Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Veletrh BIOMASA 2018 představí energetické využití biomasy v souvislosti s cirkulární ekonomikou

 

Další ročník Veletrhu obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA se uskuteční od 8. do 12. dubna 2018 na brněnském výstavišti. Souběžně s ním se budou konat Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Veletrh BIOMASA najdou návštěvníci v pavilonu Z a jeho okolí, v tomtéž pavilonu bude umístěn veletrh SILVA REGINA. V „Zetku“ a na přilehlých volných plochách budou proto umístěny expozice zaměřené především na zpracování a energetické využití dřevní hmoty, jsou už přihlášeni vystavovatelé s technologiemi zaměřenými na využití odpadu z živočišné výroby nebo na kompostování.

Už nyní je možné si představit některé tradiční vystavovatele. Firma DŘEVO-PRODUKT přichází s technologiemi pro zpracování dřevní hmoty, mimo jiné je zástupcem firmy POSCH, lídra v oblasti strojů na zpracování palivového dříví. Na expozici najdeme štípací stroje, krátící pily, techniku pro manipulaci s poleny, drcení nebo odkorňování. V pavilonu Z se na několika expozicích představí kotle pro spalování biomasy – například značky VIADRUS, ROJEK, ATMOS, Kovarson, Heizomat. Další vystavovatelé přicházejí s technologiemi pro výrobu agropelet. Tyto stroje produkující pelety z rostlinného odpadu a rychleobnovitelných přírodních zdrojů jsou určeny především pro zemědělce. Přihlášeni jsou také vystavovatelé s technologiemi pro bioplynové stanice, kompostování nebo štěpkování.

S partnerskými organizacemi připravují Veletrhy Brno také program pro žáky osmých a devátých tříd základních škol, který je primárně zaměřen na propagaci zemědělství, ale pomůže také díky expozicím a programu veletrhu BIOMASA seznámit mladou generaci s využitím biomasy, možnostmi získávat energii z lokálních zdrojů a zásadami cirkulární ekonomiky.

Datum: 22.11.2017 9:32:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště