Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Rady a zkušenosti odborníků na vytápění dřevem – úterý 10.4.

 

V rámci doprovodného programu veletrhu BIOMASA 2018 proběhnou i přednáškové a diskusní bloky tematicky připravené tak, aby návštěvníkům pomohly při řešení jejich problémů v běžném životě spojených s využíváním biomasy pro energetické účely.

Přednášky a rady si mohou vyslechnout v přednáškovém sále speciálně připraveném pro tyto účely s  tematickým názvem „U topolu“ v přízemí pavilonu „Z“. Podívejte se na úterní přednášky:

Ing. Radim Luňáček / Od pěstování RR topolů k regionálnímu vytápění (10-leté zkušenosti a praxe s pěstováním a vytápěním)

10.00 – 10.30 hod, 10. 4. 2018, úterý

Jak z názvu přednášky napovídá, byl přednáškový sál pojmenován právě v souvislosti s pěstováním topolu, jakožto rychlerostoucí energetické dřeviny. O rady a zkušenosti se podělí v tomto oboru výjimečný pěstitel a odborník na topoly Ing. Radim Luňáček. Dozvíte se od něj i jeho cestu k regionální výrobě tepla z vlastní produkce topolů. Přednášky bude mít hned dvě, a to v pondělí a úterý.


Ing.et Ing. Jan Klepárník, Ph.D. / Co je důležité vědět při výběru nového kotle spalujícího dřevo, pelety nebo štěpku

10.30 – 11.00 hod, 10. 4. 2018, úterý

Pokud se zrovna rozhodujete nad koupí nového kotle na dřevo, zveme Vás na přednášky Ing. Jana Klapárníka, a to také buďto v pondělí nebo úterý. Trh dnes nabízí tak širokou škálu kotlů, že je velmi obtížné se v informacích a řekněme si otevřeně i dezinformacích zorientovat. Kotel se nekupuje každý den a technologie se vyvíjejí velmi rychle. Bude Vám jasné, co by měl nový kotel splňovat, na co se zaměřit při výběru a na co je dobré se nezapomenou zeptat prodejce.


Ing. Jaroslav Cink, Ing. Stanislav Václavek, RNDr. Alice Kotlánová / Diskusní fórum na téma paliv na bázi dřeva (štěpka, pelety, kusové dřevo)

11.00 – 11.45 hod, 10. 4. 2018, úterý

Diskusní formou budou zodpovídat dotazy návštěvníků tři odborníci z praxe na dřevní paliva, tj. na štěpku, pelety a kusové dřevo. Zaměření bude zejména na přípravu a skladování těchto paliv a jejich kvalitu včetně certifikace. Nebudou chybět rady k způsobům přepravy a zazní i informace, jak docílit u kusového dřeva a štěpky vlhkosti, jež předepisují výrobci kotlů na tyto paliva. I když jsou všechna tři paliva ze stejné suroviny, tj. ze dřeva, zjistíme, že mají svoje ojedinělá specifika, o kterých bychom měli vědět.

 

Kompletní doprovodný program BIOMASA 2018

Datum: 15.3.2018 15:10:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště