Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

95 let brněnského výstaviště
27.-28.5.2023

Festival chutí


Výstaviště na jazyku: návštěvníci si užijí i extrémní kuchyni

Stačí jeden den na výstavišti a návštěvníci pomyslně objedou celý svět. Tedy aspoň gastronomicky. Partner festivalu, Gastrozony.cz, přiveze na výstaviště silnou sestavu prodejců street food, kteří se budou snažit návštěvníky festivalu zahrnout netradičními chutěmi. Ty budou reprezentovat pět kontinentů. A dojde i na extrémní kuchyni.

Tradičně a zároveň moderně se budou jedlíci cítit na stánku Bohemky – výrobce českého sušeného masa a také sušeného sýra. Pak už ale vyrazí do světa. Nejblíž tuzemské kuchyni bude nestárnoucí streetfoodová klasika – langoše. Ty, které se představí na festivalu, ale budou přesně podle původní maďaraké receptury. Směrem do severní Ameriky pošlou milovníky jídla hned čtyři prodejci burgerů, které znají i návštěvníci Burger Festivalu – největší putovní street food akce v Česku. A ze stejného kontinentu pocházejí i poutine, hranolky s omáčkou a přílohou. Směrem na jih poputují lidé s mexickými burgery La Piňata, Asii pak bude reprezentovat indonéská kuchyně Bala Bala. Africké chutě pak přinese Shams nabízející egyptské street foodové speciality.

Chuť na sladké ukojí třeba Judyth Sweet Art – vyhlášené makronky z mandlové mouky, které jsou vhodné i pro celiaky. Stejně jako křupaví červíci české značky GRIG. Ti navíc reprezentují i udržitelnou formu stravování. A že na festivalu chybí něco úplně domácího? Milovníci dobrého jídla a pití se dočkají na stánku Vinného domu. Tam totiž ochutnají to nejlepší z moravských vinic. Zavzpomínat na staré časy pak mohou třeba i s moderní obdobou legendárního rybízáku.

Zde se můžete podívat, jaké pochutiny si pro vás organizátoři připravili:

La Piňata
Mexické burgery
Domácí Langoše
Langoše z pravé maďarské receptury
Poutine food truck
Poutine hranolky
Fries Factory
Poutine hranolky
Syrská vegetariánská jídla Mayada
syrská vegetariánská jídla
Majstri Haluškári
bryndzové halušky, strapačky s kyslou kapustou, halušky z červenej repy s kozím syrom
Dahab kebab
kebab
Bala Bala – Indonéská kuchyně
2x malé občerstvení (kokosová palačinka, zeleninová placka), 2-3 hlavní jídla (rýže, maso (kuř/vepř); tofu s mungo a zeleninou))
Grilované speciality
prasátko na rožni , klobás a trampská cigára .3

 

Ostatní:

Křupaví červíci
Jedlý hmyz a výrobky z něj
Bohemky – první české sušené maso & první český sušený sýr
sušeným sýrem a sušeným masem
Racio, s.r.o. Farmářské pochoutky, pečivo
WormUP – Křupaví červíci
křupaví červíci

 

Nápoje:

Limonády do sáčku
Limonády do sáčku
Y-COFFEE
výběrová káva, Bopcorn
Kavárna káva, limonády, koktejly
Rybízák Ovocná vína
Ape bar Míchané drinky

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště