Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ocenění pro topenářské a instalatérské firmy i osobnosti

 

Výroční topenářské a instalatérské ceny a uznání, ocenění Dílo roku 2019 a Cena Franze Zieglera - Thermia dnes šťastně doputovaly ke svým letošním nositelům, a to z rukou Bohuslava Hamroziho, prezidenta Cechu topenářů a instalatérů České republiky, a Evy Svobodové, generální ředitelky Asociace malých a středních podniků. Tato dáma si na závěr slavnostního podvečera ke svému překvapení i jedno ocenění odnesla.


Na úvod slavnostního ceremoniálu byla předána Výroční topenářská cena za rok 2019, která je udělována firmám, institucím a osobám za významné činy v oboru topenářství, a to v České republice i v zahraničí. Plaketu Křišťálový plamen a diplom si odnesl Petr Kapounek, předseda společnosti TRASKO se sídlem ve Vyškově. TRASKO, a.s. je komplexním dodavatelem staveb v oblasti technická zařízení budov. Projekty, na jejichž stavbě se firma podílela, získaly prestižní ocenění, např. Podnikatelská stavba roku v kategorii Brownfield roku nebo 1. místo v soutěži Stavba roku Jihomoravského kraje v kategorii stavby občanské vybavenosti.

Výroční Instalatérskou Cenu za rok 2019 získala firma Air Technology s.r.o. se sídlem v Hodoníně. Tato společnost působí na českém trhu od roku 1993. Významnou část její činnosti tvoří komplexní dodávky systémů přímého volného chlazení. Air Technology rozvíjí a dodává vlastní výrobní řadu klimatizačních jednotek EnviMatic a zabývá se realizační činností.

Výroční Topenářské uznání za rok 2019, které je udělováno cechem firmám, institucím a osobám za inovace v oboru topenářství v České republice, získal a osobně převzal Vlastimil Mikeš, který dlouhodobě pracuje v prezidiu Cechu topenářů a instalatérů České republiky, zabývá se odbornou osvětou, určenou pro řemeslníky a učňovské školství – aktivně se podílí na celorepublikových soutěžích Učeň instalatér a Vědomostní olympiáda. Cílem jeho odborné osvěty je podpora vzdělávání v oblasti topenářském a instalatérském směrem k novým technologiím a výrobkům, moderním trendům ve světě vytápění. Výroční Instalatérské uznání za rok 2019, které je udělováno cechem firmám, institucím a osobám za inovace v oboru instalatérství v České republice, získala společnost ALMEVA EAST EUROPE s.r.o., jeden z největších dodavatelů plastových systémů odkouření pro širokou síť velkoobchodů, instalatérů a kominíků. Preciznost a kvalita a nejširší sortiment řadí tuto firmu ke špičce v Evropě.  

Cena „Dílo roku“ pro realizovaná díla v řemeslném oboru, která přispívají ke zvýšení kreditu řemeslné dovednosti v oboru, získala společnost ITES spol. s r.o. Ta se zaměřuje na výrobu a distribuci energie, zejména provozování centrálního zásobování tepla a tepelného zařízení, dodávky a montáže. Mimo komunální sféru je partnerem významných tuzemských i zahraničních společností a institucí. 

V letošním roce udělil Cech topenářů a instalatérů České republiky dvě ocenění FRANZE ZIEGLERA – Thermia za rok 2019 za významné činy v oboru topenářství v ČR i v zahraničí. První nositelkou této ceny se stala Marcela Počinková, zástupkyně vedoucího Ústavu technických zařízení budov z Vysokého učení technického v Brně, Fakulty stavební. Jejím odborným zaměřením je vytápění budov, energetické audity, posudky a průkazy.  Druhé ocenění získal Josef Hodboď, který stál v roce 1990 u zrodu časopisu Topenářství a byl jeho šéfredaktorem do roku 2016. Od té doby působí jako vedoucí redaktor vytápění na portálu TZB-info. Díky svému profesionálnímu přístupu ke své práci zanechává nepřehlédnutelnou stopu v oborech TZB.

V pořadí poslední cenu předala viceprezidentka CTI ČR paní Dagmar Kopačková, a to Čestné vyznamenání Cechu topenářů a instalatérů ČR Asociaci malých a středních podniků a živnostníků České republiky. Asociace byla založena v roce 2001 a je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR. Zastřešuje malé a střední podniky, živnostníky a dále spolky, cechy a sdružení zastupující konkrétní profesní zájmy malých podnikatelů.

Vyhlášení výsledků soutěže Grand Prix Mobitex – Student se uskuteční zítra v 15 hodin v pavilonu F.  

 

Datum: 27.2.2019 19:15:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště