Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Campiri.cz umožňuje půjčovat obytné auto snadno a bezpečně


Nová platforma pro sdílení obytných vozidel Campiri.cz vyřešila problém s pojištěním a už za první sezónu využilo jejích služeb přes 700 klientů. Jak na to, vysvětlila veletržní přednáška zakladatele Campiri.cz Lukáše Janouška.

V Evropě je registrováno přibližně 6 milionů obytných aut, z nichž jen necelé procento se využívá k pronájmu. Naprostá většina obytňáků je v provozu pouze velmi malou část roku, v průměru tři týdny, a zbytek času stojí ladem někde na parkovišti. Protože i tak musí majitelé investovat do jejich údržby i pojištění a auta navíc ztrácejí na hodnotě, je to velmi nerentabilní. Na druhé straně existují miliony zájemců o půjčení obytných aut, navíc v době covidu jejich počet ještě vzrostl. Ti jsou zejména ve vrcholné sezoně ochotni za pronájem obytného auta velmi slušně zaplatit, ale poptávka je dnes tak vysoká, že ji půjčovny nejsou schopny uspokojit. S řešením přišla společnost Campiri.cz a už první sezona ukázala, že se trefila do mezery na trhu. Obsloužila 700 zákazníků a její web navštívilo více než 400 tisíc unikátních návštěvníků, což je předpokladem k dalšímu růstu. Navázala spolupráci se 75 půjčovnami a na příští sezonu má k pronájmu připraveno přes 30 vlastních vozů, ke kterým by se mělo přidat několik set aut půjčovaných soukromými majiteli.

    

Zájemci o půjčení u nás najdou širokou nabídku aut na jednom místě. Nemusí nikam jezdit, protože rezervace i platba probíhá online. Naše péče o zákazníky je jim zároveň k dispozici každý den včetně víkendů. Poskytneme jim rady, inspiraci a různé tipy v rámci naší online komunity, což je také důležité, protože 70 až 80 procent klientů si dnes půjčuje auto poprvé,“ vysvětlil Lukáš Janoušek hlavní výhody nové platformy pro zákazníky. Z pohledu pronajímatelů jsou hlavními benefity zajištění velkého množství potenciálních klientů, prakticky nulová administrace, pomoc a podpora v rámci celého procesu a hlavně kvalitní pojištění. Firma Campiri.cz jako první na českém trhu vyřešila problém s havarijním pojištěním při půjčování soukromého obytného vozu. Jejich majitelé si mohou vybrat ze dvou variant p2p (peer-to-peer) pojištění podle toho, jak často chtějí svůj vůz půjčovat. „Naše služba je pro majitele zdarma a bereme si až provizi z realizovaných zakázek. Pokud máte auto u sebe, je provize 20 %. Když auto parkuje u nás a zajišťujeme i servis a údržbu, je provize vyšší,“ vysvětlil Lukáš Janoušek. V takovém případě se majitel nemusí o nic starat, pouze nahlásí termíny, kdy chce vůz využívat sám, a bude ho mít připravený včetně veškerého servisu.

    

Chcete své auto připojit k flotile Campiri.cz a nechat vydělávat? Podle Lukáše Janouška je třeba splnit tři věci. Půjčovat lze i starší model vozu nebo individuální vestavbu, ale podmínkou je dobrý technický stav. Dále je třeba mít p2p pojištění. A do třetice majitel musí mít kladný vztah k půjčování. „K poškození může dojít, ale po stovkách letošních vypůjčení mohu říci, že 95 % zákazníků se k autům chová slušně a respektuje pravidla,“ říká Lukáš Janoušek. Případná menší poškození se hradí z kauce složené klientem, větší uhradí pojišťovna. Všichni zájemci o spolupráci z řad majitelů mohou snadno zjistit odhad týdenního výdělku z pronájmu svého vozu na Campiri.cz .

 

Datum: 24.10.2021 17:18:00

Současně také

GO, REGIONTOUR
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště