Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Více než padesát firem se představí na veletrhu BIOMASA

 

Veletrh BIOMASA velmi vhodně navazuje na tradiční zemědělské a lesnické výstavy TECHAGRO a SILVA REGINA. Prezentuje možnosti využívání biomasy z polí, luk, lesů i stájí, což pro zemědělce a lesníky představuje logickou nástavbu na jejich každodenní činnost a také další pracovní příležitost. Výhodou výstavy je propojení výstavních expozic s odborným konferenčním programem a také s předváděním praktických ukázek výroby štěpky a palivového dřeva ve společných venkovních prostorách.

Tématika biomasy zasahuje více či méně do všech oborů zemědělství a lesnictví. Některé firmy se zabývají její produkcí a jiné jejím zpracováním, a to tak, aby byla „zdravým selským rozumem“ správně využita. Veletrh BIOMASA představí odborné i laické veřejnosti recepty, návody a rady, jak nejlépe s biomasou zacházet. Vše je koncipováno do současných živých témat. Pro návštěvníky nebudou chybět ani oblíbené venkovní ukázky strojů v provozu, zejména štěpkovače a drtiče.

Několik slov o aktuálních tématech nám poskytl Stanislav Václavek, odborník na lesní biomasu a ředitel firmy DŘEVO-PRODUKT SV:

„Mezi nosné téma letošního ročníku veletrhu BIOMASA patří využívání biomasy v souladu s životním prostředím a jeho přirozenou rovnováhou. Nechceme si ničit kvalitu půdy nebo ovzduší. Naším problémem je zejména boj se suchem, erozí, velmi nízkou schopností krajiny zadržovat vodu a s technologiemi, které nám ničí životní prostředí. Hospodaříme - li na lesní a zemědělské půdě, podstata je stejná. V reálu potřebujeme technologie a postupy, které budou právě v souladu s vyjmenovanými prioritami ekologického chování.“ 

Mezi aktuální téma, na které jsou odborníci veletrhu BIOMASA připraveni, jsou tzv. kotlíkové dotace. „Mnoho lidí řeší nákup nového kotle živelně bez znalostí. Na veletrhu nabídneme návštěvníkům řadu rad a informací, například jak si vyřídit kotlíkovou dotaci, co je dobré vědět, než jdu vybírat nový kotel, jak by měl být nový kotel šetrný k životnímu prostředí a co bude muset splňovat dle našich zákonů, jak si spočítat provozní roční náklady (a uvědomit si, že většinou platí, že čím dražší kotel tím lacinější provoz) či kdy je vhodné zvolit pro vytápění kusové dřevo, kdy štěpku a kdy pelety“, doplňuje Stanislav Václavek a dodává, že novinkou veletrhu bude umístění části přednášek do pavilonu „Z“, kde bude také většina vystavovatelů oboru biomasa.

Praktické ukázky zpracování biomasy, především dřevní hmoty, budou nepřehlédnutelné před pavilonem P na volné ploše R1, kterou organizátoři nově pro tuto záležitost vyčlenili. „Zájem firem, které se živých ukázek zúčastní, je již v tuto chvíli větší než při minulém ročníku a opět se jedná o hlavní renomované výrobce. Tato akce je zajímavá jak pro laiky, kteří běžně nevidí tyto stroje pracovat, tak pro odborníky, kteří si chtějí takový stroj pořídit. Zde si mohou porovnat na jednom místě velké množství strojů,“ na závěr zve Stanislav Václavek.

Kdo má tedy zájem o nové technologie a informace, neměl by si nechat ujít komplex veletrhů, který proběhne na výstavišti v Brně 3. až 7. dubna 2016. Těšíme se na viděnou na 14. mezinárodním veletrhu zemědělské techniky TECHAGRO, 14. mezinárodním lesnickém a mysliveckém veletrhu SILVA REGINA, 13. mezinárodním veterinárním veletrhu ANIMAL VETEX a 3. mezinárodním veletrhu obnovitelných zdrojů BIOMASA.

Datum: 20.1.2016 8:47:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště