Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Pod Milešovkou vzniklo moderní stání pro karavany


Nové stání pro obytné automobily otevřela v květnu v severočeském Velemíně firma Finaso, pravidelný účastník veletrhu Caravaning Brno. Stání je vytvořeno podle nejmodernějších evropských standardů a nabízí návštěvníkům vedle nocování a servisu obytného vozu také výbornou polohu pro výlety v této turisticky atraktivní lokalitě.

Stellplatz, který se jako zbrusu nový otevřel letos 2. května, nabízí v uzavřeném areálu celkem osm míst pro obytné automobily. K dispozici je jim kompletní servisní zázemí včetně elektrické přípojky, čisté vody, či jímek pro likvidaci odpadní vody i chemické toalety. Samozřejmostí jsou nádoby pro tříděný odpad.

Jedná se o stání vybavené nejmodernější evropskou technologií, což usnadňuje nejen pobyt návštěvníkům, ale provozovateli přináší také možnost dálkové správy veškerého vybavení. Firma Finaso je totiž také prodejcem technologie pro karavanová stání, a to od německého výrobce Beckmann.

Provozovatel stání ve Velemíně se rozhodl nabídnout prostornější kempovací parcely o rozměrech 10 x 6 metrů, místo je tak vhodné i pro vícedenní pobyt s možností použití kempovacího nábytku či roztažení markýzy. Na návštěvníky čeká také Wi-Fi připojení k internetu zdarma a altánek pro venkovní posezení. Přijet mohou dokonce i se svými domácími mazlíčky.

Za služby je možné platit v platebním automatu hotově, kartou i bezkontaktně pomocí mobilního telefonu. Parkování na STPL Velemín vyjde na 15 korun za hodinu, elektrická přípojka stojí 20 korun za každou odebranou kilowattu. Vylití odpadní nádrže je naopak zdarma.

Stání pro karavany leží nedaleko centra obce Velemín, v těsném sousedství prodejního areálu firmy Finaso, kde zájemci najdou nejen obchod s kempingovým vybavením a servis karavanů, ale také prodej čerstvého pečiva či plynových lahví.

Obec Velemín je výbornou základnou pro pěší i cyklistické výlety do Českého středohoří v čele s výstupem na blízkou Milešovku a další okolní kopce. Vydat se můžete také do malebných historických Litoměřic, pevnosti Terezín či na bohatou síť cyklostezek kolem řeky Labe. Na zájemce o kulturní památky čeká také celá řada hradů, například atraktivní zřícenina Hazmburk.

Více informací o STPL Velemín najdete na adrese www.stpl-velemin.cz.

Autor: Jan Bordovský, CamperLIFE.cz
Foto: Jakub Moravec

 

Datum: 26.5.2022 13:18:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště