Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Asociace kempů České republiky

 

 Je dobrovolné sdružení provozovatelů kempů a chatových osad. Poskytuje informační servis členské základně – sledujeme rozvoj technologií a trendů, informujeme o nových právních předpisech z našeho oboru, zprostředkováváme výměnu zkušeností na každoročních setkáních a valné hromadě. 

Poskytujeme konzultační a poradenské služby k aktuálním problémům, odkazy na platné právní a další předpisy a normy k výstavbě, přestavbě či provozu objektů typu kemp a chatová osada, zprostředkujeme poradenské schůzky s jinými partnery pro řešení daných problémů apod.

Společně s Ministerstvem pro místní rozvoj, agenturou CzechTourism a mnoha dalšími partnery společně realizujeme celou řadu aktivit, které vytvářejí podmínky pro rozvoj cestovního ruchu.

Výsledkem této spolupráce je vypracování nové oficiální Kategorizace kempů a chatových osad platné od 1. ledna 2013 a vydání manuálu sloužícího k její realizaci. Nová kategorizace je garantována státem jako oficiální systém zatřiďování kempů a chatových osad do tříd dle vybavenosti a spektra nabízených služeb. Kategorizace je prováděna transparentně a nezávisle týmem vyškolených komisařů. Bližší informace a možnost zapojení do tohoto hodnocení lze získat na webových stránkách.

Nová Kategorizace se také v průběhu roku 2013 stala pro provozovatele kempů a chatových osad vstupní branou do Ministerstvem pro místní rozvoj vytvářeného Českého systému kvality služeb, který je dobrovolným inovativním nástrojem pro zvyšování kvality nejen v kempech a chatových osadách, ale i dalších organizacích cestovního ruchu a služeb. Více o tomto systému naleznete na www.csks.cz.

Každoročně je vydáván Katalog kategorizovaných kempů ČR Camping, který je jako oficiální materiál o kempech v ČR distribuován na výstavách a veletrzích u nás i v zahraničí, informačních střediscích, knihovnách a dalších místech.

Asociace kempů ČR prezentuje kategorizované kempy i na portálu www.camp.cz a tyto kempy jsou přednostně zobrazovány i v aplikacích Kempy ČR a SR pro mobilní telefony – viz www.camp.cz/mobil.

Asociace je členem Kolegia cestovního ruchu, poradního orgánu Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Fóra cestovního ruchu a Svazu obchudu a cestovního rucu ČR. Máme navázenou dlouhodobou spolupráci a uzavřené deklarace, jak se zahraničnímu partnery – Maďarské, Slovenské kempy, nově i Srbské a organizací caravaningu V4, tak i českými - Asociace turistických informačních center a Federace campingu a caravaningu ČR (účast na setkání mladých, FICC Rally, Evropa Rally a V4 DallyRally).

Adresa: Náměstí Míru 925, 538 03 Heřmanům Městec

Telefon: +420 607 68 24 33

E-mail:  info@camp-cr.cz

Web: www.camp-cr.cz

IČ: 14892928

Předseda: Bohumil Starý 

Místopředseda: Vlastimil Suchánek (Mba) 

Manager: Bc. Martin Písař, DiS. 

Založení asociace: 21.12.1990

Počet členů: 60

Kategorizovaných zařízení:  82

 

Federace caFederace campingu a caravaningu České republiky

 Federace caFederace campingu a caravaningu České republiky (FCC ČR) je dobrovolným, nezávislým, celostátním sdružením přátel cestování. FCC ČR je členem Mezinárodní federace campingu a caravaningu (Féderation Internationale de Camping et de Caravanning (F.I.C.C.) se sídlem v Bruselu (Belgie). Jsme zakládajícím členem této světové organizace, která působí v 36 státech a má 109 členských klubů.

FCC ČR byla pořadatelem celosvětového setkání  F.I.C.C. Rally 2011 v Praze. V současné době je distributorem mezinárodní campingové karty CCI a podílí se na účasti našich zástupců na světových setkáních organizací V4. Spolupracuje s Asociací kempů ČR při kategorizaci kempů a chatových osad a Ministertvem pro místní rozvoj a agenturou CzechTourism při propagaci v zahraničí (Caravan salon Düsseldorf, veletrh v Hernningu apod.). Zástupci federace se každoročně účastní setkání mladých a setkání F.I.C.C a generálního shromáždění.

Adresa: Náměstí Míru 925, 538 03 Heřmanův Městec

e-mail: fcc@fcc-cr.cz

web: www.fcc-cz.cz

Prezident federace: Bohumil Starý – 602 371 768

Manažer federace: Bc. Martin Písař – 607 68 24 33

 

Datum: 19.10.2015 16:27:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště