pak přijďte do Poradenského centra pro okna a stínicí techniku, kde pro návštěvníky bude nabízet konzultace z oboru stínicí techniky Svaz podnikatelů ve stínicí technice společně s firmou Stavokonzult EDUK, která vám zodpoví všechny otázky z oboru oken.

Dozvíte se, jak zvolit správný stínicí produkt, aby splňoval vaše potřeby a požadavky, případně zda na něj můžete obdržet dotaci v programu Nová Zelená úsporám. Od 15. října 2018 jsou v platnosti totiž změny v programu Nová Zelená úsporám a úplnou novinkou v programu je příspěvek na venkovní stínicí techniku. Požádat o něj můžete současně s dotací na zateplení nebo s výměnou oken. Výše podpory činí 500 nebo 1 000 Kč/m2 stíněné plochy v závislosti na způsobu ovládání. Částka příspěvku se liší dle způsobu ovládání stínicí techniky:

  • manuálně ovládané prvky – ať už jde o mechanické, nebo o motorické ovládání např. pomocí tlačítek či dálkového ovladače – mají nižší podporu, a to 500 Kč/ m2 zastíněného okna,
  • vyšší částka 1.000 Kč/ m2 zastíněného okna se týká stínicích prvků s automatikou.

V Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji jsou navíc tyto částky navýšeny ještě o 10 %.

Svaz podnikatelů ve stínicí technice působí jako partner pro komunikaci o oboru stínicí techniky, pracuje na odborných projektech a studiích a realizuje vzdělávací akce pro odbornou i laickou veřejnost. Od ledna letošního roku je Svaz členem celoevropského sdružení stínicí techniky ES-SO, což mu umožňuje přístup k ještě většímu množství informací o oboru a současně možnost podílet se na jejich vypracovávání.

V rámci doprovodného programu Stavebního veletrhu Svaz podnikatelů ve stínicí technice pořádá Setkání pedagogických pracovníků z oboru stavebnictví – setkání se zástupci středních škol se zaměřením na stavebnictví a jejich zřizovatelů. Program bude obsahovat odborné přednášky z oboru stínicí techniky. Ve druhé části půjde o vzájemnou výměnu informací o zavádění problematiky stínění do výuky na středních školách a učilištích a náměty k vytvoření studijního nebo učebního oboru Mechatronik stínicí techniky. Akce proběhne ve čtvrtek 28. 2. 2019.

Na Stavebním veletrhu vám bude k dispozici i spousta dalších bezplatných poradenských center – najdete zde poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu.

Datum: 31.1.2019 14:27:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště