Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

DSB
26.-29.2. 2020

Dřevo a stavby Brno

Dokonalý roubenkový vzhled

 

Firma „Imitace roubenek“ se zabývá realizacemi dekorativních omítek – fasád. Jedná o ucelený fasádní systém, tedy o dekorativní omítky z maltové směsi, do kterých se pak speciálními nástroji vytváří struktura dřeva.

Při vývoji naší technologie jsme vycházeli z požadavků na dokonalý vzhled imitace roubení a minimální péči při jeho ošetřování. Nejedná se tedy o obvyklý dřevěný obklad z fošen, ale o vytváření struktury dřeva do omítky.

Naše fasády vytváříme z minerálních dekorativních omítek od renomovaných výrobců. K docílení požadovaného motivu dřeva je třeba použít speciální omítku s tímto designem pro vnější nebo i vnitřní použití.

Uvedený fasádní systém lze aplikovat na různé podklady – klasické zdivo, Ytong, polystyrénové zateplení, stavební prvky energeticky úsporných a pasivních domů, a to jak na novostavby, tak i rekonstrukce starších objektů z tradičních materiálů. V interiéru je možné systém nanášet kupříkladu na sádrokarton, OSB desky a další podklady.

Použité omítky jsou odolné vůči mechanickému poškození a povětrnostním vlivům, rezistentní vůči plísním a odolávají UV záření. Barevný impregnační nátěr pak představuje trvalou a účinnou ochranu a umožňuje zvýšení odolnosti proti znečištění.

Díky hloubce zvrásnění, přirozeným hlubokým trhlinám v trámech a originálnímu rohovému zakončení rybinovým spojem získávají naše roubenky autentický vzhled klasických dřevěných staveb.

Tato technologie byla vyvinuta jako alternativa vůči dřevěnému obkladu. Chtěli jsme nabídnout vzhledově dokonalejší a současně bezúdržbovou variantu. Díky fasádní technice, zvané též „zkamenělé dřevo“, se nám podařilo dosáhnout reálného trojrozměrného vzhledu původních starých trámů. Jedná se o originální a cenově dostupnou technologii, která je díky finálnímu nátěru trvalá, bez nutnosti pravidelného ošetřování a oprav.

Naše moderní řešení klasické architektury nabízí propojení špičkové technologie, unikátní techniky a tradičního designu. Tato unikátní patentovaná technologie je chráněná Úřadem průmyslového vlastnictví ČR a EUIPO pro všechny členské země EU.

 

Datum: 2.3.2019 8:40:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště