Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Knaus Touer CUV – obytné auto do města


Jednou z největších novinek výrobce Knaus pro sezónu 2023 je model Tourer CUV – zcela nová kategorie, která kříží vlastnosti obytných vestaveb a polointegrovaných vozů a cílí na uživatele ve městech.

    

Čím dál více přiznivců karavaningu žijících ve městech řeší problém, kam svůj vůz nebo karavan zaparkovat, i jak se vypořádat se stísněnějším městským prostředím. V důsledku toho již v minulosti vznikali různí kříženci obytného auta s šířkou a výškou dodávky, které nám výrobci prezentovali jako "all-day camper" neboli obytné auto pro každý den. Knaus Tourer CUV k nim patří také, ale má méně z dodávky a více z běžného obytňáku.

Úzké polointegrované auto vyráběné v dolním Bavorsku a posazené na podvozku VW T 6.1 zaujme na první pohled elektrickou zvedací střechou po celé své délce. Střecha se zvedá o 70 centimetrů a v cestovním stavu má tento 5,90 metru dlouhý vůz výšku jen 213 centimetrů. Světlá výška uvnitř je přitom slušných 190 cm.

   

Toto řešení výrazně usnadňuje manévrování vozu, zvyšuje jeho stabilitu a díky aerodynamickému tvaru také snižuje spotřebu při dálničních přesunech.

Interiér připomíná typický obytný vůz, Knaus CUV se zde snaží o tradiční design, veškerou komfortní výbavu a praktická řešení – s ohledem na omezený prostor ale nasazuje také variabilní uspořádání například u koupelny či lůžek.

   

Nedávno představený půdorys Tourer CUV 500 MQ má otočné přední sedačky, uprostřed sedací sestavu se stolem a podélnou kuchyní a zcela vzadu zvýšené příčné dvoulůžko nad garáží. Před něj se ještě vešla koupelna s odděleným sprchovým koutem, kde se strop musí při sprchování elektricky zvednout. Uvidíme, jak se toto zajímavé – ale prostorově velmi úsporné – řešení osvědčí v praxi. V plánu je také půdorys 500 LT, který nabídne protilehlou sedací sestavu.

   

Výroba vozu bude zahájena v březnu 2023 a předběžná cena by se měla pohybovat do dvou milionů korun.

Obytné automobily a karavany Knaus můžete vidět například na expozici společnosti HYKRO, pavilon P / st. č. 2

Text a foto: Jan Bordovský, CamperLIFE.cz

 

Datum: 27.9.2022 16:14:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště