Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Zájem veřejnosti je velký, pavilony praskají ve švech

 

Už první hodiny na brněnském výstavišti naznačují, že zájem o trojici veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA A BIOMASA je obrovský. Neděle nabízí atraktivní program pro širokou veřejnost a davy lidí zaplnily už úderem deváté hodiny jednotlivé pavilony i volné plochy celého veletržního areálu.


Velké pozornosti se dopoledne těšila zemědělská technika zvláště v největších pavilonech P a F. Ještě čtvrt hodiny po zahájení veletrhů stály u vstupních turniketů pavilonu P dlouhé fronty, tvořené odborníky, ale i rodiči s dětmi, pro něž byl pohled na obrovský traktor či výhled z kabiny kombajnu opravdovým zážitkem. Mnozí návštěvníci neodešli, aniž by si pořídili na památku fotografii u některého z impozantních strojů.

Ovšem nejen zemědělská technika, která se letos zabydlela ve dvanácti pavilonech a na většině volných ploch, byla v obležení návštěvníků. Rušno bylo také v expozicích včelařů a na včelařské výstavě v pavilonu C, kde jsou současně k vidění i ochutnání vyhlášené regionální potraviny, a také v pavilonu Z u myslivců a lesáků. Zatímco tátové na holandských laserových simulátorech zkoušeli skolit kance nebo medvěda, jejich ratolesti řešily různé úkoly například v expozici Lesní pedagogiky, prohlížely si vycpaniny evropské i africké divoké zvěře, porovnávaly lovecké oblečení nebo poslouchaly zajímavé přednášky na pódiu „U Lípy“. Od sokolníků se například dozvěděly, že dravcům se čepičky šijí na míru, že sokolnická mluva obsahuje na 250 odborných výrazů nebo že „sokol je vysoko“ neoznačuje výšku jeho letu, ale to, že dravec má vyšší hmotnost a nebude mít zřejmě zájem o potravu. Milovníky historie zaujala výstava, připravená ke 100 letům lesnictví a myslivosti v Československu, rozsáhlá kolekce uniforem, trofejí či elegantní kočár Mylord z roku 1914. Doprovodný program je připraven po celou dobu veletrhu, tzn. do 12. dubna, a doplňuje aktuální nabídku mysliveckých potřeb, loveckých zbraní, oblečení a dalšího vybavení či odborné literatury pro myslivce i milovníky lesa.

Datum: 8.4.2018 13:45:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště