Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Schiedel představí extrémně tichou rekuperační jednotku a podpoří soutěž mladých kominíků

Tradiční značka komínových systémů vstupuje na trh větrací techniky. Na Stavebním veletrhu Brno se bude ucházet o Zlatou medaili se systémem řízeného větrání s rekuperací Schiedel KombiAir, který vyniká velmi tichým provozem.


Tradiční značka komínových systémů vstupuje na trh větrací techniky. Na Stavebním veletrhu Brno se bude ucházet o Zlatou medaili se systémem řízeného větrání s rekuperací Schiedel KombiAir, který vyniká velmi tichým provozem.

„V Brně jsme pravidelnými vystavovateli již řadu let. Stánek v hale V budeme mít spíše menší, ale přesto návštěvníkům představíme většinu produktů z našeho portfolia, které čítá již nejen komínové systémy, ale také krbová kamna a nově rekuperační jednotku. Návštěvníci si naše výrobky také prohlédnou v pavilonu A2, kde bude probíhat Soutěž odborných dovedností v oboru kominík. Několik soutěžních úkolů učni absolvují přímo s našimi produkty,“ informovala Eva Mokošínová, marketingová manažerka společnosti Schiedel pro český i slovenský trh. Zároveň pozvala všechny zájemce, aby využili odborného poradenství: „Naši specialisté jsou připraveni návštěvníkům a budoucím stavebníkům poradit s výběrem vhodného produktu, který plně vyhovuje dnešním moderním domům a současné legislativě.“

Největší novinkou na stánku Schiedel bude rekuperační jednotka KombiAir, kterou tato značka vstupuje na trh větrací techniky. Progresivní technologie spolu s vynikajícími akustickými vlastnostmi a prostorově úsporným řešením novinku předurčují pro řízení větrání v rodinných domech. „Letos se budeme snažit získat ocenění Zlatá medaile pro řízené větrání s rekuperací Schiedel KombiAir, které jsme uvedli na trh v polovině loňského roku. Předností tohoto systému je jeho zakomponování do hrubé stavby a s tím spojený velmi tichý provoz. Naše jednotka se řadí k těm nejtišším na českém trhu,“ uvedla Eva Mokošínová.

Systémy řízeného větrání s rekuperací tepla se starají o přísun čerstvého vzduchu do interiéru s minimálními tepelnými ztrátami. Většinou však vyžadují umístění do samostatné technické místnosti z důvodu hlučného provozu. KombiAir s hlučností pouhých 34 dB je na sotva slyšitelné hranici, která neruší ani citlivé jedince a nijak neomezuje umístění jednotky. Instaluje se již ve fázi hrubé stavby, což usnadňuje výběr nejvhodnějšího místa s ohledem na celkovou dispozici domu, navíc se snadno schovají veškeré rozvody do tepelněizolační vrstvy podlahy. Na rozdíl od konkurenčních výrobků je jednotka umístěna na výšku a zabírá jen minimální plochu o půdorysu 360x620mm. Celý produkt je tak svou velikostí srovnatelný s komínovými systémy Schiedel. K naprosté špičce se jednotka KombiAir řadí i díky schopnosti rekuperace tepla až 90 %. Dalším bonusem je možnost zónování neboli regulace přiváděného vzduchu v návaznosti na vytíženost a rozdílné využívání jednotlivých místností. Pro maximálně efektivní provoz lze KombiAir ovládat na dálku přes internet.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště