Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Výběr z doprovodného programu TECHAGRO, BIOMASA, SILVA REGINA, ANIMAL VETEX

 

Přelom letošního března a dubna patří na brněnském výstavišti komplexu agrárních a lesnických veletrhů. Od 30. března do 3. dubna 2014 proběhnou na výstavišti v Brně veletrhy TECHAGRO - zemědělství, SILVA REGINA - lesnictví, myslivost, BIOMASA – obnovitelné zdroje energie v zemědělství a lesnictví a ANIMAL VETEX – veterinární veletrh. Tento komplex patří mezi tři největší v Evropě a patří k němu bohatý doprovodný program, který je zaměřen jednak na odborníky, jednak na širokou veřejnost. Z nejvýznamnějších událostí doprovodného programu letošních brněnských agrárních a lesnických veletrhů vybíráme:

Semináře, konference, kulaté stoly – jsou organizovány se spolupracujícími profesními svazy, vystavovateli a vysokými školami – Mendelovou univerzitou v Brně, Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Veterinární a farmaceutickou univerzitou Brno. Z konkrétních akcí lze jmenovat například: MENDELTECH INTERNATIONAL 2014, Euroasijská ekonomická komise, Evropská lesnická politika v současnosti i budoucnosti, Historie lesnictví na církevních majetcích, 6. středoevropský veterinární kongres (hlavním tématem veterinárního kongresu je „antibiotická politika – vize a realita ve veterinární praxi“), Využívání energie dřevní hmoty, Bioplynová transformace biomasy, Kompostování, Od konvenčních k moderním směsným a biogenním palivům pro dopravu, Moderní řízení zemědělských podniků, Národní inventarizace lesů v ČR nebo Prezentace úspěšných projektů z programu rozvoje venkova.

V rámci veletrhu ANIMAL VETEX budou probíhat soutěžní přehlídky českého strakatého skotu, komentované předvádění holštýnského skotu a plemen ovcí a koz.

Zajímavý doprovodný program chystají včelaři. Jeho základem je výstava, která bude v provozu po celou dobu otevření veletrhů, v neděli 30. března proběhnou navíc přednášky s těmito tématy: Historie včelařských spolků, využití včelích produktů, výrobní praxe a falšování medu, varroáza, racionalizace včelaření, zkušenosti veterinárního lékaře se včelami. Včelaři jsou umístěni na galerii pavilonu B.

Tradičně rozsáhlý je doprovodný program v oblasti myslivosti. Bude se odehrávat v pavilonu Z, v němž naprostá většina přízemí a celá první galerie patří právě myslivosti a lovu. Program se skládá z velkého množství dílčích výstav, které se týkají například Lánské obory, Národního parku Šumava nebo nestora nejen české myslivosti Josefa Hromase. Samostatnou částí jsou pak preparáty a trofeje, vystaveny budou zajímavé trofeje z území ČR a ve spolupráce se Safari Club International bude instalována výstava preparátů Za zvěří kolem bývalého Sovětského svazu. Myslivci se samozřejmě mohou těšit na pódium s celodenním programem, mimo jiné se sokolníky a kynology. Nebude chybět ani oblíbená myslivecká restaurace umožňující ochutnat jídla ze zvěřiny.

Ke dřevařským veletrhům patří také timbersports. Novinkou letošního ročníku je kvalifikační závod na mistrovství České republiky. Do této kategorie patří také dřevosochání, stavba loveckého posedu na použití akumulátorové pily, soutěž v hodu sekerou a řezání ruční pilou pro studenty středních lesnických škol a Český pohár 2014 v hodu oboustrannou sekerou na terč.

Datum: 20.2.2014 11:54:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště