Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Sport, tanec a zábava na brněnském výstavišti - Předběžná závěrečná zpráva

 

Brněnské výstaviště patřilo uplynulé čtyři dny všem milovníkům sportu, tance a aktivního trávení volného času. Trojlístek veletrhů SPORT Life, CARAVANING BRNO a DANCE LIFE EXPO ukázal široké veřejnosti rozmanité sportovní, taneční disciplíny a také možnosti cestování.

Celkem 215 vystavovatelů z deseti zemí do Brna přivezlo pestrou nabídku vybavení, oblečení a doplňků pro nejrůznější sportovní, outdoorové, fitness a taneční aktivity, stejně jako novinky karavanů, obytných vozů, doplňků, potřeb a služeb pro kempování. Celková výstavní plocha dosáhla 9144 m2. V průběhu čtyř dnů navštívilo brněnské výstaviště více než 35 tisíc návštěvníků z osmi států, nejvíce jich přijelo ze Slovenska.

SPORT Life lákal návštěvníky také bohatým zážitkovým programem, ve kterém nechyběly exhibiční závody, vystoupení vrcholových sportovců a autogramiády známých osobností. Veletrh zahájili známi čeští sportovci netradičním slaněním výškové budovy BVV. Expozici Jihomoravského kraje slavnostně otevřely legendy českého cyklistického sportu. Na veletrhu se uskutečnily prestižní závody Mistrovství ČR v biketrialu a Freestyle BMX contest MERCEDES-BENZ GRAND BMX. Atraktivní novinkou letošního roku byl mezinárodní pohár v thajském boxu, kterého se zúčastnila téměř stovka závodníků z pěti zemí. 

V průběhu veletrhu byly na výstavišti dosaženy úctyhodné sportovní výkony. Podařilo se překonat loňský český rekord v největším počtu tanečníků tančících společnou choreografii (632 tanečníků), rekordní byl také počet 380 skákajících na JUMPING trampolínkách v rámci BIG JUMPING PARTY. Špičkový skateboardista Marek Čejchan nadchl všechny diváky v meatfly aréně v pavilonu F českým rekordem v seskoku z plošiny do rádiusu na skateboardu.

Do sportování se zapojili i návštěvníci. Na výstavišti vyrostly kurty, hřiště, dráhy a závodiště, kde si zájemci vyzkoušeli badminton, stolní tenis, streetbal, volejbal, šipky a další sporty. Nechyběly oblíbené lanové aktivity, ať už  kmenové lezení, lezecká a boulderingová stěna, barmský most nebo tzv. Tarzaní skok. Pokročilejším byl určen otevřený lezecký závod SPORT Life Boulder Contest 2013. Turistice a outdooru se věnovaly hned tři cestovatelské festivaly: Kolem světa, Cyklocestování a Tierra SNOW FILM FEST.  Během čtyř dnů proběhlo několik stovek doprovodných akcí, od soutěží a ukázkových lekcí přes přednášky, besedy a autogramiády až po vrcholné závody.

Veletrh SPORT Life přivítal dlouhou řadu sportovních osobností, mj. reprezentantku ve sportovním aerobiku Denisu Barešovou, triatlonistu Filipa Ospalého, plavce Martina Vernera, reprezentantky v synchronizovaném plavání Soňu Bernardovou a Alžbětu Dufkovou a několikanásobnou mistryni ČR a úspěšnou světovou závodnici v dálkovém plavání Silvii Rybářovou.

Mezi návštěvníky nechyběli ani známí horolezci v čele s Radkem Jarošem a Markem Holečkem, thajboxer Tomáš Hron nebo cyklistické legendy Jiří Daler a Jan Smolík. Hosty veletrhu DANCE LIFE EXPO byli mj. primabalerína Národního divadla v Praze Adéla Pollertová a legenda českého baletu Vlastimil Harapes.

Do největšího pavilonu P opět zamířili příznivci karavaningu, aby si prohlédli novinky z modelových řad 2014. Již jedenáctá výstava Caravaning Brno představila nejen stovky obytných vozů a přívěsů od úsporných variant až po nejluxusnější provedení, ale také příslušenství, potřeby pro karavaning a kempování a součástí byl rovněž poradenský servis. I díky výstavním slevám a akčním nabídkám se přímo v pavilonu podepisovaly objednávky a řada vystavených exponátů přímo na místě změnila majitele. Z novinek, které nechyběly prakticky na žádném stánku, zaujaly mj. premiérově prezentované luxusní vozy německé značky Niesmann+Bischoff, lehký minikaravan české výroby CityCaravan C7 nebo nový polointegrovaný vůz Adria Coral s vychytávkami pro uživatele moderních komunikačních a informačních technologií.


 

Řekli o veletrzích

Čeněk Šenkyřík, vedoucí prodeje, společnost SANASPORT:
Je to již naše pátá účast na veletrhu a hodnotíme ji kladně. Součástí naší letošní prezentace je i unikátní diagnostika došlapu, a to jak dynamická, tak statická, kterou nabízíme všem zájemcům o typologicky nejvhodnější obuv. Investice do tohoto programu se nám vyplácí, náš stánek je skoro pořád plný návštěvníků. Jsme za to rádi a je vidět, že SPORT Life má svou vyšlapanou cestičku na poli stabilních veletrhů, které poskytují všem zájemcům vhodné sportovní vybavení. Jsme tady spokojeni.

Ivor Sekanina, zástupce vedoucího, společnost HUDY sport:
S návštěvností jsme spokojeni, v sobotu byl náš stánek stejně plný jako každý rok. Na druhé straně vystavovatelů v našem sektoru bohužel ubylo a návštěvníci, kteří se zajímali o outdoor, museli být zklamaní. My jsme sem novinky přivezli a podíleli jsme se i na doprovodném programu, protože jako brněnská firma se zde chceme i prezentovat veřejnosti. Z obchodního pohledu jsme také spokojeni, lidé sem přicházejí s nákupní náladou a daří se nám prodávat. Jsme tady už pošesté a původně jsme neprodávali, ale postupně jsme tento přístup změnili, protože návštěvníci to od nás očekávali a požadovali.

Kateřina Fantová, garant expozice Jihomoravského kraje:
JmK na veletrhu SPORT Life vystavuje už osm let. Nejsme tady jako komerční subjekt, letos se u nás vystřídalo přes 500 účinkujících a smyslem je prezentace sportovních aktivit veřejnosti. Zaměřili jsme se také na podporu charitativních projektů, které tu letos máme celkem tři. Nadační fond Emil se prezentuje soutěží v cyklistické časovce o kolo Merida, o kterou je velký zájem. Na návštěvnost si nemůžeme stěžovat, už ve čtvrtek a v pátek u nás probíhaly programy pro školy, takže na našem stánku je pořád plno a pořád se tu něco děje.

Zuzana Wlodarczyková, referentka vnějších vztahů, Fakulta sportovních studií MU:
Hlavním cílem naší účasti byla propagace fakulty, protože tento veletrh je jednou z velkých příležitostí, jak se můžeme zviditelnit, dát o sobě vědět veřejnosti a ukázat, co všechno umíme, nabízíme a čeho se u nás lidé mohou účastnit. Velmi pozitivně hodnotíme spolupráci s Jihomoravským krajem a také sobotní návštěvnost, která byla obrovská a bylo docela náročné to všechno zvládnout. O víkendu jsme měli ještě další stánek v pavilonu C a celkově můžeme říci, že jsme spokojeni.

Ivana Večeřová, bývalá reprezentantka v basketbalu, trenérka:
Na veletrhu SPORT Life jsem již poněkolikáté a líbí se mi tu. Není to tady jen o nakupování věcí, ale o sportu a aktivním pohybu. Nabídka různých sportů je tady opravdu široká a jde o aktivní ukázky, takže návštěvníci a hlavně děti vidí, jak který sport vypadá, co obnáší a že to může být zábava.  Lidé si tady mohou sporty přímo vyzkoušet a poradit se s odborníky třeba o správném vybavení. V tom je propagace sportu soustředěná na jednom místě opravdu perfektní, protože návštěvníci vidí, co všechno za sporty může existovat, a třeba se díky tomu v něčem najdou.

Radek Jaroš, horolezec:
Na SPORT Life jezdím pravidelně, jsou tu mí partneři i sponzoři. Pro veřejnost je taková akce určitě zajímavá a může to být jedna z cest ke sportu. Je tu zajímavý doprovodný program a na jednom místě se dají vidět věci, které člověk v takové koncentraci určitě nikde jinde nepotká. Tento veletrh je i jedním z partnerů mojí nové knížky Hory shora 2, kterou jsem tady představil a potěšilo mě, kolik lidí na autogramiádu přišlo.

Vasil Valciu, majitel společnosti Karavan – servis:
Přijeli jsme na výstavu Caravaning ukázat, co budeme vyrábět příští rok, a s reakcí klientů jsme maximálně spokojeni. Návštěvnost našeho stánku byla už od prvního dne vynikající, takže se nám tady opravdu líbilo. A premiéra prototypu CityCaravanu C7 byla výborná až očekávání.

Petr Lesák, ředitel prodeje a marketingu, společnost VISPA:
Letos jsme spojili síly s dalším Adria dealerem a zvětšili stánek na dvojnásobek. Návštěvnost byla z našeho pohledu dobrá a skutečnost, že se letos koná méně veletrhů, jsme nijak negativně jsme nepocítili. Naopak mezi návštěvníky přibylo těch aktivních, kteří se nepřišli jen podívat, ale zajímali se o konkrétní produkty. Pár aut jsme i prodali a dva zákazníci se pro nás rozhodli dokonce přímo na místě bez předchozí domluvy, rovnou podepsali objednávku a zaplatili zálohu. Lépe nám vyhovuje i listopadový termín, protože jako vystavovatelé máme více času zajistit nové modely a karavanisté se už vrátili z cest a pomýšlejí na příští rok.

Jan Myslil, jednatel společnosti J.M.Trade:
Celkově letošní Caravaning hodnotíme dobře, i když je to pro nás finančně i organizačně poměrně náročná akce. Návštěvnost se mi nejvíce líbila ve čtvrtek a v pátek, kdy přicházeli opravdu zájemci o auta. V minulých letech tady bylo více těch, co se přišli jenom podívat, ale letos davy přišly jenom v sobotu. Něco jsme i prodali, nicméně výstava pro nás má spíše dlouhodobý efekt a kontaktů si odvážíme dost.

Petra Zachová, prodejce, společnost Karavan Metropol:
Přivezli jsme do Brna celkem 23 modelů včetně luxusních vozů Niesmann+Bischoff, které tady mají českou premiéru. S účastí jsme spokojení, zákazníků přišlo dost a prodávali jsme. Jsme nadšení hlavně ze zájmu o vozy ve větších tonážích a v cenově náročnějších kategoriích. Opět roste také poptávka po obytných přívěsech, která před pár lety opadla. Velmi nás potěšil zájem slovenské klientely, která to má do Brna blízko. Reklama v naší branži nejde přes média, ale přes doporučení zákazníků, a to u nás opravdu funguje.

Datum: 10.11.2013 16:19:00

Současně také

GO, REGIONTOUR
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště