Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

boat Brno
10.-13.11. 2011

Mezinárodní výstava lodí a vodních sportů

Sportovní veletrhy zahájeny za účasti cyklistických hvězd

 

Čtveřice sportovních veletrhů dnes odstartovala v cyklistickém pavilonu F. Oficiálně veletrhy zahájili Norbert Schmidt, obchodní náměstek generálního ředitele společnosti Veletrhy Brno, a Karel Stárek, hlavní organizátor mezinárodního cyklistického veletrhu Bike Brno. Se slavnostním stříháním pásky oběma mužům pomáhali zlatí medailisté v cyklistickém fourcrossu – mistr světa Tomáš Slavík a mistryně Evropy Romana Labounková.

„Veletrh Bike Brno od prvních ročníků výborně zvládl horské etapy. Navštívily ho tisíce lidí,“ uvedl mimo jiné v úvodním projevu Norbert Schmidt, který také poznamenal, že Bike Brno spolu s dalšími sportovními veletrhy a výstavami se nachází v té nejlepší společnosti. Mezinárodní cyklistický veletrh Bike Brno se letos koná po čtrnácté, jubilejní desáté narozeniny slaví veletrh SPORT Life i výstava lodí a vodních sportů boat Brno. Nejmladší výstava Caravaning Brno zažívá svůj devátý ročník.

„Na každém kroku potkáte lidi, kteří vědí, že život je příliš krátký na to, aby jezdili na špatném  kole,“ uvedl dnes Norbert Smidt, který se také podílel na předávání cen za nejlepší vystavené exponáty, přihlášené do soutěže BIKE BRNO PRESTIGE ve čtyřech kategoriích. Karel Stárek ve svém vystoupení ocenil nejen výrobce, ale  především pozitivní vztah Čechů k cyklistice. „Jako organizátoři máme velké štěstí, že je u nás tak dobrá cyklistická tradice. V poslední době jsme zaznamenali neskutečný nárůst víkendových akcí, máme dobrý systém cyklostezek i nejpropracovanější systém cyklomap v Evropě. Cyklistika jako sport je u nás velkým fenoménem, ve všech cyklistickým disciplínách najdete medailisty z významných světových i evropských soutěží či olympijských her. A toto výstaviště je jediné na světě, které má svoji cyklistickou dráhu,“ řekl Karel Stárek s tím, že do budoucna chtějí organizátoři tuto dráhu více využívat.

Na slavnostním zahájení se také vzpomínalo. Videozáznam a výstava fotografií připomněly sportovního redaktora Roberta Bakaláře, který se cyklistice věnoval celoživotně, komentoval cyklistické závody od roku 1965 a byl průkopníkem přímých přenosů. Svoji poslední životní etapu ukončil v srpnu letošního roku ve věku 71 let.

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - boat Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště