Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Novinky POSCH na veletrhu SILVA REGINA a BIOMASA

 

Znojemská společnost DŘEVO-PRODUKT SV se specializuje na efektivní zpracování a výrobu palivového dříví. Doménou stánku jsou výrobky rakouského výrobce POSCH. V letošním roce si návštěvníci mohou prohlédnout zásadní novinku – mobilní řezací a štípací automat z řady Spaltfix K-650 Vario mobil.


SpaltFix K-650 Vario mobil

Nový mobilní řezací a štípací procesor pro zpracování kulatiny má zvýšený průměrem zpracovávaných kmenů řezacího agregátu 65 cm. Délku polen lze zvolit mezi 20-50 cm. Štípací část automaticky štípá nařezané špalky pomocí nože ve tvaru X. Polínkům lze nastavit délku hrany (1,5–10 cm) podle požadavků zákazníka. Potřebná štípací síla je pouhých 16 t. Zásadní novinkou je to, že se nejedná o dva samostatné stroje (dvě samostatné pohonné jednotky), ale jen o jeden stroj s jednou pohonnou jednotkou. Tu lze volit dle požadavků zákazníka – elektricky, vývodová hřídel, elektrika + vývodová hřídel nebo diesel agregát. Posledně jmenovaný diesel agregát bude k vidění na výstavišti.

Profesionální podávání lze volit také pro mobilní podobu nebo samostatnou stojící variantu, kde kmeny dříví dojedou na podélný dopravník. Pomocí joysticku úplně jednoduše řídíte uchopení, řezání a předávání kmenů. Hydraulický drapák kmen spolehlivě uchopí a hydraulicky ovládaná řetězová pila SuperCut s pilovým listem dlouhým 90 cm jej krátí na nastavenou délku (20, 25, 30, 33, 40 a 50 cm). Pomocí kolébky a transportního pásu zkrácený kmen dojede ke štípací komoře. Díky optickému senzoru na transportním pásu se automaticky spustí štípací proces.

Vylepšené elektronické ovládání optimalizuje práci celého procesu štípání, kde i délka štípání, respektive pojezd pístu štípání, který jezdí jen v optimální délce zkracovaných polínek a tím se docílí zvýšeného výkonu stroje. Obsluha se stará jen o podávání kmenů a řezání, zbytek štípacího procesu funguje zcela automaticky. Pomocí dotykové obrazovky jednoduše a rychle nastavíte délku hrany. Plynule nastavitelný posuv určuje délku hrany polen, které automaticky štípe štípací nůž ve tvaru X silou 16 t. Po odebíracím pásu se pak hotové palivové dřevo předává na čištění a zabalení. Po rozštípání posledního kusu se proces sám zastaví, což podstatně zvyšuje provozní bezpečnost. Elektronika automaticky vypočítává přibližný objem zpracovaného dříví pro kontrolu denního výkonu.

O pohon hydraulického systému se stará vždy jen jeden motor - jedna varianta motoru. Ve standardní výbavě je olejový chladič. Délky polen se vyrábí od 20cm do 50 cm, viz. výše zmiňovaná elektronická regulace a kontrola zdvihu pístnice – pojezdu nože. Zásadní je také fakt, že pro koncového odběratele palivového dřeva vyrobíme jedním strojem, jak třísky na podpal, tak přímo polínka na topení!

Datum: 27.3.2018 17:11:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště