Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno - inspirace pro cestování

 

Již 17. ročník Mezinárodního veletrhu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno se uskutečnil na brněnském výstavišti od 7. do 10. listopadu 2019. Zcela zaplněny byly dva pavilony, ve kterých si návštěvníci prohlédli stovky obytných vozů, karavanů, příslušenství a doplňků pro kempování. Zájem návštěvníků vyvolaly také vestavby. „Vystavovatelé obsadili více jak 17 tisíc metrů čtverečních. Celkem se představilo 69 firem ze 7 zemí. Během čtyř dnů prošlo branami výstaviště více než 50 tisíc návštěvníků,“ upřesnila Lucie Vymazalová, ředitelka veletrhu Caravaning Brno.

I v roce 2019  byl prémiovým značkám věnován samostatný pavilon. V pavilonu F se tak představily firmy jako Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, Centrum Moravia, J.M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika a TOPTRADE. Zastoupeny jsou značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a PhoeniX. Luxusní obytné vozy patřily mezi lákadla celého veletrhu, návštěvníci si navíc mohli prohlédnout i interiéry.

Další vystavovatelé se prezentovali v pavilonu P, tedy v největším pavilonu brněnského výstaviště. Své expozice představily firmy AutoBayer, Adria Karavany Sedlčany, Autocentrum DaP, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars,  HvCARAVANS,  Karavany Humpolec, KaravanTravel.cz, Kov Velim, Mega-Mobil.cz,  Rinen či Turčan-Auto.    Ze značek jmenujme například CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, CI, Eura Mobil, RIMOR, Tanja Vans, Mobilvetta či VW California.. „Na veletrhu se prezentovaly téměř všechny významné firmy zabývající se dovozem a prodejem obytných aut, karavanů i příslušenství. Návštěvníci tedy získali kompletní přehled o tomto segmentu napříč celým trhem a veletrh se tak stal ideálním prostorem k nákupu,“ doplnila Vymazalová. Vystavovatelé přivezli na veletrh zákazníky oblíbené modelové řady, ale nechyběly ani novinky pro rok 2020. Caravaning Brno byl tak v mnoha případech prvním veletrhem, kde byly tyto nové modely představeny široké veřejnosti.

Doprovodný program veletrhu Caravaning Brno se zaměřil jednak na praktické záležitosti související s cestováním obytnými vozy, bezpečností, s jejich údržbou a používáním, jednak na cestovatelské zkušenosti a zážitky. Návštěvníci se seznámili například se zkušenostmi z cestami po Kanadě, východním Polsku nebo Irsku. V neděli byl před pavilonem P vystaven expediční kamion Tatra.

Od pátku se společně s veletrhem Caravaning Brno konal festival Life!, jehož hlavním posláním je motivace ke sportu a zdravému životnímu stylu. Festival byl letos obohacen o dvě nové sekce – BIKE Life! a DATART Life!, na výstavišti proběhly dva běžecké závody. V pátek proběhl motivační program pro žáky základních škol zaměřený na propagaci pohybu, aktivního trávení volného času a protidrogovou prevenci SPORT Life! pro mládež. Vrcholným bodem sobotního programu festivalu byl úspěšný pokus o překonání tanečního rekordu s Lucií Borhyovou a Ondřejem Sokolem, v pavilonu A1 tančilo stejnou choreografii 2223 tanečníků.


OHLASY

Jan Vávra, TOPTRADE
Největší návštěvnost jsme evidovali ve čtvrtek a v pátek, kdy Caravaning začínal. Jednalo se hlavně o odbornou veřejnost. V dalších dnech zase vzrostl zájem ze strany laiků. Celkově veletrh hodnotíme jako úspěšný a určitě si jej nenecháme další rok ujít.

Milan Mühlberger, KaravanTravel.cz
Když se ohlédneme za současnou poslední výstavou Caravaning Brno, můžeme konstatovat, že se opět sešli příznivci caravaningu, jak ti skalní, tak ti zcela noví. Z našeho pohledu můžeme konstatovat, že tento ročník zcela naplnil naše očekávání, a našim kolegům přejeme mnoho úspěchů do nadcházející sezony a budeme se těšit na naše další setkání v Brně.

Rudolf Kučera, Camping World Neugebauer
S naším zázemím na veletrhu Caravaning Brno jsme velice spokojení. Expozici hodnotíme na jedničku. Největší návštěvnický nápor jsme zažili v prvních dnech. Dokonce se nám podařilo na veletrhu prodat už tři modely, a to vidíme jako úspěch.

Jiří Mayer, RAkar/MegaMobil CZ
Letos jsme v Brně poprvé a už nyní můžu říct, že jsme naprosto spokojení. Máme zde skvělé výsledky a prodali jsme doslova všechny vystavené modely. V Brně nám také vyšli vstříc, co se týká expozice. Je to prostě podle mých představ.

Václav Harmáček, HvCaravans 
S Caravaningem jsme spokojení. První dny přišla odborná veřejnost, které přesně věděla, co chce. Rádi jsme jim poskytli své služby a ukázali jim vše od kol až po střechu. Také se nám na veletrhu povedlo několik modelů prodat. Hodnotíme jej proto úspěšně.

Sabina Kvášová, Žena v autě
Řekla bych, že v porovnání s předchozími 4 lety, kdy jsme se Caravaningu účastnili, nás překvapil čtvrtek, kdy jsme na stánku měli o polovinu návštěvníků více než loni. Spokojení jsme. Moc si vážíme zájemců, kteří tady jsou. Je to velice specifické publikum, které se zajímá, a to se nám hodně líbí.

Roman Sochor, RINEN
Největší zájem evidujeme o obytné vestavby do dodávek. Začátkem veletrhu u nás bylo hodně návštěvníků a také jsme některé vozy už prodali. Chodí k nám především lidé, kteří chtějí poznávat svět a přejíždět. Rádi u nás také vyhledávají novinky.

Petr Tesner,  Caravan centrum Pardubice
Největší zájem u nás byl o menší karavany, pro 4 lidi, speciálně pro naši řadu Vanu V 132, kde je tam neodolatelná cena.  Největší návštěvnost byla určitě v sobotu, kdy se tu opravdu stály fronty na karavany, takže za sobotu by se něco mohlo urodit. Jsme spokojeni.

Jakub Loskot,  Adria karavany Sedlčany
Letošní ročník hodnotíme velmi kladně, ať už počtem uzavření zákaznických smluv, tak ohlasy na stánek a na produkty Adria. Musím vyzvednout hlavně rodinné vozy modelové řady Color XL, to znamená alkovny a polointegrované vozy Matrix, velký úspěch také sklidila vestavba Twin supreme 640 SGX s patentovaným střešním oknem, překlápěcí koupelnou a sjížděcím dvoulůžkem.

David Pavlíček, Mercedes-Benz Vans
Spokojenost byla velká, protože se těšíme velké popularitě návštěvníků. Největší zájem byl o dodávku Marco Polo s kuchyňskou linkou a o Sprintera s nástavbou, kterou jsme připravili pro Richarda Gassperotiho. To jsou dva modely, které návštěvníky táhnou nejvíc.

Sebastian Strasser, Frankana Freiko (Německo)
Veletrh byl docela dobrý, máme tady mnoho lidí. Vystavujeme už 16.rokem  a každý rok zde za to stojí. Pro nás je to opravdu skvělé a je důležité, abychom byli na výstavě. Zákazníkům a obchodníkům  zde představujeme své vlastní produkty.

Jan Myslil, JM trade / Camping city
Neumím to zhodnotit, je tady hodně lidí, kteří si vše jenom prohlížejí, jsou tu i ti, kteří o něco zájem mají. Dost lidí se ptalo na konkrétní věci a je vidět, že o tom něco vědí. Zájem o vestavby byl docela veliký, a tradičně velký zájem je o Pilote.

Caravan Metropol, pan Jaroslav Nikodém
Největší zájem byl asi o auta postavená na nových podvozcích Mercedes. U značky HYMER má Mercedes nově přední náhon, získává rozšířenou zadní nápravu a spoustu výhod, který doteď měl jenom Fiat. Provedení kabiny je nové, spíše jako osobní automobil a devíti stupňová automatická převodovka z toho opravdu dělá maximální komfort i při jízdě.

 

 

Datum: 10.11.2019 18:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště