Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno představil nové modelové řady pro rok 2019

 

Již 16. ročník Mezinárodního veletrhu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno se uskutečnil na brněnském výstavišti od 8. do 11. listopadu 2018. Zcela zaplněny byly dva pavilony, ve kterých si návštěvníci prohlédli stovky obytných vozů, karavanů, ale i elektrokol, příslušenství a doplňků pro kempování. Zájem návštěvníků vyvolaly také vestavby. „Vystavovatelé obsadili rekordních 18 600 metrů čtverečních. Celkem se představilo 66 firem z 6 zemí. Během čtyř dnů prošlo branami výstaviště 51 tisíc návštěvníků,“ upřesnil Jan Kuběna, ředitel veletrhu Caravaning Brno.

Stejně jako v loňském roce, i letos byl prémiovým značkám věnován samostatný pavilon. V pavilonu F se tak představily firmy Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, J.M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE. Zastoupeny byly značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Malibu, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a PhoeniX. Luxusní obytné vozy patřily mezi lákadla celého veletrhu, návštěvníci si navíc mohli prohlédnout i interiéry.

Další vystavovatelé se prezentovali v pavilonu P, tedy v největším pavilonu brněnského výstaviště. Své expozice představily firmy jako Adria Karavany Morava, Adria Karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars, FINASO, HvCARAVANS, HYKRO, KaravanTravel.cz, KOBRAS, Kov Velim, Rinen či Turčan-Auto. Ze značek jmenujme například CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, Fendt, Sunlight, Ahorn, CI, Eura Mobil, RIMOR, Globecar, Frankia, Tanja Vans nebo Mobilvetta. „Na veletrhu se prezentovaly téměř všechny významné firmy zabývající se dovozem a prodejem obytných aut, karavanů i příslušenství. Návštěvníci tedy získali kompletní přehled o tomto segmentu napříč celým trhem a veletrh se tak stal ideálním prostorem k nákupu,“ doplnil Kuběna. Vystavovatelé přivezli na veletrh zákazníky oblíbené modelové řady, ale nechyběly ani novinky pro rok 2019. Caravaning Brno byl tak v mnoha případech prvním veletrhem, kde byly tyto nové modely představeny široké veřejnosti.

Atraktivní součástí veletrhu byl doprovodný program. Na veletrh přijeli návštěvníkům své zážitky předat známí čeští cestovatelé. Jakub Moravec se zaměřil na Skotsko a severské oblasti, čímž poskytnul mnoho informací a rad ohledně stále oblíbenějšího zimního kempování. V sobotu se s návštěvníky setkal také Jiří Kolbaba, který se týden před začátkem veletrhu vrátil z dvouměsíční cesty po Islandu. Vůbec poprvé ji celou absolvoval v obytném voze. Na veletrhu navíc prozradil, že v příštím roce chystá vydání nové obrazové knihy zaměřené právě na Island. Mezi další vyhledávané části veletrhu patřily testovací jízdy s obytnými vozy či simulátory nárazu a otočení vozidla.

Kromě cestovatelů přilákal Caravaning Brno i známé osobnosti, které vyznávají karavaning. Podívat se na nabídku vystavovatelů přijel Tomáš Matonoha, který rovnou z Brna zamířil v obytném autě na ledovec spolu se svým synem.

Od pátku se společně s veletrhem Caravaning Brno konal festival Life!, jehož hlavním posláním je motivace ke sportu a zdravému životnímu stylu. Největší část festivalu obsadily prodejní expozice vystavovatelů související se sportem a sportoviště. Letošní ročník vrátil na výstaviště běžecké závody a úspěch slavil i sportovně-naučný program pro více než dva tisíce žáků základních škol. Během festivalu se konaly i taneční aktivity. S Ondřejem Sokolem, Andreou Verešovou a Romanem Šebrlem se navíc podařilo posunout český taneční rekord na 2135 tanečníků.

Příští ročník veletrhu Caravaning Brno se koná
od 7. do 10. listopadu 2019.


Ohlasy vystavovatelů

Kristian Holzbecher
Campingworld Neugebauer, jednatel společnosti

Naši účast na veletrhu hodnotíme jako úspěšnou. Návštěvníků na stánku jsme měli dostatek, projevovali o naše vozy velký zájem. Každý rok mají zájem o jiný segment. Ačkoliv standardně prodáváme nejvíce automobily nad 3,5 tuny, tak letos byl extrémní nárůst zájmu o vestavby. Úspěšné byly také testovací jízdy, které byly téměř pořád zaplněné.

Jan Myslil
J.M.Trade, jednatel
Letošní rok pro nás byl úspěšnější než loňský. Jde jasně vidět trend stoupajících prodejů obytných aut. Ve čtvrtek a v pátek u nás byli zájemci, kteří nakoupili, takže letošní ročník hodnotíme opravdu pozitivně. Myslím, že letos jste veletrhu navíc udělali velice dobrou propagaci a expozice se také velice povedly.

Roman Sochor
Rinen, jednatel společnosti

Brněnskou výstavu máme velice rádi, i letos ji hodnotíme na výbornou. Vyhovuje nám struktura zákazníků, kteří přijíždějí jak z Prahy, tak třeba z Rakouska nebo Slovenska. Máme i pozitivní ohlasy od návštěvníků, kteří u nás na stánku našli jak menší dodávky, tak velká obytná auta. Rozhodně jsme tedy v Brně spokojení.

Václav Harmáček
HvCARAVANS, ředitel společnosti

Konkrétní návštěvníci na koupi obytných vozů byli první dva dny veletrhu, o víkendu se lidé spíše dívali. Zájem byl o vše, pro nás byla prémiová značka Benimar, konkrétně modely Perseo 563 nebo Mileo 263. A samozřejmě obytná auta značky Autostar nebo Mobilvetta. Podařilo se nám úspěšně uzavřít i několik obchodů.

Jan Ruta
Karavan Centrum Hykro, ředitel společnosti

Na našem stánku byly silné všechny čtyři dny. Ve čtvrtek a v pátek chodilo více lidí, kteří o koupi karavanu nebo obytného vozu uvažují. Zákazníci se často vracejí. Zrovna včera jsme tu měli zákazníka, který od nás má karavan. Přímo na veletrhu se navíc rozhodl, že si objedná u nás nový obytný vůz. Je i skupina zákazníků, kteří nechtějí obytný vůz a zůstávají u karavanu, my jsme sem letos z celkových 31 vozů přivezli 11 karavanů a návštěvníci byli rádi, že jsme je na výstavišti představili.

Petr Kolář
KOV Velim

S výstavou v Brně jsme velice spokojeni. Kvalita služeb je opravdu vysoká, organizace je skvělá. Expozici se vždy snažíme navrhovat a vytvářet tak, aby byla pro návštěvníky co nejzajímavější. Na základě ohlasů od návštěvníků věříme, že se nám to i daří.

Petr Tesner
Caravan Centrum Pardubice

Za nás můžu říct jen samé superlativy. Z hlediska návštěvnosti byla nejsilnějším dnem sobota, přišlo k nám opravdu hodně zákazníků. Z hlediska organizačního nemám opravdu co vytknout.

Jan Bízik
předseda výboru sdružení dovozců obytných vozidel v ČR OSCAR

Veletrh Caravaning Brno má pro obor jako takový velký význam. Kromě stálých firem se zde prezentují i ty nově vstupující na trh. Navíc jsou zastoupeny různé segmenty, včetně příslušenství a doplňků. Ve spolupráci s Veletrhy Brno a nakladatelstvím MISE jsme se opět podíleli na přípravě doprovodného programu. Velký zájem byl nejen o cestovatelské přednášky, ale také o technická témata. Veletrh se tak stává platformou pro odbornou diskuzi týkající se všech témat spojených s obytnými vozy a karavany.


Datum: 11.11.2018 10:35:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště