Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
3.-6.11. 2016

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Sdružení OSCAR je odborným garantem veletrhu Caravaning Brno

OSCAR-Sdružení dovozců obytných vozidel (dále jen „OSCAR“) vzniklo v roce 1999 z iniciativy zástupců několika českých dovozců a prodejců obytných vozidel (caravanů a obytných automobilů) a za spolupráce s Caravan clubem ČR v Autoklubu ČR. 

Cílem bylo koordinovat činnosti členů především v oblasti odborných technických podmínek pro dovoz, prodej, provoz i užívání obytných vozidel, jejich náhradních dílů, doplňků a příslušenství. OSCAR zastupuje a prosazuje zájmy členů ve vztahu ke státním a jiným organizacím, zejména k právním předpisům, zajišťuje také prezentaci odborné a technické části oblasti caravaningu, spolupracuje s organizacemi, zajišťujícími vlastní využívání obytných vozidel.

OSCAR byl také iniciátorem vzniku Mezinárodního veletrhu CARAVANING Brno, který letos bude uspořádán již ve svém 14. ročníku. Tento veletrh, jako jedna z mála výstavních akcí, má stoupající tendenci, a to jak v počtu návštěvníků, tak i vystavovatelů.

OSCAR je odborným garantem veletrhu a ve spolupráci s pořadatelem, společností Výstavy Brno, a. s. zajišťuje a organizuje doprovodný program, který vhodně zvolenými tématy doplňuje vystavené exponáty do jednoho komplexního celku.

Návštěvník tak na jednom místě získává požadovaný obraz současného vývoje odvětví využívání volného času s využitím obytných vozidel jako nejvýhodnějšího spojení rodinné rekreace s poznáváním nových území, přírody a zejména lidí v navštívených místech.

Na veletrhu jsou prezentovány vždy hlavní novinky modelových řad jednotlivých výrobců obytných vozidel ze zahraničí, protože v ČR se až na malé výjimky obytná vozidla v tom pravém slova smyslu nevyrábí a tak je nutno zajistit jejich dovoz podle individuálních objednávek. Tyto je vhodné podat právě na podzimním veletrhu v Brně, kde je na ně dostatek času.

Obytná vozidla je potřeba objednávat po prohlídce „in nature“, nákup obytného vozidla není investice na několik dnů, takže je potřeba velmi dobře zvážit vše „pro“, ale také „proti“ a dobře se rozhodnout.

Navíc, na veletrhu je k dispozici jedna obrovská výhoda – okamžitá přítomnost, znalosti a ochota skutečných odborníků, pro které není caravaning „španělská vesnice“. Tuto výhodu na webech -internetových stránkách jednotlivých dodavatelů nenajdete.

Pro tento účel je na veletrhu zřízen „Caravaning Hyde Park“, kde se odehrává hlavní část doprovodného programu a hned vedle, ve stánku OSCAR-a, lze o důležitých i méně důležitých otázkách diskutovat a získat tak potřebné informace pro své rozhodování.

Neváhejte proto, přijeďte do Brna podívat se na novinky jednotlivých výrobců, bude k vidění i „Veletržní bazar“ již použitých obytných vozidel a pro delší, vícedenní prohlídku bude možno využít i ubytování ve „Veletržním campu“, hned vedle výstaviště.

Členové OSCAR-a Vás, jako vždy dosud, rádi ve svých expozicích uvítají!


 

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště