Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
31.3. - 4.4. 2012

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

DŘEVO-PRODUKT: Do Brna míří s novinkami více značek

 

Společnost DŘEVO-PRODUKT SV ze Znojma se již téměř 15 let specializuje na zpracování a výrobu palivového a odpadového dříví. Zastupuje společnosti POSCH (technologie na výrobu palivového dříví), MAXWALD (nástavby pro soustřeďování dříví), HAAS (drtiče dřevěného odpadu) a nově i HARGASSNER (zplyňovací kotle na pelety, brikety, štěpku a rostlinná biopaliva). Kromě značky POSCH uvidíte v expozici na veletrhu SILVAREGINA i novinky jiných značek.

HAAS

Od roku 2010 je naše firma zástupcem společnosti MAXWALD dodávající zařízení pro přibližování dříví a společnosti HAAS specializující se na recyklaci dřevního odpadu. Na veletrhu budou mít zákazníci možnost zhlédnout několik předváděcích akcí pro lepší představu při zpracování, drcení a separaci biomasy.  

Hargassner

Naše firma se již několik let zabývá folozofií: "Znalosti a praktické zkušenosti pod jednou střechou - od pěstování biomasy až po prodej energie ve formě tepla."

Po několika úspěšných projektech pro větší kotelny na biomasu a také zkušenostmi se zpracováním a prodejem štěpky, jsme zahájili přímý prodej menších kotlů firmy Hargassner.  Tato rodinná firma s 25 letou tradicí vyrábí kromě kotlů na pelety a kusové dříví, především kotle na štěpku. V tomto segmentu se stali světovými lídry na trhu a v současné době mají přes 40.000 spokojených zákazníků, z nichž více jak 70% jsou zákazníci provozující kotle právě na štěpku. Spokojenost zákazníka spolu s ochranou životního prostředí stojí na nejvyšším stupni filosofie firmy Hargassner, kterou dnes charakterizují nejnižší emisní hodnoty při nejvyšším stupni účinnosti, maximální pohodlí a dlouhá životnosti kotlů.

Přibližme si stručně jejich sortiment kotlů, které lze podle topného média rozdělit na 4 skupiny.

Do první skupiny patří univerzální kotel Agro Fire 25 – 40 kW (zvaný multifunkční génius) určen ke spalování pelet, štěpky, surové sloní trávy, pelet ze sloní trávy, briket ze sloní trávy, slámových pelet a energetických obilovin.

Druhou specifickou skupinu tvoří speciální kotle na topení kusovým dřevem s výkony 20 – 49 kW. Jedná se o novinku ve variantách 1m, 1/2m a 1/3m. I tyto kotle mají dnes již spalovací prostor s přirozeným tahem, ovládání „lambda-touch-tronic“, komfortní automatické zapalování, automatické zařízení na čištění kotle, lambda sondu, plně šamotovanou vysocetepelně odolnou spalovací komoru, sací ventilátor s regulací otáček atd.

Hlavní skupiny pak tvoří kotle na topení peletami s výkony od 3 až do 200 kW a kotle na topení štěpkou s výkony od 7 až do 200 kW. Zde se jedná o speciálně vyvinuté třítahové kotle, jejichž součástí je Lambda sonda s automatickým rozeznáním kvality paliva, kotel včetně odstraňovače létajícího popílku, plně automatické čištění kotle a vynášení popela, vysoce tepelně odolná šamotová spalovací komora, nerezový šnek a šneková šachta a dalších mnoho vymožeností.

Velkou předností je důmyslné systém řízení a regulace umožňující kaskádově zapojit až 4 kotle, čímž lze velmi efektivně vytápět objekty s potřebným výkonem až 800kW a navíc plně automatický regulovat provoz jednotlivých kotlů podle aktuální potřeby tapla v letních nebo zimních měsících.

Navíc firma Hargassner vyvinula unikátní systém plnících a zásobovacích dopravníků na štěpku, které kromě spolehlivosti zajišťují nízkou prašnost při dopravě štěpky. Je až překvapivé, jak si díky automatizovanému systému, spolehlivosti a vysoké účinnosti získali tyto kotle oblibu zákazníků. Pro jednoduchou představu si dnes může člověk pořídit kotel pro vytápění penzionu štěpkou o výkonu 55kW, kde jednou za 2 týdny vynese popelník o objemu 30l a 2-3krát ročně naplní štěpkou běžnou místnost 12m2 dříve potřebnou pro uhlí. O nic jiného se nemusí starat, formou SMS do mobilu může mít funkci kotle pod kontrolou a úspory nákladů ve srovnání s plynem, elektrikou nebo uhlím jdou i nad 50%.

Další specialitou firmy Hargassner jsou topné kontejnery na štěpku, které jsou ideálním řešením pro smluvní dodavatele tepla a zároveň řeší skladovací prostory. Podle požadavku můžou být topné kontejnery dodány v jednopatrové, dvoupatrové nebo třídílné variantě. Jejich hlavními výhodami jsou příznivé cenově-stavební možnosti, enormní ušetření místa, zjednodušují přestup na biomasu, jsou ideální pro veřejné budovy, průmyslové závody, hotely nebo gastronomické a veřejné obytné budovy.

Všechna možná řešení topení štěpkou Vám rádi představím v našem stánku na ploše 004 před vstupem do pavilonu Z.

Humimeter

K problematice biomasy dnes neodlučitelně patří vlhkost materiálu. Pouze přesné měření vlhkosti biomasy poskytuje výrobcům, obchodníkům a koncovým spotřebitelům přesné a férové údaje o produktu. Obsah vody je směrodatný pro výhřevnost dřeva, proto roste význam kontroly jakosti při výrobě a distribuci biomasy. Díky ní se vyhnete problémům se zařízením a nebudete kupovat vodu za vysokou cenu produktu.

Proto naší další novinkou na tomto veletrhu budou vlhkoměry humimeter vyráběné firmou Schaller GMBh, která se specializuje na Měřící přístroje vlhkosti obilovin, potravin a biomasy.

Ze širokého sortimentu této firmy představíme především přístroj humimeter BLL se zapichovací sondou ke stanovení obsahu vody ve štěpce, který se výborně hodí k okamžitému měření bez vynaložení námahy. Zapichovací sondu zabodnete do štěpky, poté zapnete měřicí přístroj a obsah vody včetně teploty ihned uvidíte na displeji. Naměřené hodnoty lze uložit do přístroje a podle potřeby vytisknout na mobilní tiskárně nebo přenést do počítače.

Dále pak měřicí přístroj humimeter BM1 a BM2 s velmi vysokou přesností díky automatické kompenzaci hustoty sypkého materiálu k rychlému stanovení obsahu vody ve štěpce, kůře, peletách, sloní trávě, hoblinách a pilinách. Mezi hlavní výhody tohoto přístroje patří: kompenzace hustoty sypkého materiálu pomocí váhy, velmi rychlé a přesné měření díky 13litrovému zkušebnímu vzorku, automatická vlastní kalibrace, velký rozsah měření až 60% obsahu vody, kontrola jakosti přímo na místě a další.

Současně také

TECHAGRO
8.-12.4. 2018


SILVA REGINA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště