Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SPORT Life, Caravaning Brno, Dance Life Expo, In-Joy, TheatreTech - předběžná závěrečná zpráva

 

Festival sportu tance a zábavy (SPORT Life, Dance Life Expo, In-Joy) a veletrhy  Caravaning Brno a Theatre Tech & Event Production se konaly na brněnském výstavišti od 5. do 8. listopadu 2015. Caravaning Brno a Theatre Tech & Event Production začaly už ve čtvrtek, festival se přidal v pátek. Tento nový koncept zahájený v loňském roce se jednoznačně osvědčil, o čemž svědčí především návštěvnost. Během čtyř dnů navštívilo výstaviště téměř 45 000 návštěvníků.


Hlavní myšlenkou celého festivalu je propagace sportu, zdravého životního stylu, pohybu a zábavy bez alkoholu nebo drog. Tuto myšlenku přijeli podpořit významní čeští sportovci – Roman Šebrle, Kateřina Neumannová, Dominik Hašek nebo Hanka Kynychová a Daniel Přerovský. Proti loňskému roku se podařilo trojici festivalových akcí více programově propojit a zapojit do nich nové trendy v zábavě mladých lidí, například youtubering, kdy se na výstavišti setkali známí youtubeři. Program festivalu pokračoval v pátek i v sobotu i po uzavření hal s expozicemi vystavovatelů.

Na propagaci sportu a zdravého životního stylu byl zaměřen sportovní veletrh SPORT Life. Expozice vystavovatelů byly umístěny v pavilonech V, F a A2. Součástí veletrhu byly tradičně sportovní události – běhy, utkání, soutěže a show. Nově se letos na výstavišti představil i automobilový sport jako AGROTEC SPORT Life rally show. Návštěvníci mohli vyzkoušet různé sportovní aktivity, získat informace o zdravém životním stylu nebo nakoupit sportovní zboží. Na výstaviště se přišly podívat osobnosti z řad sportovců, umělců i politiků, primátor města Brna Petr Vokřál se do propagace sportu zapojil slaněním administrativní budovy Veletrhů Brno společně s fotbalistou Petrem Švancarou. Velký zájem sklidil program pro školy v pátek dopoledne zaměřený na protidrogovou problematiku, kvalitní trávení volného času a propagaci pohybu. Tohoto programu se zúčastnili i vrcholoví sportovci.

Caravaning Brno je nejen odborným veletrhem, ale i komunitním setkáním příznivců životního stylu, k němuž patří svobodné a nezávislé cestování na čtyřech kolech. Veletrh byl umístěn v pavilonu P. Výstavní plochu zaujímaly karavany a obytné přívěsy, příslušenství a doplňky pro kempování. Na venkovní ploše u pavilonu P návštěvníci našli bazar karavanů a obytných vozů. Po celou dobu konání veletrhu probíhal doprovodný program sestavený především z přednášek řešících technické aspekty caravaningu nebo zaměřených na zkušenosti z cest.

Dance Life Expo je postaven na show a workshopech pro tanečníky.  Jeho součástí byly i taneční soutěže. Tato akce dospěla do komunitní fáze, tj. stala se mimo jiné setkáním a svátkem tanečníků. Dance Life Expo se podařilo více propojit s ostatními částmi festivalu, například prezentací některých tanečních workshopů jako aerobního cvičení nebo účastí osobností z festivalu In-Joy a veletrhu SPORT Life na úspěšném pokusu o překonání rekordu v počtu osob tančících stejnou choreografii. Na Evropa 2 - Show stage v pavilonu B se sešlo neuvěřitelných 1216 tanečníků, kteří tancovali v jeden okamžik na stejnou choreografii pod vedením showmanů Jirky Mádla a Ondry Sokola a za podpory mladých youtuberů a  sportovců.

In-Joy se v letošním roce jednoznačně vyprofiloval jako akce směřující do oblasti PC hraní, youtuberingu a street sportu. Hlavními součástmi byly game hall, kde probíhalo mimo jiné finále Mistrovství ČR v počítačových hrách, a street park, kde si mohla veřejnost vyzkoušet stále populárnější streetové sporty a kde probíhaly i soutěže v těchto sportech. Organizátorům se podařilo zachytit vzrůstající trend youtuberingu a emotivní ohlas návštěvníků na tuto část programu jednoznačně přesvědčil o správnosti této cesty. Do Brna zavítali např. Pedros Games, Herdyn, Martin, House, Alí, Sexperti Johanka a Ajk a dokonce i známý Fatty Pilow, který se běžně na akcích neobjevuje. Ukázalo se také, že tyto oblastí jsou programově propojitelné s ostatními částmi festivalu.

Theatre Tech & Event Production absolvoval svůj druhý ročník. V pavilonu A1 se představili dodavatelé divadelní a pódiové techniky a také související služby, jeho souběh s veletrhem SPORT Life se také ukázal jako vhodný díky možnosti využít prezentovanou techniku i na sportovních událostech. Součástí veletrhu byl doprovodný program zaměřený jednak na prezentovanou techniku, jednak na pořádání eventů a jejich využití v marketingové komunikaci.

Datum: 8.11.2015 17:07:00

Současně také

GO, REGIONTOUR
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště