Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Energeticky efektivní a zdravý dům e4 i další zajímavosti v expozici Wienerberger

Výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach zve návštěvníky do pavilonu V, kde představí novinky, zajímavosti, akční nabídky i poradenství týkající se nákupu i použití keramických stavebních materiálů.

 

Výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach zve návštěvníky do pavilonu V, kde představí novinky, zajímavosti, akční nabídky i poradenství týkající se nákupu i použití keramických stavebních materiálů.

Co to znamená, když má dům „čtyři e“? Je energeticky efektivní, ekonomicky výhodný, estetický a ekologický. Právě s takovým konceptem přichází společnost Wienerberger, která chce inspirovat k výstavbě cihlových domů budoucnosti. „Návštěvníci Stavebního veletrhu Brno se v naší expozici dozvědí, jak pomocí konceptu domu e4 snížit náklady na energie, jak postavit zdravý dům s vysokou

životností a jak snížit nároky na údržbu a provoz,“ říká Roman Busta, obchodní ředitel společnosti Wienerberger. Koncept bydlení e4 představuje novou generaci cihlových domů, které mají vysokou užitnou hodnotu, jsou cenově příznivé a vyhovují požadavkům evropské směrnice o energetické náročnosti budov platné od roku 2020. Domy e4 jsou připraveny pro moderní nároky na bydlení a životní styl v následujících desetiletích. Mezi jejich hlavní charakteristiky patří vynikající tepelněizolační parametry, které vycházejí z vlastností cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach.

Vedle konceptu zdravého cihlového domu e4 společnost Wienerberger v Brně představí široký sortiment keramických stavebních materiálů – cihelný systém Porotherm s výbornými tepelněizolačními parametry, pálenou střešní krytinu Tondach a lícové pásky Terca. Velký prostor bude věnován tepelněizolačním vlastnostem keramické obálky domu v souvislosti s novou legislativou 2020+. „Návštěvníci zde uvidí systém jednovrstvého obvodového zdiva pro domy s téměř nulovou spotřebou bez dodatečného zateplení. Pro projektanty bude zajímavá novinka 2020 v systému Porotherm – cihla plněná minerální vatou Porotherm TB Profi s vysokou únosností pro stavbu výškových cihelných budov,“ popisuje Roman Busta. Wieneberger zve na stánek do pavilonu V profesionály i širokou veřejnost a je připraven poskytnout všem zájemcům odborné poradenství.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště