Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Karavan - jediný hotel, z jehož pokoje vystoupíte přímo do přírody

 

Karavaning může být životním stylem. Únik od městského provozu, počítače, práce, ale i sousedů. Ten, kdo si tento způsob dovolené, či volného času již vyzkoušel, mi dá určitě za pravdu.

Ačkoliv je dnes karavaning módní záležitostí, rozhodně není žádnou novinkou. Jeho kořeny sahají až k roku 1935. Naše země se v počátcích karavaningu zapsala spolu s šesti dalšími evropskými státy do zakládající listiny "Mezinárodní organizace kempinku a karavaningu FICC". Tehdy se objevují první průkopníci v řadě zemí, kteří na svých toulkách přírodou začínali zkoušet jednoduché chatky na kolečkách. Zrodila se nová forma cestovního ruchu, v přírodě začala vznikat první kempinková střediska s občerstvením. Skutečný rozvoj karavaningu přišel však až po válce. Postupně se začaly vyrábět obytné přívěsy a později obytné vozy sériově. Postupně vznikají také nejrůznější karavanové kluby, v nichž se majitelé obytných přívěsů sdružují.

Nesmíme opomenout, že od počátku 19.stol je myšlenka pojízdného domova praktikována v Evropě již potulnými umělci, artisti, loutkoherci, ale i cikány a to formou vozů krytých plachtami. V severní Americe v té době bydleli ve vozech cestou na západ noví osadníci. Zejména se vznikem cirkusů se pak postupně objevují pohodlnější maringotky.

Jak vidíte, historie karavaningu je velmi bohatá. Díky technickému vývoji je dnešní cestování s karavanem naplněno pohodlím z kamenných obydlí. Jedno však stále zůstává - Karavan je jediný hotel, z jehož pokoje vystoupíte přímo do přírody.

Nejnovější trendy a zajimavosti z oblasti karavaningu Vám tradičně začátkem listopadu nabídne výstava Caravaning Brno!!  :-)

Datum: 10.8.2015 13:56:00

Současně také

GO, REGIONTOUR
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště