Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

95 let brněnského výstaviště
27.-28.5.2023

Modely kam se podíváš


Multižánrová výstava modelů pro širokou veřejnost s množstvím doprovodného programu se chystá v pavilonu E. A co vás čeká? Modelářská soutěžní výstava papírových a plastikových modelů. Jejich úžasné výtvory jsou hodnoceny odbornou porotou a na konci víkendu probíhá slavnostní ceremoniál. Hlasovat však mohou i návštěvníci a díky tomu také vyhrát kupón na nákup papírových modelů.

A pokud s modelařinou teprve začínáte nebo chcete začít, čekají vás modelářské dílny.  Kvalifikovaní modeláři a kantoři vás provedou základy tajů papírového modelářství. Pod jejich dozorem si můžete sestavit jednoduchý papírový model a odnést si jej domů. Kdo by si nechtěl postavit model z papíru, může si vyzkoušet populární stavebnice COBI nebo legendární český Merkur. Budou připraveny velké stoly s nepřeberným množstvím dílů.

V pavilonu E to však pořád není vše. Rádiem řízené modely zná jistě každý. Připravili jsme si pro vás několik samostatných hřišť, po kterých se budou prohánět desítky na dálku ovládaných aut. Modeláři zde vytvoří vlastní svět v měřítku 1:10 a vy se budete moci nechat hypnotizovat životem, která si tyto hřiště žijí. Najdete zde silniční hřiště s domy, silnicemi, překladišti, hlínou a dalšími vychytávkami. Další sekcí bude závodní dráha, po které se budou prohánět závodní speciály. A poslední částí budou vojenské hřiště s modely tanků a další techniky.

Chybět nebudou ani vláčky. Brněnský Klub modelářů železnic nám na výstaviště převeze svoje vytvořené kolejiště a vy se tak budete moci celý víkend kochat krásami, které oni připravují dlouhé měsíce či roky. Obdivovat budete stovky metrů kolejnic, lesíků, tunelů, situací a dalších libůstek.

Zajezdit si budete moci také na autodráze ITES a samozřejmě si můžete spoustu modelů a příslušenství nakoupit.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště