Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Cestovnímu ruchu se v Česku daří, růst zaznamenaly i kempy

 

13,4 miliónu nocí. Přesně tolik jich strávili turisté ve druhém čtvrtletí roku 2018 v českých ubytovacích zařízeních. Jedná se tak o 2,2% meziroční nárůst. Z celkového počtu nocí se 68 % uskutečnilo v hotelích, 9 % v penzionech. Na kempy, chatové osady či turistické ubytovny připadlo 23 % nocí.

Návštěvnost hostů v tuzemských ubytovacích zařízeních se zvyšuje již pátým rokem. „V rámci druhého čtvrtletí roku 2018 se v hotelích, penzionech, kempech a dalších zařízeních ubytovalo 5,5 miliónu hostů,“ uvádí Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ. Kempy navíc zaznamenaly na začátku letní sezóny o 22,1 % více hostů než loni.

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří rádi vyjedou s karavanem či obytným automobilem, tak si nenechte ujít veletrh Caravaning Brno. Najdete zde mnoho vybavení pro cestování, čeká na vás také zajímavý doprovodný program – včetně cestovatelských přednášek či programu zaměřeného na bezpečnost při cestování. Populární jsou také testovací jízdy či minicamp v areálu výstaviště. Těšíme se na vás od 8. do 11. listopadu.

Zdroj: ČSÚ, 2018

 

Datum: 14.8.2018 11:07:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště