Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

OP servis - autostany James Baroud

Firma OP servis se stany James Baroud

Firma OP servis je výhradním zastoupením výrobce střešních stanů James Baroud pro Českou a Slovenskou Republiku. James Baroud jsou špičkové autostany vyráběné kompletně v Evropě. Jejich odolná a promyšlená konstrukce je ideální pro Offroad i rodinné cestování, ale i na osobní auta i na dodávky.

James Baroud založili před 30 lety
Tony Partenio a Mário Martins

Před 30 lety jistý Tony Partenio ujel tisíce kilometrů na cestách divočinou. Po několika „mokrých“ a obtížných bivacích během předchozí cesty na Island se rozhodl pořídit si pro větší pohodlí střešní stan a na konci etapy se v bivaku pohodlněji a rychleji uložit.

Ale na trhu byly tehdy pouze dva typy střešních stanů s tvrdou skořepinou: trojúhelníkové otevírání aktivované písty a „manuální“ stany s horizontálním otevíráním klikou. V zájmu prostoru a pohodlí si Tony zvolil mechanismus manuálního otevírání. Tato první zkušenost se střešním stanem ovšem nedopadla moc dobře. Po dvou týdnech v Maroku se stan zasekl v polovině otvírání, a tak Tony byl nucen strávit zbytek cesty v autě.

Nicméně, tato špatná zkušenost ho neodradila, a vyrobil si svůj vlastní střešní stan! Tony měl sice nápady, ale chybělo mu know-how a technické prostředky. Potřeboval jak specialistu na plasty, tak i textilního profesionála. Po dlouhém hledání se setkal s Mário Martinsem, okamžitě si porozuměli a byl to začátek dlouhého přátelství a více než plodného partnerství. Tony tedy založil společnost s Mariem pod jménem James Baroud® a historie značky James Baroud mohla začít.

 

Datum: 17.9.2021 9:37:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště