Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno 2021 ukáže novinky i oblíbené modelové řady


Zájem o svět obytných vozů a karavanů se každým rokem zvyšuje. K největším setkáním příznivců tohoto cestovatelského životního stylu se letos opět zařadí veletrh Caravaning Brno, jehož 18. ročník se uskuteční v termínu od 21. do 24. října 2021 na brněnském výstavišti.

Novinky i oblíbené modely od TOP vystavovatelů

Na Caravaningu Brno se pravidelně prezentují obytné vozy a karavany od desítek předních výrobců. Brněnský veletrh je první příležitostí, jak představit nové modely českému trhu, takže bude k vidění řada novinek pro nadcházející sezónu. Chybět nebudou samozřejmě ani zákazníky oblíbené modelové řady. Roste také zastoupení stále populárnějších vestaveb a vyhledávanou sekcí jsou i doplňky a příslušenství pro kempování.

Caravaning Brno   Caravaning Brno

AZ SERVIS, autorizovaný dealer z Brna, představí na veletrhu firmu HOBBY (HOBBY Wohnwagenwerk Ing. Harald Striewski), předního evropského výrobce ze severoněmeckého Fockbeku. Každý rok vypustí do světa na 13 000 obytných přívěsů a 3 500 obytných aut, z toho je 40 % určeno na prodej prostřednictvím autorizovaných obchodníků po celém světě. K vidění budou vybrané modely ze široké výrobní palety. Vlajkovou lodí expozice je nesporně letošní novinka OPTIMA ONTOUR ALKOVEN A 70 GFM, která poskytuje pohodlné ubytování čtyřem cestovatelům. Vlastní koupelnu má model OPTIMA ONTOUR T 65 HFL a velmi oblíbenou řadu vestaveb bude reprezentovat model VANTANA de Luxe K 65 ET o délce 6.363 mm, poskytující naprostý komfort ideálně dvojici cestovatelů. 

Další z vystavovatelů,  společnost Karavan centrum HYKRO, razí heslo „Život je cesta“ a díky své široké nabídce služeb a obchodním aktivitám se trvale zasluhuje o to, že je mezi námi stále více spokojených karavanistů. V současné době zastupuje 10 značek obytných vozů a přívěsů, mezi kterými nechybí Carado, Knaus, Weinsberg, Fendt, Tabbert, Hero Camper, Paragan, Bravia, Kabe ani La Strada. 

   

Na veletrhu nebude chybět ani vystavovatel Centrum Moravia, zastupující mimo jiné značku Hymer Moravia. Neváhejte tedy a přijďte se podívat osobně na brněnský veletrh do pavilonu F, co si pro vás připravili. Vlajkovou lodí expozice bude Hymer Třída B Masterline, který ční nad všemi obytnými vozy. Kombinuje nekompromisní špičkovou technologii a ikonický design nového vozu Mercedes-Benz Sprinter. Mezi jeho hlavní přednosti můžeme zařadit inovativní SLC podvozek s dvojitou podlahou, větší úložný prostor a velkoprostorovou garáž. Dalším výjimečným kouskem, na který se můžete těšit, je obytný karavan Eriba Touring 820. Exteriér nového karavanu Eriba Touring je logickým pokračováním stejné filozofie designu, a to již od roku 1957. Osvědčená konstrukce, nadčasový design minulých modelů ERIBA a zároveň dvě velká panoramatická okna poskytly tomuto karavanu zcela nový výraz. Navíc tato speciální konstrukce zlepšuje aerodynamiku vozidla a zajišťuje optimální jízdní vlastnosti. Společnost vám ráda představí mnoho dalších modelů z portfolia zastupujících značek, především pak tolik oblíbené vozy značky Carado a Dethleffs. 

Česko-rakouská společnost Campingworld NEUGEBAUER, výhradní dovozce obytných vozů Carthago a Malibu, v posledním roce, kdy nebylo možné se zúčastnit výstav nezahálela a do nové karavanistické sezóny si připravila mnoho zajímavých novinek. Symbolem změn je nové logo, zcela nové české webové stránky www.cwn.cz a nová pobočka u Prahy. V hale F pak představí nejen obytné vozy Carthago a Malibu, ale nově i značku Etrusco. Největší změnou pro rok 2022 prošel oblíbený model vyšší střední třídy Carthago Chic C-line, který bude k vidění ve vrcholné verzi Superior. Volit můžete z podvozků Mercedes-Benz a Fiat Ducato, který prodělal výraznou modernizaci, především palubní desky. Značka Malibu představila v loňském roce také zajímavou novinku - zvedací střechu. Tato střecha je s hmotností pouhých 105 kg nejlehčí v kategorii a umožní pohodlné spaní dvěma dalším cestovatelům. Především pro děti je "dětský pokojíček" na střeše obytného auta velkým lákadlem. Etrusco je novou značkou v jejich portfoliu a vhodně doplňuje sortiment firmou prodávaných automobilů. 

   

MS CAMPER představí letos v Brně nové a atraktivní vestavby postavené na základech spolehlivých a bezpečných automobilů MERCEDES-BENZ Sprinter. Nová modelová řada MB Sprinter má i přes svoji velikost parametry osobních vozů. Společnost nově představí vestavbu pro 4 osoby na jízdu i na spaní, která nabízí jednu z největších kuchyní na trhu s obytnými automobily, a to při zachování plnohodnotné koupelny a délce automobilu do 6 metrů. Naprostou novinkou je Mobilní kancelář ve 4 praktických variantách v rámci jedné vestavby pro kempování i pro práci. Plně vybavená kancelář s možností použití PC, tiskárny, skeneru, je dalším posunem ve světě caravaningu. Vždy zabudovávají do svých projektů pouze špičkovou elektroniku. VICTRON ENERGY totiž nabízí realizaci plně elektrifikované vestavby, tedy bez použití plynových spotřebičů, čímž se ušetří spousta cenného místa. MS Camper se pochlubí i s nabídkou nafukovacích člunů, wingsurfů a veškeré výbavy vhodné pro využití společně s obytnými automobily. 

Firma TOPTRADE představí na Caravaningu Brno 2021 to nejlepší ze své nabídky. Frankia Platin FINAL SIX, cenově zvýhodněný model, a ještě více vybavený model Platin s posledním šestiválcem. Na veletrhu bude vůz se spouštěcí postelí a velkou garáží i se zvedací stanovou střechou.  Představí také Mercdes YUCON 7 GD a YUCON 7 GARAGE (vůz pro 3 osoby) s velkou garáží na 2 motorky nebo 4 elektrokola (6V 3l motor do 3,5 t). Frankia NEO BD, polointegrovaný vůz na Sprinteru, předokolka s ALKO podvozkem do 3,5 t má také velkou garáž. Celá nová řada vestaveb od Frankie YUCON je postavena na FIATU.

  

Společnost AUTOMONIQ má v ucelené nabídce karavany za skvělé ceny a plátci DPH si navíc mohou vozy zakoupit v netto cenách! Mohou tak zhmotnit sen o dokonalém karavanu, a to včetně montáží doplňků jako jsou mover, markýza, klimatizace či solár,  to vše se 100 % zárukou!

Nově se na veletrhu představí mini karavany společnosti CARETTA. Mini karavany CARETTA OFF-ROAD a CARETTA 1500 jsou novou generací kempových přívěsů navržených vždy pro 2 osoby. Brilantně chytrý a ergonomický design maximalizuje prostor pro pohodlné bydlení a poskytuje dostatek úložného místa. V kempu si tak cestovatelé dopřejí stejné pohodlí, které nabízí větší karavany a na cestách si díky doplňkové výbavě užijí cestu jako nikdy dříve.

Caretta   

"Na brněnský veletrh se velice těšíme, po dlouhé době nám umožní osobní setkání s větším počtem lidí se společným zájmem o obytný vozy a karavaning obecně. Ať už to budou kolegové ze zastoupení jiných značek obytných vozidel, návštěvníci veletrhu, nebo naši zákazníci s vozy od nás, určitě si s každým rádi promluvíme“, říká Michal Kratochvíl ze společnosti Car-Star. "Na expozici představíme úplně novou „tvář“ vozidel značky linteo a to modely 2022 v délce 7 a 7,5 metru, v hmotnostní kategorii do 3,5 tuny, ale také do 4,5 tuny“, dodává.

Karavan Centrum Morava.CZ disponuje špičkovým týmem, který vždy profesionálně poradí s výběrem vysněného obytného vozu nebo karavanu.Na českém trhu společnost zastupuje obytná auta a karavany  těchto světových značek: FENDT, MOBILVETTA, LAIKA, EURA MOBIL, ETRUSCO, Forster A VANTourer.

Car-Star Ambience Exterieure     

Nebudou chybět nástavby, doplňky, vybavení a vychytávky pro karavanisty

Firma OP servis je výhradním zastoupením výrobce střešních stanů James Baroud, což jsou špičkové autostany vyráběné kompletně v Evropě. Jejich odolná a promyšlená konstrukce je ideální pro Offroad i rodinné cestování, ale i na osobní auta i na dodávky.Společnost BACKI adventure je autorizovaným prodejcem značky CRAWLER, která představuje novinku na českém trhu - jedinečné offroad karavany a campery na korbu pick-upu, které nabízí veškerý komfort a zázemí. Jsou malé, lehké, odolné a doprovází je nadupaný design. Společnost zároveň provozuje i půjčovnu těchto produktů. Na veletrhu bude k vidění TRC 458 a obytná nástavba na korbu pick-upu ANKA 300. Auto Moto Přikryl se zabývá především prodejem autodoplňků, střešních nosičů, autoboxů, autodílů a dalšího příslušenství. V nabídce mají také půjčovnu a desátým rokem se specializují na campingové vybavení, předstany a spoustu campingových doplňků Eurotrail, stejně tak jako chemii a chemické WC Thetford. Prodej rezidenčních a průmyslových klimatizací zastupuje na veletrhu firma SINCLAIR. Tepelný komfort ale umí zajistit i na cestách, ať už karavanem nebo lodí. Na veletrh Caravaning přichází s novinkou – novou, inovovanou venkovní klimatizační jednotkou právě pro obytné vozy a karavany.

    

Bazar karavanů a minikemp

Návštěvníci na veletrhu zakoupí i modely obytných vozů a karavanů, které již za sebou nějaké zkušenosti z cest mají. K dispozici budou ve venkovním bazaru. Veškeré nabízené vozy jsou ve skvělém technickém stavu a navíc potěší svými příznivými cenami. Vrátí se také minikemp fungující na principu stellplatzů, který nabídne nezapomenutelnou atmosféru spojenou s komfortním přenocováním přímo v areálu výstaviště.

   Caravaning Brno

Poradenství i cestovatelské přednášky

Součástí veletrhu je doprovodný program zahrnující přednášky i odborné poradenství. Návštěvníci se tak dozví praktické rady pro cestování s obytným vozem nebo karavanem. Program je připravován ve spolupráci s Asociací kempování a karavaningu, takže se bude mluvit o aktuálních tématech a zazní mnoho zajímavých informací týkající se tohoto odvětví. Velice oblíbené jsou i cestovatelské přednášky, které přenesou zájemce do nejrůznějších koutů světa. 

 

V rámci veletrhu je v pavilonu V připraven
bohatý doprovodný program:

Pátek 22.10.

11:30 Karavany v Americe

12:30 Jak vybírat obytnou dodávku? 

14:30 Rozvoj stání pro karavany v ČR

16:00 Cestování na Balkáně

Sobota 23.10.

10:00 Karavany v Americe

11:00S Tuk-tukem z Thajska až domů

12:30 Energetická soběstačnost obytných vozidel

14:00 Cesta za dobrodružstvím - české vesnice v Rumunském a Srbském Banátu

Neděle 24.10.

10:00 Poznejte krásy Slovinska

11:30 Internet na cestách

13:30 S Tuk-tukem z Thajska až domů

 

Aktuální informace o veletrhu najdete na www.caravaning-brno.cz.

 

Datum: 20.10.2021 8:49:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště