Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravan a Jaroslav Vavera – z vydavatele časopisu vášnivým karavanistou


Pokud se rodina dokáže semknout na prostoru 4 x 6 m a vydrží to spolu dva tři  dny, potom kempování ještě více zlepší vztahy,“ říká Jaroslav Vavera,  vydavatel známého časopisu Caravan, dnes sám aktivní karavanista. Na veletrh dokonce přijel karavanem Adria a na výstavišti strávil několik nocí. A určitě se vyspal dobře, protože nám poskytl velmi příjemný rozhovor.

Jste tedy milovník karavanů?   

"To ani nejde dělat časopis, abyste nebyl."

Jak dlouho vás to drží?

"Už je to šestý rok, a  ač to nevypadá, tak se mi ta věc líbí čím dál víc. Není to tím, že stárnu, ale zkrátka těch příležitostí, jak využít karavan, spíše přibývá."


Kde jste měl takový ten první impulz a jak to začalo?

"Začalo to tím, že jsme k nám do vydavatelství přikoupili časopis, který se jmenoval Caravan. Mě osobně karavany dříve -  protože jsme dělali auta a motorky - hrozně vadily a překážely na silnici. Tím, jak houstne provoz, tak trávení volného času není úplně jednoduché a vzhledem k možnosti cestování dnes karavaning naopak kvituji. Je to nejenom životní styl, ale pro někoho i nutnost."

Máte nějaký zážitek nebo destinaci, kde to s karavanem opravdu stálo za to?

"Nebudu vyjmenovávat luxusní kempy po Evropě, kterých je spousta, ani kempy u moře, které jsou v českých rukou. Myslím si, že je spousta krásných míst tady v Čechách, které nejsou tak známé. Za poslední dva roky hodně lidí pochopilo, že to není o místě, není to ani o míře luxusu. Je to spíše o tom, jak daný čas trávíte. Pokud se rodina dokáže semknout na prostoru 4x6 m a vydrží to spolu dva tři dny, potom vám kempování ještě zlepší vztahy. A to je to největší plus z dlouhodobého hlediska, ať se ptáte kohokoliv. A můžete zakempovat kdekoliv, ať už tam šumí moře nebo padá sníh nebo jste někde u rybníka v Jižních Čechách."

   


 

Datum: 23.10.2021 15:03:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště