Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Udržitelné hospodaření na veletrhu BIOMASA


Od 3. do 7. dubna 2022 proběhne na brněnském výstavišti Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Souběžně s tímto veletrhem proběhnou také veletrh TECHAGRO, který patří mezi největší evropské zemědělské výstavní akce, a veletrh SILVA REGINA. Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy uskuteční v tradičním rozvrhu od neděle do čtvrtka. Hlavním tématem veletrhu BIOMASA je využití biomasy v době klimatické změny a samozřejmě energetické využití biomasy. Téma klimatické změny a udržitelného hospodaření propojuje všechny tři souběžně konané akce.

Na většině ploch brněnského výstaviště bude vystavena zemědělská a lesnická technika. Veletrh BIOMASA bude umístěn v pavilonu Z a jeho okolí, většina exponátů se bude týkat energetického využití dřevní hmoty, návštěvníci najdou také zařízení pro využití zemědělské biomasy a vybavení pro bioplynové stanice. Z vystavovatelů drtičů a štěpkovačů lze jmenovat například firmy Mouder, Biber, Eko Bandit,  kotle pro spalování biomasy vystaví mimo jiné Petrojet,  Atmos nebo Dřevo-Produkt. V oboru vybavení bioplynových stanic najdou návštěvníci na výstavišti firmy EnviTec, agriKomp Bohemia nebo Schaumann.

Doprovodný program veletrhu BIOMASA se bude odehrávat jednak na expozicích vystavovatelů, kde bude probíhat po celou dobu veletrhu předvádění strojů. Přednášky na pódiu v pavilonu Z se budou věnovat uplatnění dřevní hmoty nižší kvality pro energetické účely, parametrům pro výběr kotle pro biomasu, možnostem využití kůrovcového dřeva a přípravě energetické štěpky. Připravují se také příspěvky k účinnosti kotlů. Další velkou oblastí, na kterou je zaměřen doprovodný program veletrhu BIOMASA, je kompostování. Zazní příspěvky věnující se zlepšování a obnově kvality půdy, zajištění návratu organické hmoty do půdy, možnostem technologií pro kompostování a ekonomice provozu kompostáren. Program je určen jak pro zájemce o zejména energetické využití biomasy v menším měřítku, tak pro například představitele měst a obcí nebo výrobních provozů.

Připravuje se také exponátová soutěž GRAND PRIX, v níž jsou oceňovány také exponáty vystavovatelů veletrhu BIOMASA. Na brněnské zemědělské a lesnické veletrhy přijedou také obchodní mise ze zahraničí.

I pro příští rok 2022 jsou připraveny výhodné podmínky skupinové návštěvy (autobusové zájezdy), které mají od neděle do středy snížené vstupné, ve čtvrtek pak dokonce vstup zdarma. Pro individuální návštěvníky bude nejvýhodnější nákup vstupenky přes web.

 

Datum: 3.12.2021 12:41:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště