Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Kdo je WoodVANs? A v čem je jiný než jiní?


Rovnou začneme krátkou odpovědí na 2. otázku. WoodVANs je jiný zejména v přístupu k vozům, které vytváří, a to od vnitřních dispozic obytných vestaveb až po vlastní vývoj klíčových částí jejich konceptu. Proto, pokud vás zajímají tradiční obytné vestavby postavené z balsové překližky, hromady textilu s tradičním uspořádáním interiéru, už nemusíte číst dál. WoodVANs je tak trochu jiný svět. A seznámit se s ním budete moci již na letošním veletrhu Caravaning Brno.

Společnost, která vznikla díky „know-how“, o kterém sama nevěděla

Filozofie WoodVANs se utvářela v hlavách party mladých lidí z Kroměříže už dávno před tím, než vůbec vznikla první myšlenka založení společnosti. Všechno to začalo prvním vlastním obytňákem s přezdívkou Dědek. Jak vám asi už sama přezdívka napovídá, nejednalo se zrovna o garážovanou leštěnku, ale o obytňák z 80. let ve stavu ideálním ne pro jízdu, ale pro kompletní rekonstrukci, což nikdo na začátku netušil.

 Bohudík… jinak by tu WoodVANs možná vůbec nebyli. Stylem „opravíme jeden průsak střechy a budeme cestovat“ začaly opravy a postupným odhalováním pravdy došlo na to, že z Dědka zbylo jen šasi a vše se muselo nově navrhnout i vytvořit. Byla to výzva, ale po dokončení vzniklo něco, co po technické i kvalitativní stránce nenabízeli ve standardu ani velcí světoví výrobci. Vznikl moderní obytný vůz se vším, co může parta mladých lidí cestujících s koly nebo skialpy potřebovat. Od vybavení až po individuální potřeby mladých sportovně založených lidí. A právě tady začaly vznikat první poptávky od přátel, známých, známých od známých, a nakonec od zcela cizích lidí, což byl přesně ten bod, kdy vznikla myšlenka vzdát se svých zaměstnání, současných životů a založit vlastní společnost… WoodVANs.

Speciály pro kola, motorky a jeden dělník nakřížený s obytňákem

Obecně se dá říct, že v současnosti tato mladá kroměřížská společnosti nabízí pouze tři varianty dispozice, ale díky svému přístupu a filozofii je každý vůz unikát. I když vám kluci z WoodVANs řeknou, že vytvářejí „typové vestavby“, každá verze je silně individualizovaná podle přání zákazníka, a to od barevných kombinací interiéru přes speciální výbavu až po mírné dispoziční změny v rámci konstrukčních možností. A dokonce i přes své speciální úpravy pro cestování s koly/e-biky (verze Freedom) nebo dokonce s motocyklem (verze Moto) jsou 2 ze 3 vestaveb určeny pro 4 osoby na jízdu i spaní bez omezení garážového prostoru. Představivosti se meze nekladou a výhoda nadprůměrně velké garáže s vytápěním, která je už v základu vybavená třemi lištami s kotvícím systémem Airline, vám umožňuje cestovat téměř s čímkoliv vás napadne. A musíme podotknout, že se stále bavíme o obytné vestavbě do dodávky!

Kvalitní materiály a poctivá práce bez kompromisů

Kdybychom ve spojení s WoodVANs mluvili jen o odlišné dispozici obytné vestavby, řekli bychom vám asi jen část toho, co byste určitě měli vědět. Asi to nejdůležitější se totiž týká samotného zpracování i konstrukce jednotlivých částí vestavby. Hlavní myšlenka je cestovat, ne servisovat. Proto je zde vysoká kvalita zpracování a vlastní cesta vývoje víc než patrná na každém kroku. Tam, kde běžně vidíte „klasické“ textilní sedačky, jsou precizně zpracované sedáky z hovězí kůže s alcanterou, tam, kde byste hledali super lehké balsové překližky, najdete kvalitní břízové překližky, dokonce i celoskořepinová koupelna je výsledkem několikaletého vlastního vývoje WoodVANs a stejně tak elektrická posuvná postel pro 2 osoby. Jednoduše řečeno se tato kvalita spojená s inovací dá popsat jako „díra na trhu“, protože nabízí za rozumné peníze vysokou kvalitu zpracování, odlišné koncepty od zbytku trhu, a hlavně svěží mladiství pohled na potřeby i požadavky při cestování v obytné vestavbě.

Pokud vás tato společnost zaujala, doporučujeme podívat se na web www.woodvans.cz, kde se dozvíte detailní informace o jednotlivých obytných vestavbách, ale i příběhu, který stojí za celou filozofii této mladé a progresivní společnosti.

 

 

Datum: 28.7.2020 7:33:00

Současně také

GO, REGIONTOUR
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště