Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Den pro dřevostavby!

 

Zajímáte se o dřevostavby? Uvažujete o stavbě nebo potřebujete poradit s výběrem dodavatele? Rádi byste se inspirovali ukázkami z praxe nebo se zorientovali na trhu? Pak je přesně pro vás určený sobotní program Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) s názvem Zdravé bydlení v moderní dřevostavbě, který představí dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy. Probíhat bude v sobotu 2. 3. 2019 od 10.00 do 15.30 na přednáškovém molu v pavilonu P.

Program:

10:00 – 10:30
ADMD – Zorientujte se na trhu dřevostaveb – Ing. Lenka Trandová, ADMD
Jak si postavit kvalitní dřevostavbu, na co se zaměřit při výběru zhotovitele dřevostavby a jak v tom může pomoci Asociace dodavatelů montovaných domů?
10:30 – 11:00 Komínové systémy SCHIEDEL do dřevostaveb a montovaných staveb, Schiedel
11:00 – 11:30 Velkoplošné biodesky – Stanislav Beránek, Admonter
Staré horské dřevo pro moderní interiéry. ADMONTER nabízí ideální řešení pro vestavěný nábytek a obklady.
11:30 – 12:00 Začlenění komínu do dřevostaveb – Ing. Waltr Sodomka ml., Messy
Nároky kladené na spalinovou cestu (komín), se v souvislosti s vývojem ve stavebnictví výrazně zvýšily. V rámci přednášky jsou řešeny otázky funkčnosti, optimalizace a bezpečnosti spalinových cest v dřevostavbách. Demonstrace průběhu návrhu spalinové cesty (komínového tělesa) z hlediska kombinace tepelného odporu a tepelné kapacity. Přehled legislativy a optimální postup návrhu v jednotlivých krocích, včetně možných chyb. Prostup komínu hořlavou a parotěsnou obálkou budovy včetně závěrů testů v UCEEB.
12:00 – 12:30 Kovové půdní schodky do dřevostaveb – Vojtech Tybitancl, Wippro
12:30 – 13:00 Využití inovativního materiálu a desek OSB Firestop ve stropních konstrukcích dřevostaveb – Jiří Chalupník, Kronospan
Představení materiálu, ukázky využití v praxi, představeni tří typů stropu určených pro suchou výstavbu
13:00 – 13:30 Fasády budoucnosti – Radomír Dvořák, Fermacell
13:30 – 14:00 Praktické příklady komfortního větrání s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty – Roman Šubrt, Zehnder
Pět praktických příkladů komfortního systému větrání, které ilustrují řešení v různě velkých rodinných domech a bytech, s nejčastěji instalovanými větracími jednotkami a systémy rozvodů vzduchu v ČR a SR. Popis řešení větracího systému, vizuál objektu, schéma vedení rozvodů vzduchu a výpis materiálu s cenami. Integrace větrání do inteligentního řízení chytrých domů.
14:00 – 14:30 Výstavba po roce 2020 – Ing. Tomáš Hrdlička, Tom-Builder
Po roce 2020 budeme stavět pouze pasivní domy, čeká nás velké zdražování i povinné větrání. I takové zprávy kolují českým internetem. Ale nepodléhejte panice. Tomáš Hrdlička vám prozradí, jak se bude opravdu stavět po roce 2020. Nečekají nás totiž žádné velké změny a tak není třeba šířit paniku. Dozvíte se, jaké budou požadavky na obálku domu i to, čím budeme naše domovy vytápět.
14:30 – 15:00
15:00 – 15:30
Komentované příklady kvalitních dřevostaveb – moderuje Jana Lekešová, ADMD
Komentované ukázky kvalitních dřevostaveb od členů ADMD. Dozvíte se, jak se dřevostavby staví, co je moderní, ale i na co si dávat pozor při jejich plánování a výstavbě.

 

Datum: 2.3.2019 9:00:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště