Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Opravdové auto (nejen) od šestnácti


Ve dnech 21.-24.10. jsme se s vozidlem Fiat 500 Ellenator účastnili výstavy Caravaning Brno 2021, největší výstavy svého druhu v ČR. Díky přátelské domluvě s organizátory Ellenator.cz zaujal strategickou pozici na venkovní ploše mezi oběma výstavními pavilony, což nám umožnilo přímý kontakt s většinou návštěvníků a zejména možnost jim náš vůz předvést nejen staticky, ale i při zkušebních jízdách. Unikátní vozidlo pro šestnáctileté řidiče vzbuzovalo po celou dobu výstavy patřičnou pozornost a my jsme nestačili odpovídat na zvídavé dotazy, které se většinou točily okolo dvou témat - "proč má to auto vzadu kola blízko u sebe" a "je to auto stabilní? nepřevrátí se?".

Pro ty, kteří ještě neměli možnost Ellenator potkat naživo, se jedná o profesionální přestavbu moderního Fiatu 500, kdy je výsledné vozidlo přetypováno do kategorie tříkolových motocyklů. Díky této úpravě je možné stylovou tříkolku od Fiatu řídit už v šestnácti letech s řidičským oprávněním A1, stejně jako motocykl do 125 ccm. Narozdíl od jiných strojů pro náctileté řidiče se však jedná o plnohodnotné čtyřmístné vozidlo s důkladnou bezpečnostní i komfortní výbavou, zahrnující 7 airbagů, nárazové zkoušky EuroNCAP, ABS, ESP, klimatizaci, Bluetooth rádio apod. Díky poctivé konstrukci zadní nápravy, která ve skutečnosti skrývá 2 kola s rozchodem těsně pod 460mm, je Ellenator velmi stabilní a ani při razantních manévrech v plné rychlosti okolo 90 km/h nepřipouští jakékoliv náznaky nestability, nebo dokonce převrácení.

O tom se přesvědčila řada odvážných návštěvníků, kteří se na uzavřené části areálu nechali svézt v ostrém tempu na limitu adheze a za hlasitého doprovodu trápených sériových pneumatik. "Neskutečné, nikdy bych nevěřil, co to auto dokáže", "to odporuje fyzikálním zákonům", "jaktože se to nepřevrátí?", "to není možné" byly nejčastější reakce.

Krátkou instruktáž a svezení v uzavřeném prostoru jsme samozřejmě umožnili i mladším řidičům, kteří ještě neměli možnost vyzkoušet řízení auta a nemají řidičský průkaz. Při jejich seznámení s ovládáním opravdového auta jsme tradičně věnovali veškerou pozornost osvojení správných návyků při nastavení sedačky a volantu, držení rukou na volantu a plynulému ovládání vozidla.

Jejich nadšené i uznalé pohledy potvrzují, že naše práce má smysl. Věříme, že tento způsob osvěty přispěje ke zlepšení bezpečnosti provozu a těší nás, že jsme jim mohli zprostředkovat nevšední zážitek v podobě první zkušenosti s řízením auta.

Pro všechny zájemce, kteří nás nestihli navštívit na výstavě Caravaning Brno, pořádáme v následujícím týdnu další jízdy pro věřejnost:

28.-29.10.2021 opět v Brně
30.-31.10.2021 v Ostravě
a dále v listopadu v Praze a Liberci

V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat pro upřesnění termínů a místa konání.

Více na https://www.ellenator.cz/

 

Datum: 24.10.2021 17:23:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště