Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Rady a zkušenosti odborníků na vytápění dřevem – pondělí 9.4.

 

V rámci doprovodného programu veletrhu BIOMASA 2018 proběhnou i přednáškové a diskusní bloky tematicky připravené tak, aby návštěvníkům pomohly při řešení jejich problémů v běžném životě spojených s využíváním biomasy pro energetické účely.

Přednášky a rady si mohou vyslechnout v přednáškovém sále speciálně připraveném pro tyto účely s tematickým názvem „U topolu“ v přízemí pavilonu „Z“. Podívejte se na pondělní přednášky:

Ing.et Ing. Jan Klepárník, Ph.D. / Co je důležité vědět při výběru nového kotle spalujícího dřevo, pelety nebo štěpku

10.00 – 10.30 hod, 9. 4. 2018, pondělí

 Pokud se zrovna rozhodujete nad koupí nového kotle na dřevo, zveme Vás na přednášky Ing. Jana Klapárníka, a to také buďto v pondělí nebo úterý. Trh dnes nabízí tak širokou škálu kotlů, že je velmi obtížné se v informacích a řekněme si otevřeně i dezinformacích zorientovat. Kotel se nekupuje každý den a technologie se vyvíjejí velmi rychle. Bude Vám jasné, co by měl nový kotel splňovat, na co se zaměřit při výběru a na co je dobré se nezapomenou zeptat prodejce.


Ing. Radim Luňáček / Od pěstování RR topolů k regionálnímu vytápění (10-leté zkušenosti a praxe s pěstováním a vytápěním)

10.30 – 11.00 hod, 9. 4. 2018, pondělí

Jak z názvu přednášky napovídá, byl přednáškový sál pojmenován právě v souvislosti s pěstováním topolu, jakožto rychlerostoucí energetické dřeviny. O rady a zkušenosti se podělí v tomto oboru výjimečný pěstitel a odborník na topoly Ing. Radim Luňáček. Dozvíte se od něj i jeho cestu k regionální výrobě tepla z vlastní produkce topolů. Přednášky bude mít hned dvě, a to v pondělí a úterý.


Ing. Oldřich Václavek / Výroba palivového dřeva – návrhy technologií, příklady výroby, různé pracovní postupy

11.00 – 11.30 hod, 9. 4. 2018, pondělí

 Přednáška je určena všem, kdo řeší jak se co nejjednodušeji a efektivně dřevo rozštípat, nařezat a přepravit. Pokud zrovna nepatříte do skupiny těch, kteří se chtějí u dřeva zahřát dvakrát – při jejího zpracování a pak jeho teplem, pak přijďte. Pro domácí účely se dozvíte, jaké jsou trendy nových štípačů dřeva a krátících pil. Pro výrobce, kteří vyrábí palivové dřevo ve velkém, bude připraven průřez s různými možnostmi pracovních postupů. Ing. Václavek představí i praktické příklady ze svých letitých zkušeností z návrhů různě složitých linek v tuzemsku i v zahraničí.


Ing. Vladimír Stupavský / Vytápění peletami pro každého: trh s peletami - jejich dostatek a kvalita, peletové kotelny, nabídka kotlů, rady pro kotlíkové dotace

11.30 – 12.00 hod, 9. 4. 2018, pondělí

 Obrovský fanda do pelet Ing. Vladimír Stupavský vám vysvětlí, jak funguje trh s peletami v České republice, Evropě a ve světovém měřítku. Máme se obávat jejich budoucího nedostatku? Jak rozeznat kvalitní a nekvalitní pelety? Uvažujete o peletovém kotli a nevíte, jak se zorientovat v parametrech při jejich výběru a ještě k tomu byste rádi využili kotlíkovou dotaci? Jaké jsou výhody kotlů na pelety?

 

Kompletní doprovodný program BIOMASA 2018

Datum: 15.3.2018 15:03:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště