Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Pár střípků z Caravaningu

 

V pavilonu P dnes začal Caravaning Brno a my jsme byli při tom. Největší veletržní hala ve střední Evropě je nabita karavany a obytnými přívěsy do posledního místa, takže se sem určitě ještě vrátíme, protože nebylo možné projít a prohlédnout vše.

Co jsme ale nemohli přehlédnout, byl model Concorde Liner Plus 996 L. Tento robustní dvanáctitunový obytný vůz je možné vidět na expozici firmy Blue Rent a jeho technické řešení je unikátní. Jako jediný je stavěný na podvozku Mercedes Atego, má plně automatickou osmistupňovou převodovku a součástí je nejmodernější nástavba, která kdy byla vyráběna v sériové produkci. I když by si tento model mohl laik v běžném provozu snadno splést s dálkovým autobusem, k řízení stačí klasické Céčko. „Jde o opravdu exkluzivní záležitost, Concordií všech typů jezdí po českých silnicích asi padesát. Model Liner Plus si pro příští rok objednali už tři zákazníci, což považuji za velký úspěch,“ řekl nám Filip Guryča, prodejce Concordie na českém trhu.

Další exponát, který byste rozhodně neměli minout, je karavan Sealander. Už samotná prezentace zaujme – jeden stojí klasicky na výstavní ploše, druhý je umístěn v bazénku s vodou. Jde totiž o obojživelný karavan, který se dá během chvilky proměnit z přívěsného v plovoucí. Unikátní konstrukce, netušené pohodlí během plavby, to vše nás doslova uchvátilo. „Vnější část Sealanderu je v podstatě jediný kus, jde o takzvaný laminátový monokok, tedy stejnou technologii, jaká se užívá například ve Formuli 1,“ potvrdil nám Petr Kolář z firmy KOV Velim, která k nám Sealandery vozí. „Nemá problém se sladkou ani slanou vodou a velkou výhodou je to, že pro jeho provoz na vodní hladině není potřeba žádný průkaz.“

Určitě se do pavilonu P ještě vrátíme, protože to opravdu stojí za to!

 

 

Datum: 5.11.2015 13:36:00

Současně také

GO, REGIONTOUR
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště